Değişik Perspektifleriyle Turizm Politikası ve Planlaması

Uluslararası turizm talebindeki bu yoğunluk ve çok değişken talep profili, kuşkusuz rekabet- yoğun özellikli turizm arzında da hızlı bir artışı beraberinde getirmektedir. Ancak bu ...
-10%

Değişik Perspektifleriyle Turizm Politikası ve Planlaması

ISBN:9786054940974
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 21,60 ₺ Regular Price 24,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
Sadece 1 adet kaldı
%10 İndirim
Açıklama

Uluslararası turizm talebindeki bu yoğunluk ve çok değişken talep profili, kuşkusuz rekabet- yoğun özellikli turizm arzında da hızlı bir artışı beraberinde getirmektedir. Ancak bu hızlı büyüme, bölgelerin sosyo-ekonomik, kültürel ve hatta ekolojik yapılarında da bir dizi olumsuzlukları beraberinde getirebilmektedir. İşte bu kitapta, hammaddesi doğal kaynaklar, öznesi insan olan turizm endüstrisindeki hızlı büyümenin, doğa-insan-bina dengesi de dikkate alınarak önemi vurgulanmaya çalışılmıştır. Kısacası turizmde sağlıklı büyümenin, bölgesel kalkınmayı da sağlıklı etkileyeceği, böylelikle turizm-tarım-sanayi üçlüsünün birbirlerinin alternatifi değil, bütünleyeni olarak bölgesel gelişimi tetikleyeceği mutlaktır.
 
Elinizdeki kitapta bölüm yazarları -kendi konuları çerçevesinde- eğitim, dış politika, ekonomi gibi farklı perspektifleri, turizm türleriyle bütünleştirerek turizmin planlı yürütülmesi koşuluyla yakın gelecekte ülkemiz ekonomisi içindeki payının giderek artacağını hassasiyetle vurgulamışlardır.

Yazar Kolektif
Yayınevi Detay Yayıncılık
Barkod 9786054940974
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 224
Basım Tarihi Mayıs 2015
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Mayıs 2015
Ebat 16 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi