Finans Teorisini Yeniden Düşünmek

Bilimler arasında nispeten genç sayılabilecek spesifik bir alan olan finansın teorik sorgulaması yapılırken aslında onun temeli olan neoklasik iktisat, ve belki daha da ötesinde ne...
-15%

Finans Teorisini Yeniden Düşünmek

ISBN:9786056790027
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 23,80 ₺ Regular Price 28,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%15 İndirim
Açıklama

Bilimler arasında nispeten genç sayılabilecek spesifik bir alan olan finansın teorik sorgulaması yapılırken aslında onun temeli olan neoklasik iktisat, ve belki daha da ötesinde neoklasik iktisadın dayandığı dünya görüşü ve insan algısı da sorgulanmış olmaktadır. Bu yapılırken aslında bilginin kaynağı, bilim metodolojisi, Aydınlanma sürecinin bu meselelere nasıl bir yön verdiği ve bundan sonra bilimsel bilgi kavramının geleceğine dair görüşler de belli ölçüde tartışmaya dahil edilmiş olmaktadır.

Bugün konvansiyonel iktisadın ve bu anlayıştan türeyen finans disiplininin sorgulanan en temel noktası iktisat ve finans anlayışının epistemolojisi ve dayandığı varsayımlar, insan ve varoluş gerçeğini tam olarak kavrayamadığıdır. Bu nedenle modernite sonrası insanlık krizlerle boğuşmakta, sürdürülebilir bir ekonomik sistemi kuramamakta ve adil bir refah dağılımından mahrum kalmaktadır. Bu kitap, gerek bilimsel bir çalışma alanı olarak finans teorisine, gerekse uygulama yönüyle küresel finansal sistemine yönelik özellikle krizlerden sonra daha da belirgin hale gelen tartışmaları, eleştirel görüşleri, yeni eğilimleri ve yeni paradigma arayışlarını ele almaktadır.

Yazar Mehmet Saraç
Yayınevi İktisat Yayınları
Barkod 9786056790027
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 228
Basım Tarihi Aralık 2017
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Aralık 2017
Ebat 13,5 X 21
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi