Gezi Kitapları

1 -20 arası / Toplam 926
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%35
Ürünü İncele
Kanatlarımda İstanbul
Saffet Emre Tonguç - Zeynep Şahin Tutuk Alfa Yayınları
227,50 ₺ 350,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%40
Ürünü İncele
İstanbul’un 100 Mücevheri (Ciltli)
Saffet Emre Tonguç - Zeynep Şahin Tutuk Alfa Yayınları
Puan:
390,00 ₺ 650,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
İğneada’dan Pamukkale’ye Arabayla Anadolu
Melih Uslu Mona Kitap
78,00 ₺ 120,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
Bursa - The Ultimate Guide
Saffet Emre Tonguç - Fatma Durmaz Yılbirlik Alfa Yayınları
113,75 ₺ 175,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi
Kerimcan Akduman Kronik Kitap
180,00 ₺ 240,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
Bursa Hakkında Her Şey
Saffet Emre Tonguç - Fatma Durmaz Yılbirlik Alfa Yayınları
113,75 ₺ 175,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Pupa Yelken
Sadun Boro Epona
241,50 ₺ 322,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Galata
Turan Akıncı Remzi Kitabevi
172,50 ₺ 230,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Fora Yelken - Yeni Dünya'ya
Sadun Boro Epona
241,50 ₺ 322,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
Yürüyerek İstanbul
Melih Uslu Mona Kitap
146,25 ₺ 225,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
Mimar Sinan'ın İstanbul'u
Haldun Hürel Büyülü Fener
42,25 ₺ 65,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
İstanbul
Emre Kongar Remzi Kitabevi
78,75 ₺ 105,00 ₺
-%35
Ürünü İncele
Ege'yi Gör ve Yaşa
Melih Uslu Mona Kitap
94,25 ₺ 145,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u
Haldun Hürel Büyülü Fener
42,25 ₺ 65,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
Çin 2 - Gittim Gördüm Yazdım
Yüksel Görmez Alfa Yayınları
74,75 ₺ 115,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

1 -20 arası / Toplam 926
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Gezi Kitapları

Yeni yerler keşfetmek ve farklı rotalar tanımak isteyen gezi tutkunları, gezi kitaplarıyla pek çok alternatif elde ederler. Keşfetmek istediğiniz bölgeye göre seçeceğiniz gezi ve seyahat kitapları; o bölgenin iklimi, coğrafî özellikleri, sosyal hayatı, ekonomik düzeyi, gezilecek yerleri ve daha pek çok bilinmesi gereken detayı size sunar. Bir yerin doğal ve tarihî güzelliklerine de yer vererek tarih kitaplarının görevini de üstlenebilir.  

Hiç bilmediğiniz bir şehre ya da ülkeye giderken yanınızda en iyi gezi kitaplarını da götürebilir ve neleri gezeceğiniz, neler yiyip neler içeceğiniz, ulaşımı nasıl sağlayacağınız, nerede kalacağınız gibi pek çok konuda sorun yaşamadan gezinizin tadını çıkarabilirsiniz. Kaliteli kuşe kâğıtlara basılan ve okurlara capcanlı görseller sunan bu kitaplar, aynı zamanda coğrafya bilginizi de geliştirecektir. Alfa Yayınlarından çıkan Dünya Mirası kitabı gibi pek çok kitap, hem edebî bir zevk almanıza hem de yeni yerler keşfetmenize yardımcı olacaktır. En çok okunan gezi edebiyatı kitapları, en uygun fiyatlarla tamadres’te sizi bekliyor.


Gezi Kitabı Fiyatları


Daha önce gitmediğiniz şehirlerin müzelerini ve tarihî mekânlarını görmenizi, yemeklerini tatmanızı sağlayan gezi yazıları kitapları fiyatlarıyla da kolay satın alma olanağı sunuyor. Uygun fiyat seçenekleriyle oturduğunuz yerden de tüm dünyayı tanıma fırsatı sunan bu kitaplar, her bütçeye uygun olmasıyla da sıklıkla tercih ediliyor. İstanbul’un 100 Mücevheri kitabıyla uygun fiyata İstanbul turu yapabilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda filtrelemeler yaparak gezi kitapları önerileri arasından merak ettiklerinizi sepetinize ekleyebilir ve kolayca siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Farklı boyutlarda yayımlanan bu kitapları çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz gibi cep boy gezi kitaplarını da cebinizde taşıyabilirsiniz. Böylece hiç bilmediğiniz bir şehri keşfederken size yük olmaz.

Melih Uslu’nun Arabayla Anadolu gezi kitabıyla daha önce keşfetmediğiniz yerel güzellikleri keşfedebilirsiniz. Ülkemizde en önemli gezi noktalarının tamamını görmek için gezi kitapları kategorimizi detaylıca inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda da dünyanın farklı noktalarındaki en önemli turizm alanlarını keşfedeceğiniz onlarca kitap, sizi bekliyor. Bu kitaplar hem gezinizi planlarken en büyük yardımcınız olacak hem de oturduğunuz yerden dünyaları gezmenizi sağlayacak. Dağ tepelerinden yağmur ormanlarına, yeraltı şehirlerinden okyanus kıyılarına kadar pek çok doğal ve tarihi güzellikleri keşfedecek ve tarihleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bu gezi rehber kitapları, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla görsel şölen de sunuyor.


En Çok Okunan Gezi Kitapları


İçerisinde yer alan detaylı bilgilerle seyahatiniz boyunca karşılaşabileceğiniz sorunların üstesinden gelmenizi sağlayan ve yol atlası niteliği taşıyan gezi yazısı kitapları, tatilinizi daha konforlu geçirmenize yardımcı olur. Profesyonel rehber, tarihçi ve yazar Saffet Emre Tonguç ile iletişim danışmanı ve yazar Zeynep Şahin Tutuk’un kaleme aldığı Kanatlarımda İstanbul kitabıyla muhteşem İstanbul’un 80 farklı noktasının hem tarihini hem de bugününü keşfedebilirsiniz. Göknur Gündoğan ve Murat Yankı’nın yazdığı Türkiye Önoturizm Rehberi, ülkemizde önoturizm alanında yazılan ilk turistik rehber. Bu rehber, ülkemizin elliden fazla önoturizm adresini içeriyor ve kaliteli bağ otelleri, restoran ve gastronomik tesisleri detaylarıyla sunuyor. Kerimcan Akduman’ın 360: Bir Dünya turu Seyahatnamesi; heyecan verici hikâyeler ve muhteşem fotoğraflarla ilerleyen, hayattaki tüm soruların cevaplarının dünya yollarında olduğuna inanan bir kitap. Gezilmesi gereken yerlerin ve popüler turistik mekânların yanı sıra pek bilinmeyen güzellikleri de okurlara sunan en güzel gezi kitapları sayesinde bir şehri ya da ülkeyi çok daha iyi bir şekilde gezebilirsiniz.


Seyahatlerinizde Size Yol Gösterecek Gezi ve Seyahat Kitapları tamadres’te!


Bilmediğiniz bir ülkeye ya da şehre gittiğinizde burada neler yapacağınız konusunda endişelenebilirsiniz fakat yanınızda götüreceğiniz gezi seyahat kitaplarıyla nu endişeniz ortadan kalabilir. Kolayca neler yapacağınızı ve nereleri gezeceğinizi kararlaştırarak zaman kazanabilirsiniz. Şehrin en iyi restoranlarına ve en iyi otellerine de yer veren bu kitaplar, seyahatiniz daha iyi geçmesi konusunda size yardımcı olacaktır.


Aynı zamanda arabayla seyahat edecek gezginlerin gidilecek noktaların yol haritalarını belirten kitaplara da sahip olması oldukça önemlidir. Rotanızı daha kolay tamamlamanızı daha kolay hale getirir. Melih Uslu’nun Doğu Seyahatnamesi kitabı gibi gezi kitaplarıyla yalnızca belirli bir bölgeyi tanıyabilir ve hakkında tarihsel, kültürel bilgiler edinebilirsiniz. Böylece gezi rotanızı oluşturabilirsiniz. Turistik gezi kitapları sayesinde kendinize bir rehber eşliğinde geziyormuş gibi seyahatinizi organize edebilirsiniz.


Gezi Kitabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


En iyi gezi kitapları; gezmek, görmek ve keşfetmek istediğiniz yerlerle ilgili detaylı bilgiler içerir. Böylece seyahat edecek kişiler, gitmeden önce gidecekleri yerler hakkında fikir sahibi olur ve planlarını bu doğrultuda yapar. Bu nedenlerden dolayı gezi yazısı kitapları, oldukça önemlidir. Gezi kitabı satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da bulunuyor. Öncelikle kitabın içerisinde gideceğiniz şehir ya da ülke hakkında detaylı bilgilerin yer aldığından emin olmalısınız. Tabi, bu bilgilerin de güncel ve doğru olması en önemli detaylardan biri. Doğru hazırlanmış ve güncel olan gezi kitabıyla şehri istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Çevirisinde hataların olduğu kitaplar, konuyu yeterince anlamamanıza neden olabileceği gibi yanlış anlamanıza da neden olabilir.


Çok Satan Yerel Gezi ve Seyahat Kitapları


Çok satan yerel gezi ve seyahat kitaplarını okurken oturduğunuz yerden gezintiye çıkabilir ve dünyanın her yerini adım adım geziyormuş gibi hissedebilirsiniz.


Mehmet Genç’in Rotasız Seyyah Yol Hikâyeleri 2 kitabını okurken Pamir Dağları’nda yaşan Pamir Kırgızı Türklerinin çadırlarına misafir olacak, Lenin Zirvesi’ne tırmanacak, Afganistan’daki Taliban karargâhına gireceksiniz. Ayrıca çok şey öğreneceksiniz.


Milli Eğitim Bakanlığının 100 Temel Eser listesinde yer alan Ahmet Rasim’in Şehir Mektupları kitabı, en çok satan ve en çok okunan seyahat kitapları arasında yer alıyor.


Butik Oteller kitabı, bir otel rehberinin ötesinde deneyimlerden süzülenlerin yansıtıldığı, keyifle okunacak ve farklı alanlarda ufkunuzu zenginleştirecek bir kitap. Sayfalar arasında tarihle bugün arasında bir yolculuk yapacak; İzmir’den İstanbul’da, Mardin’den Kapadokya’ya, Konya’dan Eceabat’a uzanan pek çok yerin doğal ve tarihî güzelliklerinizi avuçlarınızın içinde bulacaksınız.


Adeta bir pusula görevi gören gezi ve turizm kitapları, okurları bulundukları ortamdan uzaklaştırarak onları zihinlerinde güzel ve eğlenceli gezintiye çıkarabilir. Her bütçeye uygun fiyatlarla en çok okunan seyahat kitaplarına tamadres’ten ulaşabilirsiniz.