Eduardo Caleano

Yapmaya çalıştığımız şey aşağı yukarı şu: Bir yazar öldüğünde önceden yazmış olduğu bütün ama bütün kitapları bulmaya çalışıyoruz (çünkü bir daha yenilerini yazamayacak) ve unutulm...
-25%

Eduardo Caleano

ISBN:9786052036013
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 18,00 ₺ Regular Price 24,00 ₺
Stokta yok
%25 İndirim
%25 İndirim
Açıklama

Yapmaya çalıştığımız şey aşağı yukarı şu: Bir yazar öldüğünde önceden yazmış olduğu bütün ama bütün kitapları bulmaya çalışıyoruz (çünkü bir daha yenilerini yazamayacak) ve unutulmamaları için tekrar tekrar okuyoruz. Eğer zamanında verdiği röportajlar varsa onları da izleyip yazarı bir de kendi ağzından dinliyoruz.
 
O halde artık finali biliyoruz: Eduardo Galeano öldü. Tam dört yıl önce. Fakat önemli olan şu an hayatta olup olmaması değil hayattayken neler yaptığı. Kelimelerini kimler için kullandığı.
Başlarda uzun hikâyeler yazsa da zamanla sayfaları ikiye, bire ve hatta paragraflara indi çünkü o, az kelimeyle çok şey anlatmak istiyordu. Dünyanın her yerinde gördüğü haksızlıkları yazdı.
Yerel topluluklardan, el konan topraklardan, kadın haklarından, diktatörlerden, para için her şeyi yapan ve başkalarını önemsemeyenlerden söz etti.
 
Onunla yaptığımız sohbetleri ve bize anlattığı hikâyeleri öğrenmek ister misin? Haydi, bizimle gel!
Ama şşştt sessiz ol. Eduardo alçak sesle konuşur, onu duyabilmek için kulaklarımızı iyice açalım ve dikkatle dinleyelim çünkü söyledikleri gerçekten çok önemli.

Yazar Nadia Fink
Yayınevi Notabene Yayınları
Barkod 9786052036013
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 28
Basım Tarihi Temmuz 2017
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Temmuz 2017
Ebat 21 X 21
Resimleyen Pitu Saa
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi