Çok Satan Çocuk Klasikleri

1 -20 arası / Toplam 1296
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%20
Ürünü İncele
İnsan Neyle Yaşar?
Lev Nikolayeviç Tolstoy İş Bankası Kültür Yayınları
14,40 ₺ 18,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Pollyanna
Eleanor H. Porter Arkadaş Yayınevi
36,00 ₺ 45,00 ₺
-%50
Ürünü İncele
Küçük Prens
Antoine De Saint-Exupery Artemis Yayınları
Puan:
32,50 ₺ 65,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%45
Ürünü İncele
Sophie’nin Yaramazlıkları
Kontes de Ségur Artemis Yayınları
68,75 ₺ 125,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Beyaz Diş
Jack London 1001 Çiçek Kitaplar
33,60 ₺ 42,00 ₺
-%45
Ürünü İncele
Yaz Tatili
Kontes de Ségur Artemis Yayınları
68,75 ₺ 125,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Heidi
Johanna Spyri Arkadaş Yayınevi
36,00 ₺ 45,00 ₺
1 -20 arası / Toplam 1296
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Çocuk Klasik Kitapları

Kitap sevgisi ve alışkanlığı, çocukların erken yaşlarda edinmesi gereken davranışlardandır. Teknolojinin hüküm sürdüğü günümüzde, çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak pek kolay değildir. Çocuğa okuma alışkanlığı kazandırmak için doğru kitap seçmek gerekir. Çocuğu sıkmayacak, zorlamayacak ve gelişimine katkı sağlayacak çocuk kitapları seçerek okumaya karşı olumlu tutum geliştirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun yaşına ve seviyesi uygun kitabın seçilmesi gerekir.

Çocuğunuzu kitaplarla tanıştırmak için yıllardır dünya ve Türkiye genelinde okunan klasik çocuk kitaplarını tercih edebilirsiniz. En popüler klasik çocuk kitapları; masal, hikaye, şiir, gezi yazısı gibi pek çok edebi türde oluşturulmuştur.

Klasik Çocuk Kitaplarını Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Çocuğunuz için klasik çocuk kitapları satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat ederek satın alacağınız çocuk klasikleri, çocuğunuzun gelişimini olumlu yönde etkiler ve keyifli vakit geçirmesine yardımcı olur.

Çocukların ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan çocuk klasik kitapları, edebiyatın ayrılmaz parçalarından biridir. Öncelikle çocuğunuzun yaşına ve seviyesine uygun kitap seçimi yapmanız gerekir. Bazı yetişkin klasik kitaplar, çocukların dil ve gelişim özelliklerine göre hazırlanmış olabilir. Böyle durumlarda kitabı, çocuğunuzun anlayıp anlamayacağından emin olarak satın almalısınız.

Çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlamanın yanı sıra eğitici bir yanının da olması gerekir. estetik değere sahip olması gereken yeni çıkan çocuk klasik kitapları, çocuklara okuma zevkini tattırmalı ve okuma alışkanlığı kazandırmaya yardımcı olmalıdır. Farklı dillerden çevirisi yapılmış klasik eserlerin, çevirisinin iyi yapılmış olmalıdır.

Çocuklara olumsuz davranışlar kazandıracak ve gelişimleri olumsuz etkileyecek mesajların ve iletilerin olmaması da oldukça önemlidir. Akıcı ve sürükleyici bir dile sahip olması, çocuğun kitaba bağlanmasına ve kitabı sevmesine neden olur. Klasik Çocuk kitabı önerilerini öğretmenlerden veya bilgisine güvendiğiniz tanıklarınızdan alabilirsiniz.

Bu detayların göz önünde bulundurularak oluşturulduğu en çok satan çocuk klasik kitaplarını Tamadres’te bulabilirsiniz. Türk ve Dünya Edebiyatı için oldukça değerli çocuk klasikleri, en uygun fiyat seçenekleriyle Tamadres’te evlerinize konuk olmayı bekliyor. Çocuğunuza okuma zevki ve alışkanlığı kazandırmak için en popüler çocuk kitaplarından yardım alabilirsiniz.

Çocuk Klasikleri Hangi Kriterlere Göre Belirlenmektedir?

Bir eserin klasik olup olmadığını belirleyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden biri, eserin zamanın ötesine geçmesi yani kalıcılığı sağlamasıdır. Günümüzde pek çok yayınevi, birçok kitap yayımlamakta ve bu kitapların birçoğu geleceğe aktarılamamaktadır. Çocuk klasik kitapları ise, yıllar önce yazılmış olup günümüzde değerini korumaktadır. Farklı kültürlere ve dillere sahip olsa da birçok dile çevrilerek farklı toplumların da yararlanması sağlanmıştır. En çok satan çocuk klasik kitapları, tek bir toplumun benimsediği değil birçok toplum tarafından benimsenmiş eserleri de içermektedir.

Çocuk klasik kitaplar, yıllar geçse de okunmaya devam edecek ve okuyan her çocuğa farklı bilgi ve deneyimler kazandıracaktır.

Her bakımında oldukça değerli olan klasik eserlere sahip olmak istiyorsanız adresiniz belli, Tamadres. Yüzlerce klasik çocuk kitapları arasında yaşa ve seviyeye uygun olanı kolaylıkla seçebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz. Klasik çocuk kitabı fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişse de en uygun fiyat seçeneklerini Tamadres’te bulabilirsiniz.

Türk ve Dünya Klasikleri olarak çocuk klasik kitapları ikiye ayrılabilir. Çocuk Türk Klasik Kitapları Ömer Seyfettin, Ziya Gökalp, Namık Kemal gibi usta yazarlara aitken; Çocuk Dünya Klasik Kitapları ise Jules Verne, Mark Twin, Charles Dickens gibi dünyaca ünlü yazarlara aittir.

Farklı kültürlere, dillere, türlere ait yüzlerce klasik çocuk kitaplarını Tamadres’te bulabilirsiniz. Ayrıca en yeni çocuk klasik kitapları için de Tamadres’i ziyaret etmelisiniz. Bu eserler içerisinden çocuğunuzun yaşına ve tarzını uygun olanı kolaylıkla bulabilir ve sepetinize ekleyebilirsiniz. Tamadres aracılığıyla çocuk klasik kitapları satın almak işte bu kadar kolay!