Mektup Kitapları

1 -20 arası / Toplam 311
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%40
Ürünü İncele
Sartre’a Mektuplar 1: 1930-1939
Simone De Beauvoir Everest Yayınları
Puan:
87,00 ₺ 145,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Yazarların Gizli Yaşamları
Çiğdem Aldatmaz Amorf Kitap
48,75 ₺ 65,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Aşkoğrafya
Serkan Özburun Kaknüs Yayınları
140,80 ₺ 176,00 ₺
-%15
Ürünü İncele
Kardeşime Mektuplar
Attilâ İlhan Kaynak Yayınları
76,50 ₺ 90,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%10
Ürünü İncele
Şair Ali Yüce : Mektuplar - Şiirler
M. Tahir Hatipoğlu Selvi Yayınları
252,00 ₺ 280,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

1 -20 arası / Toplam 311
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Mektup Kitapları

Edebiyat tarihçilerinin ve edebiyat sevenlerin büyük bir ilgiyle okudukları türlerin arasında yer alan mektup kitapları; önemli yazarların arkadaşlarına, ailelerine, sevgililerine yazdıkları mektuplardan oluşarak genellikle yazarın ölümünden sonra yayımlanır. Yazarın yakınlarının sakladığı mektupların gün yüzüne çıkmasıyla oluşan bu derleme kitaplar aynı zamanda farklı zaman dilimlerinde yazılmış olmasıyla da ön plana çıkar.

Yazarların yaşadıkları zorlukları, yaşamlarını daha yakından görmenize yardımcı olan mektuplar, bir yanda da yazarın edebi kişiliğini yansıttığı için okurların beğenisini kazanır. En çok okunan mektup kitapları arasında Franz Kafka’nın Milena’ya Mektuplar eseri yer almaktadır. Türk Edebiyatı’nda ise Nazım Hikmet Ran, Cemal Süreya gibi değerli şahısların mektup türünde verdiği eserler, en çok okunan mektup kitapları arasında yer alır. Şairlerin ya da yazarlarını aşklarını konu alan mektuplar, gerçeği yansıtmaları ve kurgusal olmamalarından dolayı büyük küçük herkesin ilgisini çekmektedir.

Mektup Türüne Ait Olan Kitaplar

Değerli edebiyatçılar tarafından kaleme alınmış mektuplar, okurların yoğun ilgi gösterdiği kitaplarda toplu olarak yer alabilmektedir. Türk edebiyatçılarından Nazım Hikmet’in mektup türündeki eseri Piraye’ye Mektuplar kitabı, pek çok okur tarafından sevilmekte ve en popüler mektup kitapları arasında yer almaktadır. Ayrıca Nazım Hikmet’in hapishanedeyken Kemal Tahir’e yazdığı mektuplar sayesinde, şiir tutkunları Nazım Hikmet’i daha yakından tanıma fırsatı elde etmiştir. Kürk Mantolu Madonna eserinin yazarı Sabahattin Ali’nin eşine ve kızına yazdığı mektuplar sayesinde, yazarın yaşamına, ailesiyle ilişkilerine yakından tanıklık edebilirsiniz. Edebiyatseverlerin kütüphanelerinde yer edinen mektup kitapları sayesinde sevdiğiniz yazarların, şairlerin yaşamlarına tüm saflığıyla konuk olabilirsiniz. Mektup kitapları, edebiyat tutkunlarının merak ettikleri bilgilere birinci ağızdan ulaşma fırsatı da sunar. Ayrıca sevdikleri yazarların günlük hayatta nasıl biri olduğuna dair de bilgiler edinebilirsiniz. Araştırma çalışmalarınıza da mektup türleriyle katkıda bulunabilirsiniz.

Geçmişte bir iletişim aracı olarak kullanılan mektup, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş bir sanat olarak görülmektedir. Aynı dönemde yaşamış iki bilim insanının ya da sanatçının birbiriyle nasıl iletişim kurduğunu görmenize yardımcı olan mektup kitapları, geçmişe dair pek çok bilgi barındırmaktadır ve bu yüzden de geniş kitlelere hitap ederek beğeni kazanmıştır.

Mektup Kitapları Satın Alırken Bilmeniz Gereken Birkaç İpucu

Mektup kitabı satın almadan önce kitabı derleyen kişi hakkında küçük bir araştırma yapmak, bilgilerin ya da metnin doğruluğunu teyit etmenize yardımcı olabilir. Mektup kitapları farklı yayınevleri ve markalar tarafından satışa sunulduğu için fiyatları da farklılık gösterir. Tamadres, en uygun mektup kitapları sayesinde sevdiğiniz şahısların gerçek hayatlarına konuk olmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca daha eski dönemlerde yaşamış bir kişinin mektup türündeki eserini satın alacaksanız günümüzden farklı bir dil ve biçimle karşılaşabilirsiniz.

Yabancı yazarların sevgililerine, ailelerine, arkadaşlarına yazdığı mektup kitaplarını satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir nokta da, çevirmen faktörüdür. Alanında uzman bir çevirmen tarafından çevirisi yapılmış eseri, daha iyi anlayabilir ve daha doğru bilgilerle karşılaşabilirsiniz.

Mektup derleme eserlerinin subjektif bir açıdan kaleme alındığını da unutmamanız gerekir.

En Çok Satan Mektup Kitapları

Tamadres’in mektup kitapları kategorisinde en çok satan mektup kitaplarından 2021 mektup kitaplarına kadar aradığınız tüm mektup kitaplarını bulabilirsiniz. Yerli ve yabancı şahısların özel hayatlarına dair pek çok bilgiye ulaşabileceğiniz ve tarihe ışık tutan mektup kitapları, en uygun fiyat seçenekleriyle Tamadres’te sevenleriyle buluşmayı bekliyor.

Beğendiğiniz mektup kitabını kolaylıkla sepetinize ekleyebilirsiniz. Güvenli ve kolay alışveriş yöntemi sayesinde alışverişinizi gönül rahatlığıyla tamamlayabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde kapınıza kadar gelecek kargoyla sevdiğiniz kişilerin özel hayatlarına ve aile ilişkilerine tanık olabilirsiniz.

Kategoride yer alan filtreleme çubuğuna aradığınız kriterleri yazarak satın almak istediğiniz ürüne daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yüzlerce mektup kitabı arasından zevkinize ve ilginize uygun bir eser bulmakta hiç zorlanmayacaksınız.