Erken Okur-Yazarlık / 0-3 Yaş Arası Çocuk Kitapları

Okuryazarlık ne zaman başlar? Bir bebeğe ne zaman kitap okunmaya başlanır? 3 yaş altı çocuklar okunan kitapları yorumlayabilir mi? Görsel okuryazarlık nasıl edinilir, faydası ned...
-25%

Erken Okur-Yazarlık / 0-3 Yaş Arası Çocuk Kitapları

ISBN:9786055250744
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 22,22 ₺ Regular Price 29,63 ₺
Stokta yok
%25 İndirim
%25 İndirim
Açıklama


Okuryazarlık ne zaman başlar? Bir bebeğe ne zaman kitap okunmaya başlanır? 3 yaş altı çocuklar okunan kitapları yorumlayabilir mi? Görsel okuryazarlık nasıl edinilir, faydası nedir? Çocuklar edebiyatı oyunla keşfedebilir mi? Kitap okuma seanslarında çocuk ve ebeveyn arasındaki iletişimin öğrenmeye etkisi nedir? 0-3 yaş arası çocuk kitapları üzerine yapılan ilk kapsamlı çalışma olan Erken Okuryazarlık, bu sorulara cevap veriyor. 

Elinizdeki kitap, farklı alanlardan araştırmacıların bir araya gelerek çocuk edebiyatının çocukların biliş, dil, psikoloji ve estetik gelişimi üzerindeki etkisini inceledikleri bir derleme. Erken kavram kitaplarından ABC kitaplarına kadar geniş bir alanı tarayarak teorik, ampirik, tarihsel ve kültürler arası çalışmalar arasında bir denge kuruyor. Makaleler çocuk kitaplarının erken okuryazarlıkla sıkı ilişkisi üzerine yeni öngörülerde bulunuyor. 

Kitap, Türkçe baskısı için kaleme alınan Türkiye'den bir giriş yazısıyla daha kapsamlı hale geliyor. Ilgım Veryeri Alaca ve Aylin Küntay, Türkiye'de 0-3 yaş arası bebeklerin ve çocukların kitapla tanıştırılması üzerinde duruyor. 
-Bettina Kümmerling-Meibauer, Tübingen Üniversitesi Alman Edebiyatı Bölümü Profesörü-

Yazar Kolektif
Yayınevi Koç Üniversitesi Yayınları
Barkod 9786055250744
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Orijinal Dili Almanca
Sayfa Sayısı 379
Basım Tarihi Aralık 2015
Son Basım Tarihi Aralık 2015
Ebat 13,5 X 20
Çevirmen Ekin Uşaklı
Yayına Hazırlayan Bettina Kümmerling-Meibauer
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi