Dünya Klasikleri Kitapları

1 -20 arası / Toplam 1198
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%25
Ürünü İncele
Raşomon
Ryunosuke Akutagava İthaki Yayınları
45,00 ₺ 60,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Jane Eyre
Charlotte Bronte Ayrıntı Yayınları
96,00 ₺ 120,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Büyük Yüzücü
Franz Kafka Kırmızı Kedi
32,00 ₺ 40,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Üç Köşeli Dünya
Natsume Söseki İthaki Yayınları
37,50 ₺ 50,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Pinokyo
Carlo Collodi İthaki Yayınları
39,75 ₺ 53,00 ₺
-%35
Ürünü İncele
Yeni Hayat
Dante Alighieri Can Yayınları
29,25 ₺ 45,00 ₺
-%35
Ürünü İncele
Uğultulu Tepeler (Ciltli)
Emily Bronte Ren Kitap
162,50 ₺ 250,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Beyaz Zambaklar Ülkesinde
Grigory Petrov Mavi Nefes Yayınları
26,25 ₺ 35,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

1 -20 arası / Toplam 1198
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Dünya Klasikleri

Eski zamanlarda yazılarak değerini kaybetmeden günümüze kadar ulaşan eserler olarak tanımlanabilen dünya klasikleri, okunması gereken klasik kitaplar arasında yer almaktadır. Her okuduğunuzda bambaşka anlamlar çıkaracak ve bambaşka ayrıntıları fark edeceksiniz. Bu nedenden dolayı dünya klasikleri kitapları, her yaştaki okur tarafından defalarca okunmalıdır. Kişiyi ve dili zenginleştiren klasikler, çok yönlü gelişmesinde konusunda büyük katkı sağlayacaktır. Dünya çapında büyük ilgi gören ve geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan dünya klasik eserlerini doğru bir planlama yaparak sırayla okumaya başlayabilirsiniz.

Hangi Dünya Klasikleri Okunmalıdır?

Eğer yetişkinseniz dünya klasik kitaplarını öneriyle değil okuma alışkanlığınıza bağlı olarak okumalısınız. Klasik eserleri okumaya en sevdiğiniz yazarlardan başlayabilirsiniz. Böylece okuma sevginiz artar. Ardından diğer yazarların klasik eserlerini okuyabilirsiniz. Çocuklar için sadeleştirilmiş ve kısaltılmış çocuk klasikleri bulunmaktadır.  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen ve hem ilköğretim hem de ortaöğretim için ayrı ayrı hazırlanmış dünya klasik eserlerini çocuklarınıza okutabilirsiniz. Çocuklarınızın kitap okuma sevgisini ve alışkanlığını bu yöntemlerle artırabilirsiniz.

Dünya Klasikleri Hangi Yaştan İtibaren Okunmaya Başlanmalıdır?

Bazı klasik eserlerin dili ağır olduğundan dolayı her yaş grubu için uygun olmayabilir. Sadece dilinin ağır olmasında dolayı değil; klasiklerde işlenen konular, küçük yaştaki çocukların psikolojisini olumsuz etkileyebileceğinden uygun olmayabilir. Çocuğunuz için en güzel dünya klasik kitapları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen 100 Temel Eser’dir. Bu kitaplar arasından seçim yaparak çocuğunuzun klasiklere karşı ilgisini artırabilirsiniz. Roman türünde pek çok eserler karşılayacağınız klasikler, bazı yayınevleri tarafından çocukların yaşlarına ve seviyelere göre düzenlenmiştir. 100 Temel Eser haricinde bu dünya klasiklerine yönlendirebilirsiniz. Dil, anlatım ve görsel açıdan çocukların ilgisini çekecektir.

Dünya Klasikleri Kitapları Okumanın Faydaları

Her dünya klasiği kitabı, kendine özgü kelimeler, ifadeler barındırır. Sürekli okuma yapılması sonucunda bu kelimeler, kişinin kelime dağarcığına yerleşir ve günlük hayatta kullanması sonucunda dilini zenginleştirir. Dünya klasik kitaplarında anlatılan olaylar, hikayeler, karşılaştırmalar kişinin kültür seviyesinin gelişmesinde büyük rol oynar. Bunun sonucunda çevrenizde tanık olduğunuz olaylara ve sorunlara yaklaşım biçiminiz değişir, farklı pencerelerden değerlendirmeler yapabilirsiniz.

En çok satan dünya klasiklerini okuyarak kültürel birikiminize yatırım yapabilirsiniz. Çocuk yaşta kazanılan dünya klasikleri okuma alışkanlığı sayesinde pek çok konuda gelişebilirsiniz. Özellikle genç yaşta yapılan klasik okumalar, iş hayatından sosyal hayata kadar hayatın her noktasına değer katacaktır.

Dünya Klasikleri İle Keyifli Vakit Geçirme İmkanı

Eski zamanlarda yazılmış olan dünya klasiklerini günümüzde okuyarak yazıldığı dönemin yaşamı, kültürü, ekonomisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca günümüze daha yakın zamanda da yazılmış klasik eserler bulunmaktadır. Dünya klasiklerini okurken bambaşka dünyalara yolculuk yapacaksınız. Kimi eserler yaşanılan bir savaşı, kimi eserler bir siyasi olayı, kimileri ise aile içinde yaşanan problemleri anlatmaktadır. Eski ve yeni geçmiş zamanı daha iyi anlamanıza yardımcı olan klasikleri okurken keyifli bir zaman geçirecek ve aynı zamanda farklı zamanlara ait pek çok bilgi öğreneceksiniz. Gerçekliğin ve kurgunun bir arada olduğu dünya klasikleri eğlenceli olmasının yanı sıra eğitici bir özelliğe sahiptir.

Yüzlerce Dünya Klasik Kitapları, Tamadres’te

Dünya klasik eserleri pek çok yayınevi tarafından yayımlanmaktadır. Ancak her yayınevinin çeviri birbirinden farklı olabilir. Dünya klasik kitapları seçerken, çeviri konusunda hassas davranan yayınevlerini tercih edebilirsiniz. Yüzlerce dünya klasik kitabını bünyesinde barındıran Tamadres’ten istediğiniz kitabı seçebilir ve sepetinize ekleyebilirsiniz. Dünya klasik kitabı fiyatları, en uygun seçeneklerle güvenli ve kolay alışveriş adresi Tamadres’te.

Uygun fiyat ve kalitenin bir arada bulunduğu dünya klasik kitapları, vaktinizi eğlenceli ve bir o kadar da kaliteli geçirmenize yardımcı olacaktır. Her yaştan kişinin okuması gereken kitaplar listesinde yer alan klasikler, set halinde de satışa sunulmuştur. Böylelikle birden fazla kitaba en ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Kendiniz, çocuğunuz veya sevdikleriniz için dünya klasik kitapları satın alabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesine sahip Tamadres kategorileri arasında dolaşarak ilgi alanlarınıza ve seviyenize uygun klasikleri seçebilir ve sepetinizi tamamlayarak alışverişinizi oluşturabilirsiniz.