Bugün 27 kisi bu ürünü görüntüledi

Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

3. Hamur
Kapak: Karton
78,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 120,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

290 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

“Bu kitap; ne bir şikâyettir, ne de bir itiraf. Harbin yumruğunu yemiş, mermilerinden kurtulmuş olsa bile, tahriplerinden kurtulamamış bir nesli anlatmak isteyen bir deneme, sadece.”
E. M. Remarque

Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok geçmiş yüzyılın önde gelen savaş karşıtı kitapları arasında görülüyor; romanın adı savaşın anlamsızlığıyla, başkalarının çıkarları uğruna yaşamını boş yere kaybeden “küçük” insanın değişmeyen yazgısıyla eşanlamlı bir deyiş olarak kullanılıyor.
Ayşe Sarısayın
 
Bu kitap 20. yüzyıl dünyasının el kitabı sayılabilir. Böylesi kitaplar büyük ustalıkla yazılır, dahası can pahasına yazılır. Savaşlar insanların ölüm fermanıdır, savaşlar üstünde yaşadığımız toprakların, doğamızın ölüm fermanıdır. Sanat, gerçek sanat savaşın, zulmün, şiddetin, tüketici oburluğunun, insanca olmayan her davranışın karşısındadır... Çünkü ne olursa olsun, her biçim sanatın birinci işi başkaldırıdır. Remarque’ın 1929’da yazdığı Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok bugün de taptaze, bugün de her okuyucusu tarafından yeniden yeniden yaratılarak uyarıyor, direnme gücü veriyor.
Yaşar Kemal

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 225
  • Basım Tarihi: Temmuz 2020
  • Kaçıncı Baskı: 3.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Kasım 2022
Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, 20. yüzyıl Alman edebiyatının tartışmasız en büyük isimlerinden Erich Maria Remarque’ın belki de en bilinen eseridir. Yazarın başarısı, yalnızca Birinci Dünya Savaşı’nı çarpıcı bir dille anlatmasında değil, aynı zamanda savaşın yıkıcılığını ve anlamsızlığını hafızalara kazınacak bir ifade gücüyle ortaya koymasında yatar. Kendisi de on dokuz yaşındayken orduya alınan ve savaşta ağır bir şekilde yaralanan Remarque, on dokuz yaşındaki bir gencin gözünden savaşın tüm gerçekliğini gözler önüne seriyor bu ölümsüz romanında.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi