Dinde Reform Değil İslam’da Tecdit (2 Cilt Takım)

“Tecdit, Müslümanların Türkiye içi yerel meselelerini değil, uluslararası genel meselelerini, onun da ötesinde, İslam bağlamında insanlığın meselelerini ele alan bir çalışmadır. 11...
-25%

Dinde Reform Değil İslam’da Tecdit (2 Cilt Takım)

ISBN:9789756779842
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 46,50 ₺ Regular Price 62,00 ₺
1 İş Günü İçinde Kargoda
%25 İndirim
Açıklama

“Tecdit, Müslümanların Türkiye içi yerel meselelerini değil, uluslararası genel meselelerini, onun da ötesinde, İslam bağlamında insanlığın meselelerini ele alan bir çalışmadır. 11 Eylül terör olayından sonra, İslam’ın gerçek yapısında olduğu gibi tanınması, dünya için, hava ve su kadar önemlidir.
İslam, bugün insanlığın her zamankinden daha çok ortak meselesi dir. Bu ortak mesele, insanlığın geleceği için mutluluk ve barış getirecek bir yapılandırmayla yeniden insanlığın önüne çıkarılmaz ise bunun kahır ve ıstırap faturası bütün insanlık için çok ağır olacaktır. Dünya, bütün siyasal ve kısa vadeli hesapları bir kenara iterek, evlatlarının geleceğini mutlu kılmak için bu ortak problem i hem gönül birliği hem de el birliğiyle çözmek zorundadır. Aksi halde ıstırap faturası katlanarak büyüyecek ve insanlık çok acı çekecektir.
Elinizdeki eseri, değindiğim bu çözümde. Kur an mümini bir aydının mütevazı katkısı olarak da görebilirsiniz. Bu eser. Kur an mesajını tüm insanlığa duyurmada anlamlı olacağına inandığım bir eserdir. Başka bir deyişle, Tecdit, benim, yıllardır verdiğim Kur ansal fikir ve iman mücadelesinin temel amaçlarını öne çıkaran, bu amaçlar doğrultusunda tüm insanlığa mesajlar veren bir kitaptır. Tecdit, benim iman, ilim ve fikir hayatımın en önemli ürünlerinden biridir."

Yazar Yaşar Nuri Öztürk
Yayınevi Yeni Boyut
Barkod 9789756779842
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 342
Basım Tarihi Şubat 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Şubat 2018
Ebat 13,5 X 23,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi