-%25
Bugün 38 kisi bu ürünü görüntüledi

Huzursuzluğun Kitabı (Mini Kitap)

1. Hamur
Kapak: Karton
22,88 ₺ 30,50 ₺
Stokta Yok

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Fernando Pessoa 1935’te öldüğü zaman, sandığındaki eserlerinin sayısı tahminlerin ötesindeydi. Onun elinden çıkmış şiirlerin, yazıların altında genellikle başka imzalar vardı. Üstelik bu isimler yalnızca birer takma ad değil, öyküsü, geçmişi, yazgısı, dünya görüşü farklı olan kişiliklerdi.

Pessoa’nın ölümünden sonra elyazmaları derlenmeye başladığı zaman bitmemiş eserler de bulundu içlerinde. Bernardo Soares imzalı Huzursuzluğun Kitabı da bunlardan biriydi. Tarihten, mitolojiden, edebiyattan, ruhbilimden haberdar bir XX. yüzyıl insanının gerçekliği yadsıyışının, kendini hayallere hapsedişinin güncesiydi bu. Gündüzleri bir kumaş mağazasında çalışan, geceleri yalnızlığını yağmurun sesinde, ayak seslerinde duyumsayan bir Lizbonluydu Bernardo Soares ya da Fernando Pessoa.

Bugün Portekiz edebiyatının en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen Huzursuzluğun Kitabı’ndaki her metin, kırık bir aynanın, gerçekliğin bir yanını yansıtan ve onu sonsuzca çoğaltan bir parçası...

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 1224
  • Basım Tarihi: Haziran 2017
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Haziran 2017
  • Ebat: 12 X 8
Huzursuzluğun Kitabı, Portekizli yazar Fernando Pessoa’nın ardında bıraktığı sandığın içinden çıkan bitirilmemiş nice eserinden biri. Dünya edebiyat tarihinde özgünlüğü tartışılmaz bu yapıt, kısa kısa güncelerden oluşuyor ve her biri, okurun dünyasını allak bullak edebilecek kapasitede tespitler ve düşünceler barındırıyor. Bilinçli olmanın ıstırabına, ölüme, düşlere, parçalanmış gerçekliğe ve daha birçok şeye dair özgün fikirlerle dolu Huzursuzluğun Kitabı, hayatının neredeyse tamamını Lizbon’da geçirmiş bir yazarın evrensel olanı kavrayışı bakımından olağanüstü bir eser.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi