Eş Sesli Kartlar - Sesteşimi Söyle

Eş Sesli Kelimeler Nedir? Aynı şekilde yazılıp okunan, dolayısıyla da ses bakımından birbirinin aynısı olan; ancak anlamları birbirinden tamamen farklı olan sözcükler arasında k...
-35%

Eş Sesli Kartlar - Sesteşimi Söyle

ISBN:9786254482250
Kağıt:Kuşe
Kapak:Karton
Özel Fiyat 19,18 ₺ Regular Price 29,50 ₺
5 İş Günü İçinde Kargoda
%35 İndirim
Açıklama

Eş Sesli Kelimeler Nedir?

Aynı şekilde yazılıp okunan, dolayısıyla da ses bakımından birbirinin aynısı olan; ancak anlamları birbirinden tamamen farklı olan sözcükler arasında ki anlam ilişkisine ‘’eş sesli kelimeler‘’ diğer bir ifade ile ‘’sesteş kelimeler‘’ adı verilir.

Eş Sesli Kelimeler Kartlarında seçilmiş 70 kelime ve eş seslileri ile toplam 140 kelime ele alınmıştır. Her kelime farklı yazı karakterleri kullanılarak cümle içinde kullanılmıştır. Böylece çocukların hem farklı yazı karakterlerini okuma becerileri hem de yeni öğrendikleri kelime ya da kelimenin eş seslisinin ne anlama geldiğini cümleden tahmin ederek bulmaları hedeflenmiştir.

Kaynakça : TDK –Büyük Türkçe Sözlük – Tek Cilt

-Psikolojik Danışman ve Eğitim Danışmanı Didem Çavuşlu Onaylamıştır.

-T.C Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe Dersi Öğretim Programında yer alan ‘’ Farklı yazı karakterleri ile yazılmış yazıları okur. Eş sesli kelimelerin anlamlarını ayırt eder. ‘’ Kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Yazar Bahar Sarıkaya
Yayınevi Martı Çocuk
Barkod 9786254482250
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü Kuşe
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 70
Basım Tarihi Aralık 2020
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Aralık 2020
Ebat 12 X 18
Yorumlar