Demir Ökçe

Jack London ABD' li gazeteci ve roman yazarıdır. Elliden fazla kitabın yazarı olan Jack London, Dünya ticari dergi romanının öncüsü ve yazarlıktan yüksek gelir elde edebilen Am...
-25%

Demir Ökçe

ISBN:9786059197557
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 6,75 ₺ Regular Price 9,00 ₺
4 İş Günü İçinde Kargoda
%25 İndirim
Açıklama

Jack London ABD' li gazeteci ve roman yazarıdır. Elliden fazla kitabın yazarı olan Jack London, Dünya ticari dergi romanının öncüsü ve yazarlıktan yüksek gelir elde edebilen Amerikalıların ilklerindendir.

Jack London' ın annesi Flora Wellman spiritüalist bir müzik öğretmeniydi. Tahminen Jack' ın babası olduğu düşünülen William Chaney ise astrogdu. London ailesi işçi sınıfından geliyor olsa da aslında Jack London' ın ileride yazdıklarında iddia ettiği kadar yoksul değillerdi. Jack London, özellikle yerel kütüphanede kitap okuyarak kendi kendisini eğitmiştir. Jack London 20 yaşında sosyalizmi benimsedi. Bundan önce sağlıklı ve güçlü bünyesinden kaynaklanan bir iyimserliğe sahip, çok çalışan ve dünyaya olumlu gözle bakan bir kişiydi. Fakat "Nasıl Sosyalist Oldum" adlı makalesinde de belirtildiği gibi halkın en alt tabakalarını daha yakından gördükçe sosyalist fikirleri oluşmaya başladı. İyimserliği ve ferdiyetçiliği yavaş yavaş söndü ve mecbur olmadıkça hiçbir zaman daha fazla çalışmamaya karar verdi. Yazar olarak büyük mali başarıya ulaşan London aynı başarıyı çiftlik işletmede de yaşamayı çok arzuluyordu fakat bu gerçekleşmedi.

Jack Loondon' ın ölüm sebebi çok tartışılmıştır. Pek çok eski kaynakta intihar ettiği anlatılmıştırr.

Yazar
Yayınevi Yason Yayıncılık
Barkod 9786059197557
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 250
Basım Tarihi Kasım 2015
Son Basım Tarihi Kasım 2015
Ebat 13,5 X 21
Çevirmen Mustafa İrfan Seyrek
Grafiker İlker Şentürklü
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi