Felsefe Düşünce

1 -20 arası / Toplam 4784
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%35
Ürünü İncele
Duygular Yada Ruh Halleri
Rene Descartes Alfa Yayınları
42,25 ₺ 65,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
Deccal
Friedrich Wilhelm Nietzsche Alfa Yayınları
48,75 ₺ 75,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%15
Ürünü İncele
Avesta - Zerdüştilerin Kutsal Metinleri
Kolektif Gece Kitaplığı
373,66 ₺ 439,60 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Liderlik Sanatı - Zen Dersleri
Miao Xi Sarmal Yayınevi
88,00 ₺ 110,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Söylevler
Demosthenes Doğu Batı Yayınları
78,40 ₺ 98,00 ₺
-%20
Ürünü İncele
Sokrates'ten Anılar
Ksenophon Doğu Batı Yayınları
88,00 ₺ 110,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

1 -20 arası / Toplam 4784
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Felsefe Kitapları

İnsanlığın gelişimi ve değişimine yardımcı olan varlığı sorgulayan felsefe kitapları aynı zamanda doğru bilgiyi de sorgulayan içeriğe sahiptir. Antik çağdan günümüze kadar filozoflar tarafından kaleme alınmış yüzlerce felsefe düşünce kitabı bulunur. Ayrıca bu kitaplar insanı, dünyayı, evreni, doğayı anlamaya çalışırken size yardımcı olur. Kavramlar ve olaylar karşısında yeni sonuçlar elde etmek ve felsefenin bakış açısını kavrayabilmek için birbirinden farklı sorular sorulur ve her bir sorunun cevabı sizi farklı bir felsefe kitap türüne yönlendirebilir.

Kişilerin kendilerini sorgulamalarına yardımcı olan felsefik kitaplar doğruyu, yanlışı ve hiçliği araştırmanıza imkân tanır. Birbirinden farklı alt dallara ayrılan felsefe kitapları arasında siyaset, ahlak, tarih ve İslam felsefesi gibi alanlar vardır. Uygun fiyatlı felsefe kitapları satın almak için tamadres’i tercih edebilirsiniz. Hızlı kargo, indirimli fiyatlarla satın alacağınız felsefe eserleri, hayatı ve benliği sorgulamanıza yardımcı olacaktır.


Felsefe Nedir?

Philia ve sophia kelimelerinden türeyen felsefe, Latinceden gelen bir kavramdır. Felsefe alanına ilgi duyuyorsanız öncelikle mutlaka okunması gereken felsefe kitaplarını satın alabilirsiniz. Genel olarak felsefe bilimi kitapları ahlak, varoluş, güzellik, doğruluk, kötülük gibi konularla ilgilenir. Aynı zamanda uzay, insanın evrendeki konumu, evren, bilim, din gibi konuları da sorgulayan bir alandır. 

En basit tanımıyla ‘’ gerçek nedir, doğru nasıl bulunur, bilgi nedir, bilineni nasıl biliriz? ‘’ gibi soruların cevaplarını arar. Sistemli bir şekilde sorular yönelten felsefe bilimi, doğru bilgiye ulaşmayı amaçlamaktadır. Her konuda akıl yürütmeye dayalı bir bilim olan felsefe, soyut fikirler ve kavramsal yaklaşımlarla kurulu bir bilimdir.

Okunması Tavsiye Edilen Felsefe Kitapları


Felsefe inceleme kitapları farklı konuları ele alır. Bu alanlarda bakış açınızı değiştirmek ya da fikir sahibi olmak için en çok okunan felsefe kitaplarını satın alabilirsiniz. Ayrıca bu konulara yeni yeni ilgi duymaya başladıysanız da felsefeye başlangıç kitapları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Felsefe kitap önerileri arasında Küçük Prens, Tanrısal Öngörü kitapları yer alabilir. 

Felsefe kitaplarını okumaya başlamak için en çok satan felsefe kitaplarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Platon’un Devlet kitabı, Aristoteles’in Metafizik kitabı ve Hobbes’un Leviathan kitabını satın alarak felsefe kitaplarını okumaya başlayabilirsiniz.  

En iyi felsefe kitaplarını okuyan bireyler, toplumda konuşmalarıyla ve düşünceleriyle bir adım öteye geçerler. Ayrıca pek çok konu hakkında bilgi sahibi oldukları için de kendilerini toplum içerisinde oldukça rahat ifade edebilirler. Felsefe kitabı okumak, bireyin hayata ve olaylara karşı daha geniş ve kapsamlı bakmasına da olanak sağlar.

Felsefe kitap seti satın almak, felsefe alanını bir bütün olarak incelemenizi kolaylaştıracaktır. Aynı yazara ya da aynı konuya sahip eserlerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan felsefe kitap setleri, aynı zamanda ekonomik olmaları nedeniyle de sıklıkla tercih ediliyor.

Felsefe kitabı denildiğinde akla ilk gelen yayınevlerinden biri, Alfa Yayıncılık’tır. Özellikle de Alfa DK Serisi’nde bulunan felsefe alanına ait kitaplar, okurların oldukça ilgisini çekmiştir. Filozoflar, Felsefe Nasıl Çalışır ve Felsefe Kitabı kitaplarıyla felsefeye dair pek çok bilgiyi eğlenceli bir şekilde öğreneceksiniz. Alfa DK Serisi felsefe kitapları, özellikle felsefeye yeni başlayanların, felsefe okumaya doyamayanların ve felsefe düşkünlerinin düşüncelerini besleyecek bilgilerle dolu.
En sevilen felsefe kitaplarını Ucuz Kitaplar kategorisi üzerinden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

En Çok Okunan Felsefe Kitapları

Düşünme eylemine bağlı olarak ortaya çıkan soru sorma isteği ve ardından gelen cevap bulma endişesi, beraberinde felsefeyi getirmiştir. Ünlü filozoflar ve düşünürlerin geçmişten günümüze dek kaleme aldığı eserler aracılığıyla yeni ve eski düşünce tarzını kolaylıkla görebilirsiniz. Böylelikle geçmişte sorulan ve cevapları bulunan soruları yeniden sormak ve cevaplamak zorunda kalmazsınız. Okurken keyif alacağınız felsefe eserleri arasında Sofie’nin Dünyası, Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Sır gibi eserler yer alır. Bu eserler, felsefe alanına ilgi duyan kişilerin düşünce akımlarına, hayata ya da inançlara dair bilinmesi gerekenleri kolaylıkla öğretebilecek niteliktedir. Ayrıca bu alanla ilgilenmeyen kişilerin de rahatlıkla anlayacağı dilde yazılmış eserlerdir. İslami felsefe kitaplarına ilgi duyan kişiler için de Hay Bin Yakzan gibi pek çok başarılı eserler önerilebilir. Çocuklar için felsefe kitapları başta olmak üzere her isteğe ve her yaşa uygun en güzel felsefe kitaplarını tamadres’te bulabilirsiniz. 

Felsefe ile ilgili kitaplar okurken göz önünde bulundurmanız gereken bir nokta da; felsefi eserleri ve filozofların anlayışları yorumlarken dönemin şartlarını göz önünde bulundurmanızdır. Aksi halde felsefenin getirdiği tutarlılık ilkesini uygularken günümüz dünyasına ait olan unsurlara entegre etmek zor ya da yanlış sonuçlar doğurabilir.

Felsefeye Başlangıç Kitapları

Felsefe kitapları genellikle anlaşılması zor ve karmaşık bir dille okuyucuya sunulur. Felsefeyle yakından ilgilenen kişiler için bu durum bir sorun teşkil etmezken felsefeye yeni başlayanlar için ya da daha önce bu alanla ilgili bir okuma yapmamış kişiler için bu durum büyük bir sorun niteliğindedir. Bunun bir sonucu olarak da anlayamadıkları için felsefe kitaplarından soğuyabilirler ve bu alandan uzaklaşabilirler. En çok satan felsefe başlangıç kitaplarından biri de Felsefenin Kısa Tarihi kitabıdır. Bu kitapta Sokrates’ten Marx’a kadar pek çok düşünürün kısa hayat hikayelerini ve düşüncelerini bulabilirsiniz. Eleştirel düşünmenin her bireyin sahip olması gereken başlıca niteliklerden olduğunun altını çizen Felsefenin Kısa Tarihi kitabı, akıcı ve anlaşılır diliyle felsefe hakkında hiç bilgisi olmayanlara da hitap ediyor.

Felsefeye olan ilginizi kaybetmemek için başlangıç seviyesi felsefe okuma kitaplarını tercih edebilirsiniz. Felsefeyi daha kolay anlamak için direkt felsefe bilimini tartışan kitaplar yerine felsefe tarihi kitap türüne yönelerek öncelikle felsefenin ne olduğuna, nereden çıktığına dair temel bilgileri edinebilirsiniz. Bu kitaplar aracılığıyla zorlanmadan felsefeyle ilgili derin bilgiler öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra felsefe tarihi kitaplarından okumaya başlamak, ileriki zamanlarda felsefe bilimiyle ilgili yorumları ve analizleri daha iyi yapabilmenize olanak sağlar. 

Felsefe tarihi kitaplarının ardından ise başlangıç felsefe kitaplarını tercih ederek felsefe alanına dair detaylı bilgiler öğrenmek için bir adım daha atabilirsiniz. Tarihi hakkında bilgi sahibi olduğunuz bilim dalı hakkında daha derin bilgiler öğrenmenize ve filozofları yakinen tanımanıza yardımcı olacaktır. 

Başlangıç felsefe kitaplarının ardından da felsefe kitap setleri seçeneğini değerlendirebilir ve yönelmek istediğiniz felsefe dalına ait olan kitapları okumaya başlayabilirsiniz. Böylece bu alanda bilgi dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Piyasada felsefe alanında yazılmış binlerce kitap bulunuyor. Kendinize en uygun olan kitabı bulmak ve felsefe kitabı okumaya başlamak istiyorsanız hemen tamadres’in felsefe düşünce kitapları kategorisini ziyaret edin. Pek çok farklı konuda ele alınmış yüzlerce kitap arasından ilginizi çeken felsefe kitaplarını satın alabilirsiniz. 

Felsefe Kitabı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Ünlü yazarlar ya da markalar tarafından hazırlanan felsefe kitabı setlerini satın alarak temel felsefe öğretilerini kavrayabilirsiniz. Matematik felsefesi, siyaset felsefesi, ahlak felsefesi, din felsefesi, fizik ve zihin felsefesi gibi felsefe dalları üzerine yazılan kitapları tercih ederek araştırma alanınızı daraltabilir ve bir konu üzerinde derin, detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca sezgicilik, idealizm, hümanizm, varoluşçuluk gibi felsefi akımları konu alan felsefi eserleri tercih ederek belirli bir adım üzerine detaylı bilgi edinebilir ve o akımda kendinizi geliştirebilirsiniz. Felsefe kitapları eleştirel düşünme ve sorun çözme yeteneğinizi geliştirebilir. Felsefe kitap setleri, birden fazla kitap içermesine rağmen daha uygun fiyat seçeneğiyle satışa sunulur. Kitapları tek tek almak yerine set halinde satın alarak ekonomik bir kitap alışverişi yapmış olursunuz.

Ayrıca felsefeyi daha iyi anlamak ve filozofların ideolojilerinin daha iyi kavramak için ünlü filozofların biyografilerini de satın alabilirsiniz. Bu biyografi eserleri, felsefeyi yorumlama yeteneğinizi geliştirecektir.

Felsefe okumaya yeni başlayan biriyseniz öncelikle temel ve klasik felsefe kitaplarına yönelmeniz önerilmektedir. Böylelikle çağdaş felsefe kuramlarını daha iyi öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra, modern klasikleri de okumak, çağdaş felsefeye dair bilgi birikiminizin artmasına yardımcı olacaktır.