Ecel Kıyamet Ölüm ve Ötesi

De ki: Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm muhakkak sizi bulacaktır! Sonra hem gizliyi, hem de aşikarı bilen Allah'a döndürüleceksiniz. O size bütün yaptıklarınızı haber verecekt...
-30%

Ecel Kıyamet Ölüm ve Ötesi

ISBN:9789758524570
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 2,10 ₺ Regular Price 3,00 ₺
Stokta yok
%30 İndirim
%30 İndirim
Açıklama

De ki: Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm muhakkak sizi bulacaktır! Sonra hem gizliyi, hem de aşikarı bilen Allah'a döndürüleceksiniz. O size bütün yaptıklarınızı haber verecektir.(Cuma sûresi/8) 

Hz. Peygamber'e İnsanların en akıllısı ve en şereflisi kimdir? Diye sorulduğunda Hz. Peygamber şöyle buyurmuştur. Ölümü en fazla ananlar ve ölüm için en fazla hazırlık yapanlardır. İşte onlar akıllıların ta kendileridir.Onlar dünyanın şerefini ve âhiretin kerametini elde etmişlerdir. (İbn Mâce)

Belki de bu satırlar ahlakınızı yeniden düşünmeniz için ölümünüzden önce size tanınmış son bir fırsat, son bir hatırlatma, son bir uyarıdır. Siz bu satırları okurken bir saat sonra hayatta kalacağınızdan emin olamazsınız. Bir saat sonra hayatta olsanız bir sonraki saate erişeceğinizin hiçbir garantisi yoktur. Saat değil bir dakika, hatta bir saniye sonra bile hayatta olacağınız kesin değildir. Bu kitabı sonuna kadar okuyup bitireceğinizin de hiçbir garantisi yoktur. Ölüm size, büyük bir ihtimalle, bir dakika öncesinde ölmeyi hiç aklınızdan geçirmediğiniz bir anda gelecektir.

Yazar İmam-ı Gazali
Yayınevi Merve Yayınları
Barkod 9789758524570
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 207
Basım Tarihi Eylül 2011
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Eylül 2011
Ebat 9,5 X 13,5
Yayına Hazırlayan Kasım Yayla
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi