Masal

1 -20 arası / Toplam 1331
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%20
Ürünü İncele
Eğlenceli Masallar (Fleksi Cilt)
Nurşen Şirin Timaş Çocuk
152,00 ₺ 190,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Sokağı
İnci Ceren Timaş Çocuk
152,00 ₺ 190,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Gak Gak Gaaak
Nefise Abaslı Nar Yayınları
48,00 ₺ 60,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Disney Sindirella
Kolektif Doğan Çocuk
56,25 ₺ 75,00 ₺
-%20
Ürünü İncele
Tarhun
Samed Behrengi Kırmızı Kedi
28,00 ₺ 35,00 ₺
1 -20 arası / Toplam 1331
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Çocuk Masal Kitapları

Çocukların ve bebeklerin hayal gücünü geliştirmek amacıyla kullanılan çocuk kitapları arasında masallar, ilk sıralarda yer alır. Masal okuyarak sadece çocuğunuzun uykusunun gelmesini sağlamazsınız, öğretici özelliği sayesinde pek çok bilgi öğrenmesine de katkıda bulunabilirsiniz. Eğitici ve öğretici özelliklere sahip olan çocuk masal kitapları, çocuğun gelişim çağında ihtiyaç duyduğu araçların başında gelir.

Tamamen hayal ürünü olup olağanüstü olaylara ve karakterlere dayanan bir anlatı türüdür. Anonim edebiyat türü olan masallar, doğdukları toplumun kültürünü, başarılarını, savaşlarını anlatır. Masal kitapları; iyilik, kötülük, cesurluk, korkaklık, güzel, çirkin gibi kavramlara değinerek çocukların ders çıkartmasını amaçlar.

Çocuk Masal Kitaplarının Özellikleri

Çocuk masal kitapları öncelikle oluştuğu toplumun kültürü, ekonomisi, sosyal yapısı hakkında çeşitli bilgiler verir. Hayvan masalları, asıl masallar ve fıkralar olarak üç ana gruba ayrılan masal kitaplarında yer ve zaman belirsiz olup anlatımı ise oldukça sadedir. En çok okunan masal kitaplarında karakterler her türden olabilir; insan, dev, cüce, prenses, cadı … Kötü, iyi, çalışkan, tembel, alçakgönüllü, kibirlilik gibi zıt kavramlar bir arada verilerek karakterlerin mücadeleleri anlatılmaktadır.

Çocuk masal kitapları eğlendirici olmasının yanı sıra öğretici bir özelliğe sahiptir, ders verici niteliktedir. Günümüzdeki en yeni çocuk masal kitapları anonim olarak yazılmamakta, belirli bir yazar tarafından kaleme alınmaktadır. Masal kitaplarında anlatımı güçlendirmek için bazı yöntemler kullanılmaktadır.

Çocuk Masal Kitabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuğunuzun yaşına ve zevklerine uygun en yeni çocuk masal kitaplarını Tamadres’te bulabilirsiniz. Yüzlerce çocuk masal kitapları arasından aradığınızı bulmakta zorlanmayacaksınız.

Masallar keyifli vakit geçirme aracı olmasının yanı sıra aynı zamanda bir eğitim aracıdır. Dilin öğrenilmesinde ve kullanılmasında büyük rol oynayan masallarla küçük yaşlardan itibaren karşılaşan çocuklar, okuma alışkanlığı kazanır ve okumaya karşı daha istekli davranır. Çocuk masal kitapları seçerken çocuğun yaşına, zevklerine ve yaşadığı çevreye uygun seçimler yapılmalıdır.

Çocukların okuyabileceği masal kitapları öncelikle estetik bir değer taşımalı ve çocuğun güzellik algısını geliştirmelidir. En popüler çocuk masal kitapları, çocuğun güzel vakit geçirmesine katkı sağlamalı ve ruhu beslemelidir. İyilik, güzellik, yiğitlik, dürüstlük duygu ve davranışlarının çocuğa aşılanmasında yardımcı olmalıdır. Çocuğun hayal gücünü, heyecanını kötüye kullanan karakterlere yer verilmemelidir. Kadını küçümseyen, ırkçılık yapan, toplumun değerlerine aykırı öğeler barındıran, kötü davranışlara özendiren masal ve masal kitaplarından uzak durulması gerekir.

Çocuk Masal Kitaplarının Faydaları

Çocuk masal kitabı satın almak için pek çok sebep bulunmaktadır. Çocuğun bilişsel, sosyal, ruhsal gelişimi açısından oldukça faydalı olan masal kitapları satın almak için doğru adrestesiniz. En uygun masal kitabı fiyatları Tamadres’te. Masal kitabı satın almakla birlikte karşılaşacağınız faydaları;

Çocuğunuza okuduğunuz masal kitabı sayesinde, çocuğunuzun dinleme becerisi gelişecektir. Ayrıca dinlediğini başkasına anlatan çocuğun anlatma ve dil becerisi de gelişecektir. Çocuklar kendi seviyelerine uygun yeni kelime ve ifade kalıpları öğrenerek kelime haznesini geliştirecektir. Ayrıca çocuklar en popüler çocuk masal kitaplarıyla soyut kavramları ve verilmek istenilen mesajını algılayabilir seviyeye gelecektir. Hatalardan ders çıkarma, bencil davranmama, kötülerin cezalandırılacağı, yardım etmenin güzelliği, çalışanların kazanacağı gibi davranış tutumlarının farkına varması sağlanacaktır.

Masal Kitaplarının Adresi, Tamadres

Çocuklarınızın her bakımdan gelişimini düşünen Tamadres, en popüler çocuk masal kitaplarıyla sizleri bekliyor. Uygun fiyatları ve güvenli alışveriş yöntemiyle birkaç gün içerisinde kapınıza kadar gelecek masal kitaplarıyla çocuğunuzun hayal dünyası gelişecek ve eğlenirken pek çok bilgi öğrenecektir.

Bütçe dostu fiyatlarla çocuk masal kitaplarına sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yüzlerce masal kitabı arasından çocuğunuzun yaşına ve zevkine uygun olanı bulmakta zorlanmayacaksınız. Beğendiğiniz ürünü kolaylıkla sepetinize ekleyebilir ve masal kitabı satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kendi çocuğunuza ve sevdiğiniz diğer çocuklara masal kitabı hediye ederek duyarlı, yardımsever, sevgi dolu, kaliteli bir neslin yetişmesine katkıda bulunabilirsiniz.