Derleme

1 -20 arası / Toplam 76
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
-%35
Ürünü İncele
İlk Gençlik Çağına Öyküler - 1
Selim İleri Everest Yayınları
81,25 ₺ 125,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%15
Ürünü İncele
Yazma Üzerine
Ernest Hemingway Bilgi Yayınevi
74,80 ₺ 88,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
Canlılar ve Ölüler İçin Fırtına
Charles Bukowski Parantez Yayınları
55,25 ₺ 85,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Aşkın Kırk Kuralı
Elif Şafak Doğan Novus Yayınları
36,75 ₺ 49,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Güzel Sözler
Kolektif Remzi Kitabevi
75,00 ₺ 100,00 ₺
-%35
Ürünü İncele
Siz Rahat Yaşayasınız Diye
Yusuf Atılgan Can Yayınları
100,75 ₺ 155,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Aforizmalar
Nikola Tesla Zeplin Kitap
41,60 ₺ 52,00 ₺
-%20
Ürünü İncele
Bağımsızlık Benim Karakterimdir
Mustafa Kemal Atatürk Aylak Adam
41,60 ₺ 52,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

1 -20 arası / Toplam 76
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Derleme

Derleme kitaplar, farklı kaynakların ya da farklı konuların bir araya getirilmesiyle oluşur ve geniş çaplı bilgi sağlamasında dolayı oldukça önemlidir. Merak ettiğiniz bu konu ya da alan hakkında derleme eserler satın alarak o konu ya da alan hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Tarihten edebiyata, sanattan dile pek çok farklı dallarda önemli eserler ve bilgiler içeren derleme kitapları, birden fazla alanında uzman yazar tarafından da kaleme alınabilir. Bir komisyon tarafından oluşturulmuş derleme kitaplar, yazıldığı konuya dair kitapları, tarihi kaynakları ve diğer bilgileri sistemli bir şekilde derleyerek meraklılarına sunulur.

Araştırmalarınızda zaman tasarrufu yapmanıza olanak sağlayan en iyi derleme kitapları, seçtiğiniz konuya dair pek çok bilgiyi tek bir kitapta bulmanıza imkan tanır. Konu hakkında bilgi birikimi olan ve alanında uzmanlaşmış yerli ve yabancı yazarlar önemli derleme eserleri meydana getirerek bir konunun farklı detaylarını tek bir kitapta bulmanıza yardımcı olur.

Yerli ve yabancı yazarlar tarafından oluşturulmuş en çok satan derleme kitaplarını edinerek bir yandan bilgi birikiminizi artırabilir bir yandan da kütüphanenize zenginleştirebilirsiniz.

Derleme Kitap Türleri Nelerdir?

Derleme kitaplar, her konu ve her alan için oluşturulabilir. Filozofların yaşamlarının ve eserlerinin derlendiği derleme kitaplarla felsefe alanındaki bilgi birikiminizi ve kültürünüzü artırabilirsiniz. Varlık felsefesi, ahlak felsefesi, hareket felsefesi gibi felsefenin farklı alanlarında oluşturulmuş derleme eserlerle felsefe bilginizi çok yönlü geliştirebilirsiniz.

Türkçenin tarihsel süreç içerisinde nasıl geliştiğine ve değiştiğine tanıklık etmek için Türkçe ile ilgili yapılmış incelemeleri ve çalışmaları derleyen kitapları tercih edebilirsiniz. Atasözleri, deyimler, argolar üzerine yapılmış ilginç çalışmalarının derlenmesiyle oluşan kitaplar aracılığıyla ise, dilin zenginliklerini açığa çıkaran kıymetli metinlerle buluşabilirsiniz.

Siyasi derleme kitaplar da politikacıları ve yaptıkları faaliyetleri bir araya getirerek yapılan çalışmalardır. Politikacıların hangi siyaseti uyguladıklarına dair örnekler siyasi derleme kitapları oluşturulur.

Derleme Kitabı Hakkında Bilmeniz Gereken Birkaç Bilgi

Belirli bir konuda ortaya konmuş eserlerin, çalışmaların ve araştırmaların sistemli bir şekilde toplanarak sunan eserlere derleme kitaplar denir. Önemli şairlerin pek çok değerli eserinin yer aldığı şiir antolojileri, derleme kitap niteliğindedir. Şiir antolojileri sayesinde yeni şairleri daha yakından tanıyabilir ve edebiyatta yer edinmiş isimleri inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Türk Edebiyat romanlarını tek bir eserde incelemek için tercihinizi roman antolojilerinden yana kullanabilirsiniz. Ayrıca bu sayede yeni eserleri de tanıyabilirsiniz. Bir yazarın birden fazla hikayesini, anısını derleyen kitaplar sayesinde sevdiğiniz yazarlarla daha yakın bir ilişki kurabilirsiniz. Dünya Edebiyatı’na ait roman, şiir, öykü, masal, deneme gibi alanlarda verilen ve klasikler arasına girmiş eserlere toplu bir şekilde erişmek için en popüler derleme kitaplarını tercih edebilirsiniz. Alacağınız derleme kitabı sayesinde bir yazara ait birden fazla eseri tanıma ve okuma fırsatı yakalarken aynı zaman da bir konu için birden fazla kaynaktan, araştırma ve incelemeden derlenmiş bilgilere ulaşabilirsiniz. Edebiyat araştırmacılarının ya da eleştirmenlerinin oluşturduğu derleme kitaplar satın alarak pek çok yeni bilgiyle karşılaşabilirsiniz. Yazarlar ve sevgilileri arasındaki yazışmalara şahit olmak için mektup türündeki derleme kitapları tercih edebilirsiniz. Derleme mektup kitapları, kişinin hayatına ve yaşamına yakından tanıklık etme fırsatı sunar.

En Uygun Fiyat Seçenekleriyle Derlemeler Tamadres’te !

Tamadres, farklı araştırmalara, çalışmalar ya da incelemelere tek bir eserle ulaşmanız için ya da bir yazara ait pek çok eseri incelemenize olanak sağlamak için onlarca derleme kitabı satışa sunmuştur. Merak ettiğiniz bir konu ya da alan hakkında en iyi derleme kitabı satın alarak o konuya ait tüm önemli bilgilere ulaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Tek bir kitapla birden fazla esere ya da çalışmalara sahip olmanıza olanak sağlayan Tamadres, en uygun derleme kitabı fiyatlarıyla bütçe dostu bir politika izlemektedir. Derleme kategorisinde zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre filtreleme yapabilir ve aradığınız ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Güvenli alışveriş yöntemiyle alışverişinizi tamamlayabilir ve birkaç gün içerisinde kapınıza kadar gelecek derleme kitabını bekleyeme başlayabilirsiniz.