Damla Damla Günler IV

Gözat
“Bir yazar için yazmak eyleminden daha ögretici bir şey yok.”    Günlük türünün en önemli isimlerinden biri olan André Gide, edebiyatçı günlüklerinin birer portre, öykü, anı, t...
-40%

Damla Damla Günler IV

ISBN:9786051419510
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 27,00 ₺ Regular Price 45,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%40 İndirim
Açıklama

“Bir yazar için yazmak eyleminden daha ögretici bir şey yok.” 
 

Günlük türünün en önemli isimlerinden biri olan André Gide, edebiyatçı günlüklerinin birer portre, öykü, anı, tarih yazısı olduğunu söyler. Türk edebiyatının abidevi günlüklerinden biri olan Damla Damla Günler’in IV. cildinde Adalet Ağaoğlu tam da bunu yapıyor. Bu ciltte de Ağaoğlu'nun yaratım sürecine tanık olacak, yapıtlarını ortaya koydug–u dönemlere onun gözünden bakacak, yurtdışı seyahatlerine eşlik edecek, Bahriye Üçok’un, Uğur Mumcu’nun uğradığı suikastları, unutulmaz Madımak’ı, The Marmara saldırısını, Metin Göktepe olayını anbean bir de Adalet Ağaoğlu’yla izleyip duyacağız. Türkiye’nin tarihi, Adalet Ağaoğlu’nun kişisel tarihinden yansıyacak. 
 

Günlük’ün, önceki baskılarda tek cilt olarak yayınlanan 1983-1996 dönemini, daha rahat okunmasını sağlamak amacıyla iki cilt halinde sunuyoruz.
 

“İki kere mahkemeye verildim, bir romanım da toplatılmıştır. Ayrıca ben dışarda, kadın haklarını sonuna kadar savunsam da, yaratıcı bir yazar olarak birtakım ideolojik etiketler altında yayımlanıp tanınmak istemem. Bana tiyatro, roman, hikâye, deneme yazarı densin, bu yeter. Ülkemde de ‘kadın yazar’ levhası altında ölçülüp biçilmeyi reddetmekteyim. Cinsiyet ayrımına göre olacaksa yazarlık, bırakın sizin cinsinizden olanlara da ‘erkek yazar’ densin bari…”

Yazar
Yayınevi Everest Yayınları
Barkod 9786051419510
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Türü Siyah Beyaz
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 448
Basım Tarihi Şubat 2016
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Şubat 2016
Ebat 13,5 x 19,5
Twitter http://www.twitter.com/everestkitap
Yayına Hazırlayan Didem Ünal
Yayın Yönetmeni Cem İleri
Grafiker Beste Doğan
Sayfa Tasarımı Zülal Bakacak
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi