-%20
Bugün 64 kisi bu ürünü görüntüledi

Duygusal Çöküşle Başa Çıkabilme

1. Hamur
Kapak: Karton
11,85 ₺ 14,81 ₺
Stokta Yok

120 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Karmaşık ya da endişe verici bir durum ile karşılaştığında, korku, otizmli kişiyi altüst eder. 'Duygusal Çöküşler' (meltdowns) ya da felaket getiren tepkiler, otizmli kişi ve -nasıl tepki vermesi gerektiğini bilmiyorsa- yardım etmeye çalışan kişi için çok korkunç olabilir. Ellerini çırpma ya da bacaklarını sallama gibi yaygın otizmli tepkileri, öfke nöbetleri olarak yanlış algılanabilir. Genellikle böyle stres anlarında tavsiye edilen göz kontağı kurma ya da hafif dokunma gibi teknikler ise yardımcı olmak yerine bu durumu daha da kötüleştirir. 

Psikolog Will Richards tarafından bulunan, hatırlaması çok kolay olan, pratik teknikler ve stratejiler içeren S.C.A.R.E.D. bu durumlarda ilk yardımcı olabilecek herkes için çok değerli bir referans olacaktır. Kitabın yazarları, otizm deneyimlerini ve davranışlarını paylaşabilecekleri bir eğitim programı ve kriz anında otizmli kişilere yardımcı olmayı amaçlayan bir rehber kitap oluşturmuşlardır. 

Deborah Lipsky yüksek fonksiyonlu otizmli bir kişi olup ilk yardım ve travma yönetimi konusunda çok önemli deneyimleri bulunmaktadır. Daha önce itfaiye elemanı, ilk yardım tıp teknisyeni ve yedek polis olarak çalışmıştır. Halen eğitim seminerlerinde konuşmacı; okullar, ajanslar ve özel kuruluşlarda danışman olarak çalışmaktadır. Duygusal çöküşle başa çıkabilme planlarında uzmandır.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 79
  • Basım Tarihi: Ağustos 2013
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Ağustos 2013

Okurlarımız Bunları da Beğendi