9 - 12 Yaş

1 -20 arası / Toplam 4141
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%20
Ürünü İncele
Aura
Birsen Ekim Özen Genç Timaş
76,00 ₺ 95,00 ₺
-%15
Ürünü İncele
Sakın Açma Dişler!
Charlotte Habersack Bilgi Yayınevi
85,00 ₺ 100,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Gel De İnanma - Ezber Bozan Osmanlı Tarihi
Metin Özdamarlar Eğlenceli Bilgi
60,00 ₺ 75,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Canavar Olmanın Zorlukları
Şeniz Baş Timaş Çocuk
56,00 ₺ 70,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%35
Ürünü İncele
Berberdeki Papağan
Behiç Ak Günışığı Kitaplığı
61,75 ₺ 95,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Sakar Bora 6 - İzciler Geliyor!
Çağrı Cebeci Genç Hayat
45,00 ₺ 60,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

1 -20 arası / Toplam 4141
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Çocuk Kitapları 9 – 12 Yaş

Çocuğun kendi zevklerinin ve ilgi alanlarının farkında vardığı bu dönemde, kendine uygun 9 – 12 yaş çocuk kitapları seçer. Okuma alışkanlığının çoğunlukla kazanıldığı 9 – 12 yaş dönemi, 0 – 2 yaş ve 6 – 8 yaş arası çocuk kitapları okumanın faydasının görüldüğü zamanlardandır. Doğduğu andan itibaren kitaplarla iç içe olan çocuk, bu dönemde okuma sevgini kazanmış ve kendini tanımış olur. Kendi karakterine ve zevklerine en uygun 9 – 12 yaş çocuk kitabını seçebilir. Ancak kitap seçimi tamamen çocuğa bırakılmamalı, çocuk kitabından olması gereken özellikleri taşıyıp taşımadığı kontrol edilmelidir.

9 – 12 yaş aralığındaki çocuklar bu dönemde; çocuk hikayeleri, şiirleri, bilim kitapları okumayı sever. Mesaj kaygısı içermeyen, çocuğa aynı zamanda beyin fırtınası yaptıran kitaplar tercih edilmelidir.

9 – 12 Yaş Çocuk Kitapları Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çocuğunuzun geleceğinin şekillenmesinde oldukça etkili olan 9 – 12 yaş çocuk kitapları, özenle ve dikkatle seçilmelidir. Öncelikle kitap seçiminde çocuğunuzun ilgi ve zevklerini göz önünde bulundurmalı ve hatta çocuğunuza kitap seçme hakkı sunmalısınız. En son çıkan 9 – 12 yaş kitaplarını inceleyerek kendisi için en uygun olan kitabı bulmasını sağlamalısınız. Sevdiğiniz çocuklara hediye olarak kitap satın alabilir ve okuma alışkanlığının artmasına yardımcı olabilirsiniz.

9 – 12 yaş kitapları, bir önceki döneme göre görsellerden biraz daha arınmış ve cümleler ise biraz daha arttırılmış olmalıdır. Bu dönemde bilim ve sanata katkı sağlamış kişilerin hayatlarını anlatan kitapları tercih ederek kendisine örnek alması için teşvik edebilirsiniz. Ayrıca bu yaş aralığındaki çocuklar bilim kitaplarına da meraklı olabilir. Farklı türlerde yazılmış ve farklı konuları aktaran kitapları seçerek geniş bir okuma kültürüne sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

En çok satan 9 – 12 yaş kitapları, okuma kültürü yüksek bireylerin yetişmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu dönemin sonralarına doğru kızlar ve erkeklerin ilgi duydukları konular birbirinden ayrılır. Kızlar genellikle romantik konulu kitaplara yönelirken erkekler genellikle macera, spor gibi konulu kitapları tercih eder. Resimli kitaplar yerine edebi romanlara geçiş süreci de bu dönemin sonlarına doğru yaşanır. 9 – 12 yaş arası en çok okunan çocuk kitapları, çocuğun ilgi ve yetenekleri yansıtmaktadır.

9 – 12 yaş çocuk kitabı tavsiyelerinde bulunurken kitabın estetik bir değer taşıması, çocuğun kişilik gelişimine katkı sağlaması, çocuğun ruhsal ihtiyaçlarını karşılaması, okuma alışkanlığını desteklemesine dikkat edilmelidir.

Uygun Fiyatlı 9 – 12 Yaş Çocuk Kitaplarının Adresi, Tamadres !

Her yaş grubu için farklı türlerde çocuk kitaplarını satışa sunan Tamadres, en kaliteli ve en uygun fiyatlı çocuk kitaplarını kapınıza kadar teslim ediyor. Güvenli ve kolay alışveriş yöntemiyle çocuklarınıza en yeni 9 – 12 yaş kitapları satın alabilirsiniz.  Usta yazarlar tarafından özenle kaleme alınmış 9 – 12 yaş çocuk kitapları, çocuklarınızın her türlü gelişimini desteklemek için sizleri bekliyor. Çocuk edebiyatına verilen değerin artmasıyla piyasada çocuk kitapları da artmaktadır. En iyi 9 – 12 yaş arası çocuk kitaplarını Tamadres’te bulabilirsiniz.

Çocuklarınızın ilgilerini ve yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olacak pek çok kitap, en kısa sürede evinize geliyor. Çocuğunuza kültürlü ve kaliteli bir hayat sunmak istiyorsanız onun için yapacağınız en büyük iyilik, ona kitap sevgisi aşılamaktır. Doğduğu andan itibaren kitaplarla büyüyen çocukların yaşıtlarına oranla kendilerini daha iyi ifade ettiğini araştırmalar kanıtlamıştır.

Siz de çocuğunuzun gelişimine katkı sağlamak istiyorsanız 9 – 12 yaş en çok okunan çocuk kitaplarını satın alabilirsiniz. Farklı kültürleri, insanları, yaşamları, hayvanları, gezegenleri tanımanın en kolay yolu, farklı konulara sahip olan kitapları okumaktadır. Eğlencenin ve bilginin bir arada bulunduğu en çok satan 9 – 12 yaş arası çocuk kitaplarını satın almak için adresiniz, Tamadres olmalıdır.