Direniş

57 yılıdır durmaksızın hedef seçildim. Bu süreçten geçerek 91 yaşıma kadar gelmiş ve yaşamımla “Düzen Bozuk”luğunu kanıtlamış olmaktan gururluyum. Bitmedi…” “Yaşadığım insan aklı...
-25%

Direniş

ISBN:9789756238486
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 26,25 ₺ Regular Price 35,00 ₺
Stokta yok
%25 İndirim
%25 İndirim
Açıklama

57 yılıdır durmaksızın hedef seçildim.
Bu süreçten geçerek 91 yaşıma kadar gelmiş ve yaşamımla “Düzen Bozuk”luğunu kanıtlamış olmaktan gururluyum. Bitmedi…”
“Yaşadığım insan aklının almayacağı uygulamalara ödün vermeden direnen bir kişiyi en azından bu kitapla daha da tanıyarak, halk mücadeleme sahip çıkmalıdır.
“Benim anlayışıma göre bir adamın taşıdığı rütbe ya da bulunduğu makam o kişiye onur kazandırmaz. Onur bir kişinin yaşamı boyu sürdürdüğü olumlu davranışın bileşkesiyle şekillenir. Çıkarı için her kalıba girmekte sakınca görmeyenlerin onur ve saygınlıktan söz etmeğe hakları olabileceğini sanmıyorum.”
“Bomba davası süresi ve sonrasında çektiklerimizin hebasını kimse vermedi. Kanımca bana yapılan tüm bu olumsuzlukların baş sorumlusu olan Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, Genelkurmay Başkanı Memduh Tağmaç, Cemal Turhal ve dönemin siyasi iktidarına Faik Türün’ü suçluyorum ve hakkımı helal etmiyorum, tarihin yargısına havale ediyorum. Direnmemi bu kitapla sürdürüyorum.
Bunlar DİRENME’nin içinden. Okudukça inanmakta zorlanacağınız, sinirle haykıracağınız, üzüntüyle kahrolacağınız gerçekleri bulacaksınız sayfalarında. Ancak en önemlisi ÜMİTLE dolacaksınız. Biri var savaşım vermeye yıllardır devam ediyor. Yeniden, yeniden başlayacak içinizdeki UYANIŞ.
Hak mücadeleme sahip çıkılmalıdır.

Yazar Talat Turhan
Yayınevi Nergiz Yayınları
Barkod 9789756238486
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 392
Basım Tarihi Kasım 2015
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Kasım 2015
Ebat 16,5 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi