Faust

Goethe’yi neredeyse bütün hayatı boyunca meşgul eden Faust, hemen her okura cazip gelecek olaylar ve kahramanlar kadar, eleştirmenleri ve yorumcuları uğraştıracak muammalarla da do...
-40%

Faust

ISBN:9786053755982
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 22,80 ₺ Regular Price 38,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%40 İndirim
TamAdres Yorumladı
Felsefe, bilim ve edebiyat gibi çeşitli alanlarda verdiği birbirinden önemli eserlerle dünya düşünce tarihinin önde gelen isimlerindendir Goethe. Onun ölümsüz Faust oyununda, tüm yaşamını hayatın anlamını aramakla geçirmiş, edindiği onca bilgiye rağmen içindeki boşluk hâlen kapanmayan bilgin Faust, o sıralar ortalığı kasıp kavurmakta olan vebayı kaldırması için şeytan Mephisto ile anlaşır. Anlaşma karşılığında gençliğine dönen Faust, Mephisto ile beraber dünya zevklerinin peşine düşer. Acaba Faust’un akıbeti, şeytanın Tanrı ile girdiği iddiayı kazanmasıyla mı sonuçlanacaktır?
Açıklama

Goethe’yi neredeyse bütün hayatı boyunca meşgul eden Faust, hemen her okura cazip gelecek olaylar ve kahramanlar kadar, eleştirmenleri ve yorumcuları uğraştıracak muammalarla da dolu bir yapıt.

İster Şeytan’la anlaşma imzalayan kahramanının şaşırtıcı öyküsü olarak okunsun, ister büyük bir sanatçının köklü bir edebiyat geleneğindeki sayısız temayı ve motifi bir potada eritmeyi başardığı bir başyapıt gözüyle ele alınsın, Faust’un sırrını korumasının ardında belki de Heine’nin şu gözlemi yatmaktadır: “Herkes kendi Faust’unu yazmak isterdi…”

“Goethe gerçekten de Dante’nin başlattığı çağın en son büyük yazarıdır.”
-Harold Bloom-

Faust I ve II’yi Genç Osman Yavaş’ın çevirisiyle sunduğumuz bu ciltte, B.W. Wells’in aydınlatıcı yorumlarını içeren bir önsözü de bulabilirsiniz.

Yazar
Yayınevi İthaki Yayınları
Barkod 9786053755982
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 584
Basım Tarihi Ocak 2016
Kaçıncı Baskı 3.Baskı
Son Basım Tarihi Ağustos 2017
Ebat 13 X 19
Çevirmen Genç Osman Yavaş
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi