Devlet Üzerine

"Devlet ne egemenlerin hizmetindeki bir iktidar aygıtına ne ihtilafların soğurulduğu tarafsız bir mekâna indirgenebilir: Devlet, hayli ileri derecede ayrışmış toplumlarda, toplumsa...
-35%

Devlet Üzerine

ISBN:9789750517839
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 42,90 ₺ Regular Price 66,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%35 İndirim
Açıklama

"Devlet ne egemenlerin hizmetindeki bir iktidar aygıtına ne ihtilafların soğurulduğu tarafsız bir mekâna indirgenebilir: Devlet, hayli ileri derecede ayrışmış toplumlarda, toplumsal hayatın bütününü yapılandıran müşterek inanç formunu oluşturur." 
-Bourdieu-

Devlet Üzerine, dünyaca ünlü Fransız sosyolog Pierre Bourdieu'nün1989'la 1992 arasında Collège de France'ta verdiği derslerin notlarının derlenmesiyle oluştu. Devlet, yazarın sosyolojik analizinde son derece merkezî olan ama nadiren böyle algılanan bir analiz konusudur. Bu kitap, Bourdieu'nün diğer çalışmalarında dolaylı biçimde ele aldığı devlet sorununu analizinin merkezine yerleştirerek incelediği yegâne çalışmasıdır. "Zor sorular bu noktada belirmeye başlar. Devlet hakkında kolay laflar edilebilmesinin sebebi, devlete dair söylemin üretici ve alımlayıcılarının, hem duruş hem gelenek olarak biraz anarşist bir yatkınlığa, iktidarlara karşı toplumsal olarak tesis edilmiş bir isyan eğilimine sahip olmalarıdır."
-Bourdieu-

Yazar Pierre Bourdieu
Yayınevi İletişim Yayınları
Barkod 9789750517839
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Orijinal Dili Fransızca
Sayfa Sayısı 495
Basım Tarihi Mart 2015
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Mart 2016
Ebat 15 X 21,5
Çevirmen Aslı Sümer
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi