Tarihi Roman

1 -20 arası / Toplam 874
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%40
Ürünü İncele
Gelibolu
Buket Uzuner Everest Yayınları
117,00 ₺ 195,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Güneşin Krallığı
Zeliha Kuştepe Nirengi Kitap
76,00 ₺ 95,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%15
Ürünü İncele
İskender - Dünyayı Değiştiren Hükümdar
Okay Tiryakioğlu Timaş Yayınları
153,00 ₺ 180,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Evliya Çelebi - İstihbaratçı ve Seyyah Kimliğiyle
Ramazan İzol Lopus
75,00 ₺ 100,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Rumi
Mete Aygün Kırmızı Kedi
64,00 ₺ 80,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%30
Ürünü İncele
Kayıp
Ayşegül Salt Epsilon Yayınları
117,95 ₺ 168,50 ₺
-%20
Ürünü İncele
Genç Temuçin
Cengiz Dağcı Ötüken Neşriyat
88,00 ₺ 110,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Cem Sultan
M. Turhan Tan Ötüken Neşriyat
88,00 ₺ 110,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Son Cephe
Ahmet Çevik Hümanist Kitap
46,50 ₺ 62,00 ₺
1 -20 arası / Toplam 874
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Tarihi Roman

Bugün ile geçmiş arasındaki sonsuz diyaloğun kaynağı olan tarihi gerçeklikler, yakın geçmiş zamana, yıllar öncesi ve hatta yüzyıllar öncesinde ışık tutmaktadır. Geçmişte yaşamış kişileri ve yaşanmış olayları anlamak ve doğru değerlendirmek için başvurulan kaynaklardan en önemlisi, tarihi belgelerdir. Tarihi roman kitapları arasında ekonomiden devlet düzenine, dinden tarikatlara, siyasi olaylardan sosyal olaylara değin birbirinden farklı noktalara değinen ve belge, kaynak niteliği olan pek çok eser yer almaktadır.

Konusuna ya da alanına göre fantastik, romantik, mistik, psikolojik ya da komik bir anlatım dilini tercih eden tarihi romanlar, başta Türk Edebiyatı olmak üzere dünyadaki tüm edebiyatların içeriğini zenginleştirmektedir. Nitelikli ve sonsuz sayıdaki en güzel tarihi roman kitapları sayesinde tarih ve tarihle bağlantılı olan tüm olaylar hakkında bilgi birikiminizi artırabilirsiniz.

Tarihi roman; tarihin farklı dönemlerinde yaşanmış olaylardan ya da gerçeklerden yola çıkarak ve edebi nitelikte kurgulanarak oluşturulan sanatsal eserlere denir. Tarihsel gerçekleri konu alan yazar, gerçeği olduğu gibi aktarmayı ya da objektif olmayı amaçlamamaktadır. Tarihi roman kahramanı gerçek olabileceği gibi tamamen hayal ürünü, kurgu da olabilir.

Tarihi Roman Kitaplarında Hangi Konular İşlenir?

Dünya çapında ün salmış yerli ve yabancı pek çok yazar, tarihi roman türünde eserler vermiştir. Bazen Finlandiya’nın mucize değişiminin kahramanı Snellman, Haşhaşi tarikatının lideri Hasan Sabbah ya da Hallac – ı Mansur gibi tarihsel kişilikler tarihi romanların baş kahramanı olurken bazen de Topkapı Sarayı romanın baş kahramanı olarak okuru entrika dolu hikayenin içerisine çekiyor. En güzel tarihi roman kitaplarıyla okuyucu, kendini sırlarla dolu tarihin derinliklerinde bulurken bir anda ise bir fantastik hikayenin ya da romantik bir aşk hikayesinin ortasında bulabiliyor.

Çanakkale Savaşları, Milli Mücadele Dönemi, Cumhuriyet Dönemi, Kıbrıs Sorunu, Barış Harekatı gibi birbirinden farklı konularla yakın Türkiye tarihine tanıklık edebilir ve tarihi roman önerileri arasında yer alan romanlarla tarih bilincinizi geliştirebilirsiniz.

Başta Osmanlı, Pers, Moğol gibi büyük imparatorlukların kurucularının ve güçlü komutanlarının hayatlarını konu alan alan tarihi romanlar, anı ve biyografi gibi türlerle iç içedir. Sadece Türk tarihine değil; dünya tarihinin de yakından tanıklık etmek, tarih bilincinizi artırmak ve genel kültür seviyenizi yükseltmek için en çok okunan tarihi romanlar arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Aşk, felsefe, mitoloji, din gibi farklı alanlarla harmanlanan en iyi tarihi romanlarla kendinizi tarihin dışında farklı alanlarda da geliştirebilirsiniz.

Tarihte yaşanmış her türlü olay ve anın, kimi zaman gerçeklerle kimi zaman da kurgularla, aktarılması sonucunda ortaya çıkan bu romanlar, konu çeşitliliğine sahiptir. Savaşlar, göçler, iç çekişmeler, saray yaşamı, padişahlar, kaşifler, iktidarın büyüleyiciliği, liderler, dini kavramlar, dönem anlatıları tarihi roman kitaplarının başlıca konularını oluşturur. Modern ile gelenekselin, bireysel özgürlük ile görev bilinci arasındaki zıtlıklar, epik ve alegorik anlatım türünün olanaklarıyla keyifli bir okuma deneyimi yaşatıyor. Kurgusu ve kişileriyle tarihsel romanlar, her yaştan okurun keyifle okuduğu eserler arasında yer almaktadır. Özellikle tarihi olayların daha hızlı kavranmasında yardımcı olan tarih roman kitapları, gençlere ve çocuklara tarihi sevdirme konusunda büyük rol oynar.

Yüzlerce Tarihi Roman, Tamadres’te !

Tarihe meraklıysanız kurgu ve tarihi gerçeklerin birleştiği tarihi romanları tercih ederek tarihin farklı yönlerine dair bilgi edinebilir ya da tarihi olaylara farklı pencerelerden bakabilirsiniz. Ancak tarihi roman okurken anlatıların kurgulanmış olaylar da olabileceğini unutmamanız gerekir. Tarihi romanlarda gerçek ve kurguyu ayırt edemezseniz tarihi çok yanlış yorumlayabilirsiniz.

Okuyucuların beğenisini ve övgüsünü kazanan tarihi romanlar, Tamadres aracılığıyla kütüphanelerinizi zenginleştirmek için kapınıza kadar geliyor. Yüzlerce tarihsel roman arasından ilgi duyduğunuz alana ve zevklerinize göre seçim yapmakta zorlanmayacaksınız. Tarihi roman kategorisinden filtreleme yaparak aradığınız eseri kolaylıkla bulabilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleriyle bütçe dostu bir politika izleyen Tamadres’ten güvenli alışveriş yöntemi sayesinde gönül rahatlığıyla tarihi roman satın alabilirsiniz.