Finans Matematiği

Excel ve Texas Instruments BA II Plus Professional Finansal Hesap Makinesi Uygulamalı Finans Matematiği adlı bu kitabımızda "paranın zaman değeri", "tahvil değerlemesi" ve "hisse ...
-15%

Finans Matematiği

ISBN:9786054220311
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 46,75 ₺ Regular Price 55,00 ₺
1 İş Günü İçinde Kargoda
%15 İndirim
Açıklama

Excel ve Texas Instruments BA II Plus Professional Finansal Hesap Makinesi Uygulamalı
Finans Matematiği adlı bu kitabımızda "paranın zaman değeri", "tahvil değerlemesi" ve "hisse senedi değerlemesi" konuları ele alınmıştır. İlk önce paranın bugünkü ve gelecek değeri, basit faiz, bileşik faiz, gelecek değer anüitesi, geciktirilmiş bugünkü değer anüitesi, sürekli anüite, efektif faiz oranı ve borç itfası konuları; daha sonra tahvil fiyatı, vadeye kadar getiri, tahvilin cari getirisi, sermaye kazancı ve kaybı oranları, getiri oranı, hazine bonosu, bileşik faiz, dönemsel faiz gecelik eşdeğer faiz ve düzelmiştir süre konuları; son olarak da hisse senedinin fiyatının hesaplanmasında kullanılan iskonto modeli, Gordon büyüme modeli, hisse senetlerinde büyüme oranı, yeniden yatırım oranı, kâr payı dağıtım oranı ve öz kaynak kârlılığı hesabı konuları ele alınmıştır.

 
Verilen tüm örnekler hem Excel ortamında hem de Texas Instruments BA II Plus Professional finansal hesap makinesi ile çözülmüştür.

Finans Matematiği adlı bu kitabımız akademisyenler, uygulamacılar ve finansal sektörde çalışan herkes için nitelikli bir uygulama kitabıdır; finansal yapıya bağlı olarak son yıllarda ortaya çıkan çeşitli finansal araçlar da kitabın kapsamı içerisine alınmıştır.

Yazar
Yayınevi Papatya Bilim
Barkod 9786054220311
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 272
Basım Tarihi Mart 2011
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Mart 2011
Ebat 16 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi