Dış Ticarette Teslim Şekilleri (Incoterms)

Bir malın bir ülkeden başka bir ülkeye gönderilme aşamasının en temel unsuru olan uluslararası teslim şekilleri yani Incoterms kuralları, dış ticaretin gerek ihracat gerekse ithala...
-25%

Dış Ticarette Teslim Şekilleri (Incoterms)

ISBN:9786059190220
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 13,89 ₺ Regular Price 18,52 ₺
5 İş Günü İçinde Kargoda
%25 İndirim
Açıklama

Bir malın bir ülkeden başka bir ülkeye gönderilme aşamasının en temel unsuru olan uluslararası teslim şekilleri yani Incoterms kuralları, dış ticaretin gerek ihracat gerekse ithalat aşamasının olmazsa olmazıdır. Dolayısıyla bu kuralları doğru ve eksiksiz bir şekilde bilmek ve bu bildiklerimiz uygulamak dış ticaret sürecinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Buradan hareketle kitabımız dış ticaret ile uğraşanlara Incoterms ile alakalı farklı bir bakış tarzı sunmayı amaçlamaktadır.

Kitabımız beş ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölümden son bölüme kadar teslim şekillerinin öğrenilebilmesi için belli bir sistematik uygulanmıştır. Kitabımızda kendimin geliştirdiği, özel eğitimler ve üniversitelerde anlattığım “Üç Can Simidi Kuralı” ile “Incoterms’ü Akılda Tutma Teknikleri”ni ilk defa bir kitap ortamında paylaşma kararı alarak siz değerli okuyucularıma paylaştım. Ayrıca görsel eğitim ve öğrenmeyi çok önemsediğimden kitapta 70’den fazla görsel kullandım.
Kitabımızın birinci bölümünde görsel ortamda Incoterms kurallarının (2000 ve 2010) nasıl uygulandığı anlatılmaktadır.

İkinci bölümde ise dış ticarete “süreç” bazlı bakma yetisinin geliştirilmesi için oluşturduğum “Üç Can Simidi Tekniği” uygulamalı ve görsel olarak anlatılmıştır.

Üçüncü bölümde, Incoterms’i “Akılda Tutma Teknikleri” farklı bir bakış tarzıyla anlatılmaya çalışılmıştır.

Dördüncü Bölümde şu ana kadar öğrendiğimiz her şeyi görsel bir ortamda çözümleyebilme için görsel uygulama çalışmalarına yer verilmiştir.

Beşinci bölümde ise ihracat fiyatlandırması ve Incoterms arasındaki direkt ilişkiye ve süreç maliyetlerin fiyata nasıl yansıtılması gerektiği Incoterms bağlamında anlatılmıştır.

Altıncı yani son bölümde ise Vaka Analizleri ve çözümlemelerine yer verilmiştir.

Kitabımızın dış ticaret camiasında çalışan profesyoneller, akademisyenler ve öğrencilere faydalı ve hayırlı olmasını umuyorum.

Yazar Mutlu Yılmaz
Yayınevi Sonçağ Yayınları
Barkod 9786059190220
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 111
Basım Tarihi Aralık 2015
Son Basım Tarihi Aralık 2015
Ebat 19,5 X 27,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi