Bugün 24 kisi bu ürünü görüntüledi

Doğa ve Yürüyüş Üzerine Seçme Denemeler

1. Hamur
Kapak: Karton
14,95 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 23,00 ₺
Stokta Yok

395 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Henry David Thoreau (1817-1862) görece kısa yaşamı ve münzevi kişiliğine rağmen sonraki yüzyıla damga vurmuş yazarlardan biridir. Doğa gezgini-tarihçisi-araştırmacısı, doğal yaşam eylemcisi, bilim insanı, filozof, yazar, şair gibi sıfatların her birini ona yakıştırabiliriz ama yine de bir şeylerin eksik kaldığını hissederiz… Ayrıksılığı, şaşılacak derecede kapsamlı bilgi birikimi ile kadim zaman seyyahlarının maceracılığını harmanlamasında yatar. Münzeviliğinde ise melankolinin zerresi yoktur, aksine, ilkyaz sabahlarının kuş cıvıltıları gibi şenlikli ve kucaklayıcıdır.
Çevirmen Aytek Sever’in Thoreau’nun belli başlı eserlerinden özenle seçip yayıma hazırladığı Doğa ve Yürüyüş Üzerine, tıpkı ormandaki patika gibi sürprizlerle dolu, bülbülün şarkısı gibi canlı ve nüktedan, karakaplumbağası gibi “bilge” yazıları kapsıyor. Thoreau’nun en güzel denemelerine yer veren bu seçkiyi Amerikalı çevreci yazar Bill McKibben’ın önsözü ve Ralph Waldo Emerson’ın kaleme aldığı “Thoreau’nun Yaşamöyküsel Portresi”yle birlikte sunuyoruz. 

“Thoreau, Buddha’dan günümüze uzanan bir kaçıklar ve mürşitler silsilesinde Amerikalı bir örnektir.” Bill McKibben

“Thoreau’nun içinde, maddi dünyayı ona sadece bir araç ve sembol olarak gösteren, eşine az rastlanır insanlar sınıfına ait müthiş bir bilgelik vardı.” Ralph Waldo Emerson 

​“Doğanın farklı itkiler üflediği biridir o, ki sanırım bunların arasında bazı gizleri de var...”
Virginia Woolf

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 180
  • Basım Tarihi: Eylül 2016
  • Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Temmuz 2017

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi