Deniz Duası

   "Ah nasıl yakarıyorum denize bunu bilmesi için.” Uçurtma Avcısı, Bin Muhteşem Güneş, Ve Dağlar Yankılandı romanları ile tüm dünyada milyonlar tarafından okunmayı sürdüren Khale...
-35%

Deniz Duası

ISBN:9786051853109
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 11,70 ₺ Regular Price 18,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%35 İndirim
TamAdres Yorumladı
Başta Uçurtma Avcısı olmak üzere birçok kitabıyla dünya çapında büyük ses getiren Khaled Hosseini, Deniz Duası adlı eserinde mülteciler konusunu sarsıcı bir dille ele alıyor. Hosseini bu eserinde, 2015 yılının Eylül ayında Avrupa’ya gitmeye çalışırken boğulan ve cesedi kıyıya vuran üç yaşındaki Aylan Kurdi’nin hazin öyküsünden yola çıkıyor. Suriyeli bir babanın oğluna yazdığı mektuptan oluşan, insanlık durumumuzu bütün gerçekliğiyle ortaya koyan bu sarsıcı metin, yazarın mutlaka okunması gereken eserlerinden biri.
Açıklama

   "Ah nasıl yakarıyorum denize bunu bilmesi için.”
Uçurtma Avcısı, Bin Muhteşem Güneş, Ve Dağlar Yankılandı romanları ile tüm dünyada milyonlar tarafından okunmayı sürdüren Khaled Hosseini’den olağanüstü bir ağıt!
Hosseini’nin, 2015 yılının Eylül ayında, Avrupa’da güvenli bir yere ulaşmaya çalışırken Akdeniz’de boğulan ve cansız cesedi kıyıya vuran üç yaşındaki Suriyeli mülteci Aylan Kurdi’nin hikâyesinden esinlenerek kaleme aldığı Deniz Duası, mülteci sorununa son derece çarpıcı bir bakış getiriyor. 
 Suriyeli bir babanın, sonu belirsiz bir yolculuğa çıkmadan önce, oğluna yazdığı bir mektup şeklinde tasarlanmış olan metin, savaştan ve zulümden kaçarken denizlerde kaybolan binlerce mülteciye adanmış.
 Deniz Duası’nın tüm gelirini, iyi niyet elçisi olarak görev aldığı Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Khaled Hosseini Foundation’a aktaran Hosseini, (UNHCR) mülteci kamplarını ziyaret etmeye, çeşitli platformlarda bu sorunu dile getirmeye ve bağış toplamaya devam ediyor. 
"Ama o hayat, o dönem şimdi bana bile sahte geliyor, unutulup gitmiş bir söylenti gibi."

 

Yazar
Yayınevi Everest Yayınları
Barkod 9786051853109
Orijinal Adı Sea Prayer
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 48
Basım Tarihi Ekim 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ekim 2018
Ebat 13,5 X 19,5
Çevirmen Cem Alpan
Resimleyen Dan Williams
Grafiker Emir Tali
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi