1 -20 arası / Toplam 173
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%25
Ürünü İncele
Yaşamak
Cahit Zarifoğlu Ketebe Yayınları
27,00 ₺ 36,00 ₺
-%27
Ürünü İncele
Cangüncem
Küçük İskender Can Yayınları
46,72 ₺ 64,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Günlük
Eugène Ionesco Cümle Yayınevi
33,75 ₺ 45,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Arta Kalan
Kâmil Aydoğan Cümle Yayınevi
34,50 ₺ 46,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Gün Dökümleri
Arif Ay Cümle Yayınevi
33,00 ₺ 44,00 ₺
-%30
Ürünü İncele
Dikmen Vadisi Direnişi
Makbule Yalnız Dorlion Yayınları
23,80 ₺ 34,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Anında Görüntü
Muzaffer Buyrukçu Kırmızı Kedi
37,50 ₺ 50,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

1 -20 arası / Toplam 173
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Günlük

Kişilerin kendi yaşadıklarını, çevresinde olup bitenleri, duygu ve düşüncelerini kronolojik olarak kaleme almasıyla oluşan eserlere günlük adı verilir. Kişisel ve şahsi olmakla birlikte günlük kitapları, edebiyat için oldukça önemli türler arasındadır. Anı ile benzerlik gösterse de anı yaşandıktan sonra, günlük yaşanırken kaleme alınır. Günlük şeklinde yazılmış yerli ve yabancı pek çok eser bulunur. Yerli ve yabancı pek çok yazar, kimi zaman kendi yaşantısını bir günlük aracılığıyla aktarırken kimi zaman da aktarmak istediklerinizi, kahramanın duygu ve düşüncelerini günlük yoluyla aktarmıştır.

Tamadres günlük kitabı kategorisinde Türk ve Dünya Edebiyatı’nda günlük biçimde kaleme alınmış yüzlerce eseri bulabilirsiniz. Günlük türünde olması, olayların tamamen yaşandığı anlamına gelmez. Günlük şeklinde yazılan edebi eserler, kurmaca olup tamamen hayal ürünü de olabilir. Bazı eserler ise, direkt olarak yazarın kendi günlüklerinden derlenerek okurların beğenisine sunulmuştur. Yazarların günlüklerinden derlenen eserler, yazarın vefatından sonra ailesi ve yakınları tarafından derlenerek yayınevine  verilmesi sonucunda okurlarla buluşur. Bu eserler sayesinde okurlar, sevdikleri yazarları daha yakından tanıma fırsatı yakalarken aynı zamanda birinci ağızdan direkt bilgi almak şansını yakalar.

Günlük Türünün Edebiyattaki Önemi Nedir?

Okurların bir yazar hakkında edindikleri bilgiler, okura sunulan eserlerdeki bilgilerle ve biyografilerdeki bilgilerle sınırlıdır. Yazarlar, eserlerini oluştururken kendi hayatlarından kesitler sunabilir ve bazı kahramanları günlük hayatından seçebilir. Ancak böyle bir çıkarım yapmak ve eserle yazarı bağdaştırmak mümkün ve sağlıklı değildir. Oysa günlük kitapları sayesinde sevdiğiniz yazarların hayatlarına misafir olabilir ve onları daha yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

En güzel günlük kitapları, sadece yazarı yakından tanımanız için bir kaynak değil aynı zamanda kitap yazmak isteyenler ya da yazar olmak isteyenler için bir rehber niteliğindedir. Kitap yazmaya ya da yazar olmaya dair pek çok bilgiye en çok okunan günlük kitaplar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

En çok okunan günlük kitaplardan en iyi çıkan günlük kitaplarına kadar aradığınız her günlük kitabını Tamadres’te bulabilirsiniz. Uygun fiyatları ve güvenli alışveriş yöntemi sayesinde kütüphanenizi zenginleştiriyor.

Günlük Kitapları Neden Okunmalıdır?

Yazarların günlük oluştururken kullandıkları dil, genellikle samimi, anlaşılan ve kolay okunan bir dildir. Bu durumun temel nedeni ise, yazarlar günlüklerini yazarken edebi kaygıdan uzaklaşmalarıdır. Edebi kaygıdan uzak bir anlatım tercih etmeleri, günlük kitabını niteliksiz yapmaz. Tam tersi, edebi kaygıdan uzak oluşturulan günlük eserlerde anlatılan konular, zaman ve kişiler sayesinde yazarla sohbet ediyormuş hissi oluşur. Yazarla karşılıklı sohbet hissi uyandırması, daha keyifli bir okuma deneyimi yaşamanıza neden olur.

Her yazarın edebi yolculuğu maceralarla dolu, özel ve kendine özgüdür. Her meslek grubunun da olduğu gibi yazarlarda da yazarlık serüveniyle özel hayatları arasında kuvvetli bir bağ vardır. En çok okunan günlük kitapları sayesinde kimi zaman yazarların en karamsar, mutsuz ve umutsuz haline tanıklık ederken kimi zaman ise hayatlarının en mutlu anlarına, en ilginç deneyimlerine misafir olabilirsiniz. Sevdiğiniz yazarların bilinmeyen yanlarını ve yeni tecrübeler öğrenmenin yanı sıra bildiğiniz olayları bir de yazarın kaleminden okuma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Günlükler aynı zamanda yazarın ve kişinin yaşadığı hayat koşulları ve zaman dilimi hakkında da pek çok bilgi sunar. Bu sayede yazarı ve kişiyi yaşadığı dönemin coğrafyası, tarihi ve şartları dahilinde değerlendirebilirsiniz.

Günlük Kitapları En Uygun Fiyat Seçenekleriyle Tamadres’te !

Sevdiğiniz yazarı daha yakından tanıma fırsatı yakalamak, başarılı bir yazar olmanın püf noktalarını başarılı bir yazardan okumak, birbirinden özel ve değerli anları dinlemek istiyorsanız günlük kitapları tam size göre. Tamadres günlük kategorisi üzerinden dilediğiniz kitaba ulaşabilirsiniz. Günlük kitap fiyatları, en uygun seçenekleriyle Tamadres’te.

Güvenli ve kolay alışveriş yöntemi sayesinde gönül rahatlığıyla günlük satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde kapınıza kadar gelecek kitaplarla sevdiğiniz yazarlara, kişilere daha pek çok yeni bilgi öğrenebilir ve onların hayatlarına yakından tanıklık edebilirsiniz.