Otobiyografi

1 -20 arası / Toplam 125
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%25
Ürünü İncele
Yarına Dönüş
Sigrit Undset Fihrist
89,63 ₺ 119,50 ₺
-%15
Ürünü İncele
Grup
Christie Tate Nemesis Kitap
168,73 ₺ 198,50 ₺
-%25
Ürünü İncele
Bu da Benim Hayatım
Leman Dorsay Puslu Yayıncılık
135,00 ₺ 180,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Nedime
Anne Glenconner Yapı Kredi Yayınları
142,50 ₺ 190,00 ₺
-%35
Ürünü İncele
Zaman Kaybolmaz
İlber Ortaylı Kronik Kitap
Puan:
159,25 ₺ 245,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Özyaşamöyküm
Benito Mussolini Fihrist
112,13 ₺ 149,50 ₺
-%20
Ürünü İncele
Çapa Zamanı
Süleyman Onatça İnkılap Kitabevi
100,00 ₺ 125,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Söz Konusu Ayvalık
Rahmi Gençer Alakarga
150,00 ₺ 200,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Otelci
Alper Can Bulçum A7 Kitap
112,50 ₺ 150,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Kavgam
Adolf Hitler Kitap Pazarı
135,00 ₺ 180,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Anılar
Mehmet Barmanbek Doğan Kitap
217,50 ₺ 290,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Hayatım
Annie Besant Dorlion Yayınları
142,50 ₺ 190,00 ₺
1 -20 arası / Toplam 125
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Otobiyografi

Pek çok kişi, örnek aldığı ya da takip ettiği insanın sosyal hayatını, günlük hayatında neler yiyip içtiği, bulunduğu konuma nasıl geldiğini merak eder. Kendisine idol olarak seçtiği kişiler hakkında sosyal medyadan gördüklerinden daha fazla bilmek ister. İdolünüzle tanışma fırsatınız yoksa otobiyografisini okuyabilirsiniz. Biyografi ve otobiyografi kavramları birbiriyle sıklıkla karıştırılır. En basit tanımlarıyla biyografi, bir kişinin yaşamının başka biri tarafından kaleme alınmasıyken otobiyografi ise, kişinin kendi yaşamını kaleme alması olarak tanımlanabilir.

Siz de idol olarak belirlediğiniz kişilerin hayatlarına daha yakından tanıklık etmek istiyorsanız en iyi otobiyografi kitapları arasından seçim yapabilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin hayatını en detayına kadar öğrenecek ilham kaynağınız yapabilirsiniz. En güzel biyografiler, sevdiğiniz kişinin doğru ve yanlışlarını, iyi ve kötü davranışlarını kendi ağzından okuma şansı elde etmenize olanak sağlar.

Toplumca iyi ve kabul görmüş, halka mal olmuş kişilerin hayatların yazılı ve görsel olarak anlatılması olan otobiyografi, adından da anlaşılacağı gibi öz biyografi anlamına gelir. Yani burada yazar, kişinin kendisidir. Otobiyografi kişinin kendi biyografisini yazmasıyla meydana gelir. Otobiyografilerde kişinin anılarından yaşamına, bulunduğu konuma gelirken yaşadığı süreçten büyüdüğü ortama dair pek çok bilgiye otobiyografi kitapları aracılığıyla erişebilirsiniz. Kişi, olayları sadece kendi gözünden aktarır ve ben dili hakimdir. Otobiyografinin yazılması için kişinin toplumca kabul görmüş ve topluma fayda sağlamış olması, önemli bir detaydır.

Tamadres otobiyografi kategorisinde sevdiğiniz müzisyenlerin, şarkıcıların, yazarların, politikacıların vesaire otobiyografi kitaplarına ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleriyle otobiyografi satın alarak sevdiğiniz kişiyle sohbet ediyormuş hissi yaşayabilirsiniz.

Otobiyografi Kitapları Neden Okunur?

Şarkılarını çok sevdiğiniz bir şarkıcının, hayranı olduğunuz sporcunun ya da takip ettiğiniz bilim insanının hayatını merak edebilirsiniz. Onunla hayatı, yediklerini, içtiklerini, yaptığı aktiviteleri bilmek, sizi mutlu edebilir. Televizyonlardan ya da dijital ortamlardan takip ettiğiniz kişilerin günlük hayatında nasıl biri olduğunu öğrenmek için otobiyografilerden yardım alabilirsiniz. Tüm hayatını detaylı bir şekilde okuyarak o kişiden ilham alabilirsiniz. Başarılı ya da başarısız insanlardan öğrenilmesi gereken pek çok bilgi vardır.

Bir yazarın romanında geçen kahramanları onun hayatında bulmak, bir siyasetçinin milyonları etkilemek için kullandığı iletişim dilinin inceliklerini öğrenmek, bir sporcunun bulunduğu konuma gelene kadar geçtiği zorlu süreçleri öğrenmek hayata bakış açınızı değiştirebilir. Kendinize idol olarak seçtiğiniz ve aynı yoldan gitmek istediğiniz kişilerin kendi dilinden doğru ve yanlışlarını okumak, size rehberlik edecektir.

Otobiyografi Kitaplarına Dair Bilmeniz Gereken Birkaç İpucu

Otobiyografi kitapları farklı yayınevleri tarafından satışa sunulduğu için otobiyografi fiyatları da değişiklik gösterebilir. Hayatını merak ettiğiniz kişinin otobiyografisini okuyarak daha doğru ve sağlıklı bilgiler elde edebilirsiniz. Ayrıca hem biyografisini hem de otobiyografisini okuyarak kişinin hayatına farklı pencerelerden bakma fırsatı yakalayabilir ve bakış açınızı genişletebilirsiniz.

İlgilendiğiniz alandaki başarılı kişilerin en iyi otobiyografilerini okumak, size daha doyurucu bir okuma deneyimi yaşamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca 2021 otobiyografi kitapları, sevdikleriniz için harika bir hediye seçeneği olabilir. Sevdiği yazarların, şairlerin, sporcuların, bilim insanlarının otobiyografisini hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.

Hayatını merak ettiğiniz şahsiyet hakkında otobiyografi dışında farklı kaynaklar da okuyabilirsiniz. Böylelikle farklı bakış açılarını görebilirsiniz. İlgilendiğiniz alandaki kişilerin otobiyografilerini okuyarak motivasyonunu artırabilir ve onların tecrübe ve deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Çocuklarınıza toplumda başarılarıyla ün kazanmış kişilerin otobiyografilerini okutarak onların hayata daha pozitif bakmalarını ve o kişileri örnek almalarını sağlayabilirsiniz. Edebi roman şeklinde yazılmış otobiyografilerle okumayı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Otobiyografi Kitapları İçin Adresiniz, Tamadres

Tarihe damga vurmuş, topluma fayda sağlamış kişilerin yaşam öyküleri büyük bir merak ve ilgiyle takip ediliyor. Otobiyografisiyle milyonları etkileyen kişiler, bazıları için ilham kaynağı bazıları için de bir rehber oluyor.

Sevdiğiniz pek çok yazarın otobiyografisine Tamadres aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri ve güvenli alışveriş yöntemiyle gönül rahatlığıyla otobiyografi kitabı siparişinizi verebilirsiniz. Kısa sürede kapınıza kadar gelecek kitaplarla sevdiğiniz kişilerin hayatına daha yakından tanık olabilirsiniz.