Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
Haftanın Fırsatı
-45

Binbir Gece Masalları (2 Cilt Takım)

Kolektif
258,50 ₺470,00 ₺

24 Saat Içinde Kargoda

Fırsatları Kaçırma
Yayınevleri
Çocuk Kitapları Ayın Yazarı
Aranıyor...

Üzgünüz, Sonuç Bulunmadı

Kampanya sayfalarımıza göz attınız mı?
Tüm Kampanyalar

Hikaye

1 -20 arası / Toplam 14532
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%25
Ürünü İncele
Sakin Ol Tarçın!
Lily Murray Profil Kitap
75,00 ₺ 100,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Köpekler Bale Yapmaz
Anna Kemp Altın Kitaplar
68,00 ₺ 85,00 ₺
-%20
Ürünü İncele
Cebimdeki Mandalina Ağaçları
Şermin Yaşar Doğan Çocuk
63,20 ₺ 79,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Dısney - Esrarengiz Kasaba Tuhaflıklar Kıyameti
Sue Hendra Beta Kids
159,60 ₺ 199,50 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Hiç Bu Açıdan Bakmamıştım!
Betül Taşpatlatan Çağlar Şira Yayınları
105,00 ₺ 140,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

1 -20 arası / Toplam 14532
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Çocuk Hikaye Kitapları

Birçok fayda sağlayan ve aynı zamanda eğlendiren aktivitelerden biri de kitap okumaktır. Kitap okuyarak pek çok konu hakkında bilgi sahibi olunabilir ve erken yaşlarda edinilen kitap okuma alışkanlığıyla çocukların gelişimleri desteklenebilir. Her yaş grubu için farklı özelliklerde hazırlanan çocuk hikaye kitapları, çocukların bilişsel, duygusal, sosyal ve ruhsal gelişimleri için oldukça önemlidir.

Tamadres, çocuklara yol göstermek ve genç zihinlere ışık tutmak için pek çok hikaye kitabını bünyesinde barındırmaktadır. Resimli, hareketli, aktiviteli hikaye kitaplarıyla çocuklara okuma alışkanlığı kazandırarak okuma seviyesi yüksek bir neslin yetişmesini amaçlamaktadır. Daha geniş dünya görüşüne sahip, entelektüel bakış açısına sahip bir nesil inşa etmek için çocukları küçük yaştan itibaren kitaplarla tanışmak gerekir.

Çocuk Hikaye Kitabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Öncelikle çocuğun yaş grubunu dikkat ederek hikaye kitabı seçmek gerekir. Hikayede anlatılan olayın, resimlerin, kullanılan kelimelerin çocuğun yaşına ve bilişsel özelliklerine uygun olması gerekmektedir. Çocuk hikaye kitabında kullanılan resimlerin büyük olması ve yazıların oldukça az olması, küçük yaştaki okurlar için önemli noktalardandır. Kitap seti halinde satılan hikaye kitaplarını da satın alarak ekonomik bir alışveriş yapabilirsiniz.

Özellikle 3 – 5 yaşında olup gelişim çağındaki çocuklar için hikaye kitapları büyük bir titizlikle seçilmelidir. Anlatılan konunun ve karakterlerin çocuğun gelişimi üzerinde olumlu etki bırakması gerekir. Bu yaş grubundaki çocuklar karakterlerle kendilerini özdeşleştirdikleri için olumlu davranışları günlük hayatta uygulaması kolaylaşır.

En çok satan çocuk hikaye kitaplarının hayal gücünü ve yaratıcılığı desteklemesi gerekir. Özellikle 6 yaş üzeri çocukların merakını karşılayacak kitaplar seçerek çocukların kitaplarla daha fazla etkileşime girmesi sağlanır.

Okumaya yeni başlayan çocuklar için orta büyüklükte harflerin ve az yazıların olduğu çocuk hikaye kitapları seçilerek daha kolay okumasına yardımcı olunur.

Çocuk Hikaye Kitaplarının Faydaları

Çocukların okuyabileceği hikaye kitapları öncelikleri çocukların dikkat becerilerinin gelişmesine neden olmaktadır. Çeşitli görsellerle desteklenen çocuk hikaye kitapları, işitsel algının ve kelime dağarcığının gelişmesinde oldukça önemlidir.

Masal kitapları gibi çocuğun hayal gücünün gelişmesinde oldukça önemli bir yere sahip olan çocuk hikaye kitapları, çocukların erken yaşta okuma alışkanlığı kazanmasında büyük rol oynar. En çok okunan çocuk hikaye kitapları, çocukların konuşma becerilerini de olumlu etkileyerek sosyal becerilerinin gelişmesine yardımcı olur. Kelime dağarcığını zenginleştirerek kendini daha iyi ifade edebilir duruma gelir ve sosyal iletişim becerileri gelişir.

Çocukların keyifli vakit geçirmesine de yardımcı olan hikaye kitapları, çocuğun pek çok açıdan gelişimine katkı sağlamaktadır.

Çocuklar Hangi Yaşlarda Ne Tür Hikaye Kitapları Okumalıdır?

Doğduğu andan 3 yaşına kadar çocukların tüm duyularına hitap edecek çocuk hikaye kitapları seçilmelidir. Dokunarak ve işiterek algılayabileceği kitaplar seçilmelidir. İlkokul çağındaki çocuklar için harfleri rahatlıkla tanıyabileceği kitaplar seçilmelidir. Okuma alışkanlığı zevkini kazandıracak en çok satan çocuk hikaye kitapları çocuğun yaş ve bilişsel özellikleri göz önünde bulundurularak seçilmesidir. 7 yaşından itibaren gerçek hayatta karşılaşabileceği iyi, kötü, güzel, çirkin kavramlarının geçtiği kitaplardan yana seçim yapılabilir. Çocuğu hayata hazırlamak adına gerçek hayattan kesitler aktarılabilir. 8 yaşından sonra kendi zevkleri şekilleneceği için bu doğrultuda seçimler yapılabilir.

Çocuk Hikaye Kitaplarının Adresi, Tamadres

En popüler çocuk hikaye kitaplarından en yeni çocuk hikaye kitaplarına kadar tüm hikaye kitaplarını Tamadres’te bulabilirsiniz. Binlerce hikaye kitabı arasında çocuğunuzun yaşına ve zevkine en uygun olan çocuk hikaye kitabını satın alabilirsiniz. Her yaşa ve zevke uygun hikaye kitapları, çocuklarınızla buluşmak için sizleri bekliyor.

Çocuk hikaye kitapları fiyatları, yazara ve yayınevine bağlı olarak değişmekle birlikte en uygun fiyat seçenekleriyle kapınıza kadar geliyor. Tamadres,  titizlikle hazırlanmış çocuk hikaye kitaplarıyla çocuğunuzun tüm yönleriyle gelişmesini amaçlamaktadır. Kendi çocuğunuza ve sevdiğiniz diğer çocuklara hikaye kitabı alarak kaliteli bir geleceğe sahip olmalarına yardımcı olabilirsiniz.