Elektronik Devre Elemanları

Bu kitap elektrik-elektronik mühendisliği eğitiminin temel elektronik derslerinin ilk basamağı olan elektronik devre elemanlarının tanıtımı, çalışma prensipleri ve bu elemanların k...
-5%

Elektronik Devre Elemanları

ISBN:9786054220489
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 55,10 ₺ Regular Price 58,00 ₺
1 İş Günü İçinde Kargoda
%5 İndirim
Açıklama

Bu kitap elektrik-elektronik mühendisliği eğitiminin temel elektronik derslerinin ilk basamağı olan elektronik devre elemanlarının tanıtımı, çalışma prensipleri ve bu elemanların kullanıldığı basit, temel elektronik devrelerin anlatımını kapsamaktadır. Daha karmaşık elektronik devrelerin anlatımı bu kitabın devamı olan "Elektronik Devreler" kitabına bırakılmıştır.

Kitabın ilk bölümünde elektroniğin yapı taşı olan yarıiletkenlerin fiziksel özellikleri incelenmiştir. Arkasından yarıiletken diyotlar, MOS ve bipolar transistorlar ve yarıiletken anahtar elemanlar ele alınmış, bunların yapıları, çalışma prensipleri ve basit devreleri ele alınmıştır. Son bölümde ise yarıiletken elemanların sınır değerleri ve bu elemanların nasıl korunacağı anlatılmıştır.

Kitapta her bölümde konuyla ilgili çözümlü örnekler verilmiş, ayrıca her konunun sonunda öğrencilerin kendilerini denemeleri için sorular yer almıştır.

Yazar Avni Morgül
Yayınevi Papatya Bilim
Barkod 9786054220489
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 200
Basım Tarihi Eylül 2012
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2016
Ebat 16,5 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi