-%25
Bugün 24 kisi bu ürünü görüntüledi

Dedemin Bakkalı - Çırak

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
45,00 ₺ 60,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  paketleme süperdi hiç zarar görmemiş
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Dedemin Bakkalı kitabının devamı. Okumaması büyük hata olarak nitelendirdiği bir kitap. Gerçekten çok güzel ve özel bir eser. Zaten ilk kitabı okuyanlar dayanamayıp bu kitabı da alıp okuyacaktır.
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  eğlenceli bir kitap. tüm çocuklar severek okur. güzel paketleme için teşekkürler tamadres
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  oğluma okumayı sevdiren kitap. iki günde okuyup bitirdi şimdi yazarın diğer kitaplarını okumak istiyormuş hemen sipariş vereceğim içerisinde güzel etkinlikler de var

4 madde

Göster sayfa başı

Dedemin Bakkalı’nı okuyanlar bilir!
O, tuz ruhu isteyen müşteriye yemek tuzu gönderip “ruhu arkadan gelecek” diyen bir girişimci… 
O, fakir müşterilere bedava ürünler satıp ücreti zenginlerin hesabına yazan bir kahraman… 
O, bakkaldaki içecekleri birbirine karıştırıp daha güzelini bulmak ve müşterilerine sunmak için uğraşan bir sivri zeka… 
O, Afrikalı çocuklara yardım göndermek için arkadaşlarının ellerinden kandil yiyeceklerini toplayan bir yardımsever…
O, attığı her adım olay olan, aşırı eğlenceli, cin fikirli, fena halde yenilikçi bir bakkal çırağı…
 
Ticaret hayatında tam gaz koştu ama her seferinde yetişkinlerin dünyasına tosladı. Yetişkinler yüzünden başına gelmeyen kalmadı…  
Ama şimdi Bakkal onun eline geçti! 
Çırak iş başında! 
Dedemin Bakkalı-Çırak geleceğin girişimcilerine, kahramanlarına, yazarlarına, mucitlerine, yardımseverlerine incelikli bir “çıraklık” rehberi sunuyor. Tüm cin fikirli çıraklara; yetişkinlere rağmen üretmenin, düşünmenin, hayal kurmanın, yazmanın yollarını anlatıyor. 
Bakkal şimdi senin elinde! 
Hadi sınırsızca üret, hayal et, fikirlerini hayata geçir!
 
Şermin Çarkacı’nın kendi hatıralarından ilhamla kaleme aldığı Dedemin Bakkalı’nın, içine okuyucuyu da katan etkinlikli devam kitabı olan Dedemin Bakkalı-Çırak’ta, hayal kurmak, yeni fikirler bulmak, yazmak ve üretmekle ilgili hikayelerin yanı sıra hikayeleri okuyucunun hayatına uygulama imkanı veren etkinlikler yer alıyor.

 • Ürün Kodu: A.180353
 • Yazar: Şermin Çarkacı
 • Yayınevi: Taze Kitap
 • Barkod: 9786058273788
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 1. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 160
 • Basım Tarihi: Mayıs 2017
 • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Mayıs 2017
 • Ebat: 13,5 X 21

Dedemin Bakkalı – Çırak Kitabı

Başarılı yazarlık kariyerine kaldığı yerden devam eden Şermin Çarkacı, okurlarının büyük beğenisini kazanan Dedemin Bakkalı kitabının devamı olarak kaleme aldığı Dedemin Bakkalı – Çırak ile hayranlarının karşısına çıkıyor.

Dedemin Bakkalı – Çırak kitabının konusunu, yaz tatilinde dedesinin bakkalında çırak olarak çalışan Şebnem’in bu kez Çırak Bakkal’ın başına geçmesidir. Şebnem’in maceralarını büyük küçük herkes büyük bir merakla okuyacaktır.

Şermin Çarkacı yeni kitabı Dedemin Bakkalı – Çırak’ta okurlarına hayal kurmanın ve fikir üretmenin formüllerini sunuyor. Bir yandan okurlarına eğlenceli bir hikaye sunarken bir yandan da kendilerini çırak yerine koymalarını ve empati kazanmalarını sağlıyor.

Dedemin Bakkalı – Çırak kitabını satın almak için tamadres’i tercih edebilir ve Şebnem’in maceralarına tanık olabilirsiniz. Ayrıca Garip Bir Kuyruk başta olmak üzere yazarın tüm kitaplarına tamadres aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dedemin Bakkalı – Çırak kitabının özeti ve konusu kitabı satın almayı düşünenler tarafından oldukça merak ediliyor. Kısaca göz atalım.

Dedemin Bakkalı – Çırak Kitabının Kısa Özeti


Bursa’nın bir köyünde ailesiyle yaşayan 8 yaşındaki Şebnem, büyüyünce ne olmak istediğine karar vermeye çalışıyordu. Tabi, listenin en başında dedesi gibi bakkal olmak yer alıyordu. Bu kariyer hedefi için okul dışındaki vakitlerini dedesinin yanında çıraklık yaparak geçirmeye başladı. Sadece çıraklık yapmakla yetinmedi, bakkaldaki satışları artırmak için yeni icatlar yapmaya da karar verdi. Yaptığı ilk denemeleri olumsuz sonuçlarla sonuçlandığı için dedesi bu duruma biraz kızdı.

Şebnem’in diğer dedesi de kahvecilik yapıyordu, arada onun yanına çalışmaya gitse de dönüp dolaşıp tekrar bakkala gidiyordu. Müşteriler sürekli ondan şikâyetçi olsalar da Şebnem orada kalmak için elinden geleni yapıyordu. Bakkaldaki abur cuburları yemeye bayılırdı ancak çöplerini uzakta çöp kutusuna atsaydı dedesine yakalanmaz ve azar işitmezdi.

Yaptıklarını tamamen iyi kalbindendi. Örneğin, fakir kişilere kalıp kalıp peynirler ve zeytinler veriyor ve hesabı da köyün zengin amcasının hesabına yazıyordu. Asker sevgilisiyle konuşan kıza jetonları yarı fiyatına satıyordu. Hatta hasa teyzelere ilaç bile veriyordu. Başı bu yüzden de derde girdi. Teyzeler, köyün doktoru ve dedesi Şebnem’i güzelce azarladı.

Şebnem’in aklında olan bir meslek daha vardı, yazar olmak…


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi