Bugün 16 kisi bu ürünü görüntüledi

Finansal Piyasalar Kılavuzu

1. Hamur
Kapak: Karton
144,50 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 170,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

Sadece 1 adet kaldı

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Kredi krizi ve ardından gelen finansal kriz, finansal piyasaların tam anlamıyla ne kadar oynak olduğunu göstermektedir. Hatta piyasa fiyatlarındaki küçük hareketler, emeklilik fonları gibi kurumsal yatırımcılar, işletmeler ve ulusal ekonomiler üzerinde önemli değişikliklere neden olmuştur. Bireysel yatırımcıların, bu esnada yüksek karmaşıklıktaki finansal araçların arasından seçim yapması daha da zorlaşmıştır. Finansal piyasaların zekice kullanımı net gelirdeki farkı yaratmaktadır. Ancak bu alanda zekice hareket edebilmek için ne yaptığınızı bilmeniz/anlamanız gerekir.

Finansal Piyasalar Kılavuzu, farklı piyasaların sarih bir açıklanmasını sunmaktadır. Kitap hisse senedi ve tahvillerin ötesinde, risk yönetimine yardımcı olan fakat dikkatli kullanılmadığı zaman toksit olabilen hisse senedi opsiyonları, varlığa dayalı menkul kıymetler, kredi türevleri gibi yeniliklerin kullanılması ve amaçlarını da açıklamaya çalışmaktadır.

Tamamen gözden geçirilerek yenilenmiş 5. edisyondan yapılan bu çeviri şu konuları anlamak isteyenler için piyasada bulunabilecek en iyi kaynaktır:

Piyasalar neden önemlidir?

Döviz piyasaları

Para piyasaları

Tahvil piyasaları

Menkûl kıymetleştirme

Uluslararası sâbit gelir piyasaları

Hisse senedi piyasaları

Vâdeli ve opsiyon piyasaları

Türev piyasaları

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 360
  • Basım Tarihi: Nisan 2014
  • Son Basım Tarihi: Nisan 2014
  • Ebat: 13 X 21

Okurlarımız Bunları da Beğendi