Ermiş

Cibran’ın ilk kez 1923’te yayımlanan başyapıtı Ermiş, şairane bir üslupla kaleme alınmış felsefi, ruhani ve ilham verici denemeler bütünüdür. Ermiş, El Mustafa isimli bilge bir ada...
-30%

Ermiş

ISBN:9786052361566
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 4,90 ₺ Regular Price 7,00 ₺
2 İş Günü İçinde Kargoda
%30 İndirim
TamAdres Yorumladı
Ermiş, Halil Cibran’ın yüzden fazla dile çevrilen, dünya üzerinde en çok bilinen eseri. Eserde 12 yıl boyunca kaldığı Orphalese Adası'ndan ayrılmak ve ülkesine geri dönmek üzereyken bir grup insan tarafından durdurulan Mustafa’ya çeşitli konular hakkında sorular sorulur. Evlilik, çocuklar, özgürlük, acı, zevk, suç, ceza, yasalar, dostluk, yeme içme, mutluluk, hüzün ve dine kadar birçok farklı konuda Mustafa’nın söyledikleri özellikle yetişkin okurların kulağına küpe olacak cinsten.
Açıklama

Cibran’ın ilk kez 1923’te yayımlanan başyapıtı Ermiş, şairane bir üslupla kaleme alınmış felsefi, ruhani ve ilham verici denemeler bütünüdür. Ermiş, El Mustafa isimli bilge bir adamın yirmi altı bölümde anlattığı nasihatlerinden oluşur.
El Mustafa, on iki yıl boyunca sürgün hayatı yaşadığı Orphalese Adası’ndan, onu anavatanına götürecek gemiye binmek üzeredir. Onu uğurlamak üzere etrafında toplanan ada sakinleri, El Mustafa’nın sevgi, çalışma, neşe ve keder, suç ve ceza, eğitim, dostluk, ibadet ve ölüm gibi son derece önemli kavramlar üzerine konuşmasını isterler. Bu konuşmalarda Orphalese halkı sorar, Ermiş ise cevap verir.
Milyonlarca okura ulaşan Ermiş, günümüzde de en çok okunan kitaplardan biri olma özelliğini sürdürüyor.

Yazar
Yayınevi İndigo Kitap
Barkod 9786052361566
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 64
Basım Tarihi Şubat 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Şubat 2018
Ebat 12,5 X 19,5
Çevirmen Eren Turan
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi