Bugün 27 kisi bu ürünü görüntüledi

Gece Yarısı Kütüphanesi

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
70,40 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 128,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

6 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Konusu ilginç geldiği için aldım. Çok akıcı ve heyecanlı bir kitap
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Okurken en çok heyecanlandığım kitaplardan biri, yanındaki ayraçlar için de teşekkür ederim :)
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  bu kadar ödül alan ve adından çokça bahsettiren kitaba kayıtsız kalamadım okumak için sabırsızlanıyorum
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  Çok farklı bir hikayesi var. Okurken etkilendim
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  son zamanlarda oldukça popüler benim de ilgimi çekti ve beklediğimden çok daha güzel bir kitapla karşılaştım
 6. Yorumlayan : Gönderilme
  en sevdiğim bilimkurgu kitaplarından

6 madde

Göster sayfa başı

42 Dile Çevrilen Uluslararası Çoksatan

2020 Goodreads Yılın En İyi Romanı

“Yaşamla ölüm arasında bir kütüphane var,” dedi. “Bu kütüphanedeki raflar sonsuza kadar gider.  Her kitap yaşamış olabileceğin başka bir hayatı yaşama şansını sunar sana. Farklı seçimler yapmış olsan, şu an nasıl bir hayatın olacağını görürsün…
Pişmanlıklarını telafi etme şansın olsaydı, bazı konularda farklı davranır mıydın?”

Nora Seed berbat halde. Kedisi öldü. İşinden kovuldu. Abisi onunla konuşmuyor. Kimsenin ona ihtiyacı yok. Art arda alınmış kötü kararların sonucunda bir kütüphanede buluyor kendini. Zamanın hiç akmadığı bir gece yarısı kütüphanesinde, sonsuz sayıda kitabın ortasında... Kitapların her birinde Nora’nın farklı bir hayatı yazılı. Başka kararlar verseydi yaşamış olabileceği hayatlar.

Farklı kariyerler, farklı eşler, farklı arkadaşlar, farklı şehirler arasında gidip gelen Nora’nın aklı sorularla doluyor. Mutluluk sadece önemli sandığımız seçimlerde mi gizli? Yanlış giden her detayın sorumlusu gerçekten biz miyiz? Hayatı yaşanılır kılan ne? Yanlış bir karar insanın tüm hayatına mal olabilir mi?

İngiliz edebiyatının önemli isimlerinden Matt Haig; Nora’nın pişmanlıklara, ihtimallere ve yeniden seçme imkânına dair çıktığı bu yolculukta, ona eşlik edecek okurlara sürükleyici ve insanın en temel sorunlarını konu alan bir kurgu sunuyor.

“Değişmesini istediğimiz bir dünyada hep birlikte sıkışıp  kalmışken, tam zamanında yazılmış bir modern çağ masalı, günümüzün Şahane Hayat’ı.”
Jodi Picoult

“Kitapların yaşamı değiştirme gücünü kutlayan, içtenlikle ve mizahla yazılmış, baştan çıkarıcı bir roman.”
Sunday Times

“Matt Haig sözcükleri konserve açacağı gibi kullanıyor. Konserve de biziz.”
Jeanette Winterson

2020 Goodreads Okur Ödülleri'nde En İyi Kurgu Ödülü'nü kazanan Gece Yarısı Kütüphanesi kitabı, okurlarına ihtimallerin sonsuzluğunu sorgulatıyor. Yazar Matt Haig Gece Yarısı Kütüphanesi kitabını yaşayamadığımız yaşamlara üzülmek yerine elimizdekilerle yetinmek ve var olan kazanımlarımızı geliştirmek için kaleme almıştır. Konusu ile büyük merak uyandıran kitap; Nora'nın pişmanlıklar, olasılıklar ve yeniden seçim olasılığı arasındaki yolculuğunu anlatıyor.

 • Ürün Kodu: A.283539
 • Yazar: Matt Haig
 • Yayınevi: Domingo Yayınevi
 • Barkod: 9786051981833
 • Orijinal Adı: The Midnight Library
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 1. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Orijinal Dili: İngilizce
 • Sayfa Sayısı: 296
 • Basım Tarihi: Haziran 2021

Gece Yarısı Kütüphanesi

İngiliz yazar Matt Haig, ödüllü kitabı Gece Yarısı Kütüphanesi’nde okurlarına ihtimallerin sonsuzluğunu sorgulatıyor. Daha önce Zamanı Durdurmanın Yolları kitabı başta olmak üzere yayımladığı pek çok kitabıyla ülkemizde büyük beğeni toplayan yazar Gece Yarısı Kütüphanesi kitabıyla da dünyada ve ülkemizde büyük yankı uyandırdı. 2020 Goodreads Okur Ödülleri’nde En İyi Kurgu dalında ödüle layık görülen kitap, yaklaşık kırk iki dile çevrilerek dünya üzerinden pek çok okura ulaşmıştır.

Kitabı satın almak isteyen kişilerin merak ettiği pek çok nokta var: Gece Yarısı Kütüphanesi kitabının konusu, Gece Yarısı Kütüphanesi kitabının kısa özet, Gece Yarısı Kütüphanesi kitabının sayfa sayısı… Tüm bu soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Siz de milyonlarca okura ulaşan Gece Yarısı Kütüphanesi kitabını okumadınız mı? Hemen sepetinize ekleyin ve size özel ayrıcalıklardan yararlanarak satın alın. Çocuk kitapları da kaleme alan yazarın Doğruluk Perisi kitabını da çocuklarınız için satın alabilirsiniz.

Gece Yarısı Kütüphanesi Kitabının Kısa Özeti ve Konusu


Gece Yarısı Kütüphanesi’nin konusunu Nora’nın pişmanlıklar, olasılıklar ve yeniden seçim olasılığı arasındaki yolculuğu oluşturuyor. En temel insani sorunları konu olarak seçen kitap, sürükleyici kurgusuyla en iyi bilim kurgu kitaplarından biridir. 296 sayfadan oluşan Gece Yarısı Kütüphanesi, yaşayamadığımız yaşamlara üzülmek yerine elimizdekilerle yetinmek ve var olan kazanımlarımızı geliştirmek için yazılmıştır.

Kedisi öldü. İşten kovuldu. Abisi onunla konuşmuyor. Kimsenin ona ihtiyacı yok. İşte bu nedenlerden dolayı Nora Seed berbat haldedir. Art arda alınmış kötü kararların sonunda kendini bir kütüphanede buluyor. Hem de sonsuz sayıda kitabın bulunduğu ve zamanın hiç akmadığı bir gece yarısı kütüphanesinde… Kütüphanedeki kitaplardaysa Nora’nın farklı bir hayatı yazılı, farklı kararlar verseydi yaşamış olabileceği hayatı… Ya farklı kariyer seçseydi? Ya farklı arkadaşlar edinseydi? Ya farklı şehirlerde yaşasaydı?


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi