6 - 8 Yaş

1 -20 arası / Toplam 5509
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%25
Ürünü İncele
Fark Etmek
Kobi Yamada Nar Çocuk
120,00 ₺ 160,00 ₺
-%25
Ürünü İncele
Tavşancık Benjamin'in Masalı
Beatrix Potter Dinozor Çocuk
22,50 ₺ 30,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Tavşan Peter'in Masalı
Beatrix Potter Dinozor Çocuk
22,50 ₺ 30,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Zencefil ve Turşu'nun Masalı
Beatrix Potter Dinozor Çocuk
22,50 ₺ 30,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Kırmızı Top Topik
Damla Kalan Dilekcan - Ceyhun Tekin Felibus Kitap
37,50 ₺ 50,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%15
Ürünü İncele
Disney Pixar - Kırmızı
Kolektif Beta Kids
46,67 ₺ 54,90 ₺
-%30
Ürünü İncele
İyisi mi Seç Birini
Lindsey Daly Domingo Yayınevi
37,80 ₺ 54,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

1 -20 arası / Toplam 5509
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Çocuk Kitapları 6 – 8 Yaş

Çocukların okuma öğrendikleri ve okumaktan keyif aldıkları dönem, 6 – 8 yaş arasıdır. Bu dönemdeki çocuklar harfleri seslendirebilir, sık kullanılan kelimeleri tanır, okuduklarının ne anlama geldiğinin farkına vararak hızlı okuma evresine geçer. 6 – 8 yaş çocuk kitapları, bu dönemdeki çocukların  zihinsel gelişimi ön planda tutularak hazırlanmıştır. Ayrıca 6 – 8 yaş aralığındaki çocuğun kitaplara karşı sevgi beslemesi, 3 – 5 yaş çocuk kitapları okumasından geçmektedir. İlkokul dönemine kadar kitaplarla iç içe olan çocuk, okumaya karşı daha hevesli olur ve okumayı hemen kavrar.

En çok satan 6 – 8 yaş çocuk kitapları; çocuklara bilinçli biri olmayı, herkesin farklı düşüncelere sahip olduğunu, ahlak sistemini, doğru ve güzel davranışı dolaylı olarak kavratmaktadır. Çocuklar okumayı öğrendikleri için bu dönemde 6 – 8 yaş çocuk kitaplarıyla bağımsız okuma yapabilir. Ayrıca çocuk edebiyatının ilkelerine göre yazılmış kitaplar çocuğun düşünme, sorgulama, yorumlama becerilerinin de gelişmesine yardımcı olur. Okuyan çocuk sürekli yeni kelimelerle karşılaşır, kelime dağarcığı gelişir. Bir sonraki dönem olan 9 – 12 yaş çocuk kitaplarını okumaya karşı daha istekli davranır.

6 – 8 yaş okuma kitaplarıyla çocuk, kendi ilgi alanlarının ve yeteneklerinin farkına varır. Genelde bu dönemdeki çocuklar, macera dolu hikayeleri severek okur. Hareketli, dinamik hikayelerle kendini kitabın içerisinde gibi hissederek heyecanlı bir şekilde okumasını sürdürür.

6 – 8 Yaş Okuma Kitabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Öncelikle kitap seçerken çocuğun da fikrini almanız gerekir. Çocuğun ilgilerine, yeteneklerine göre seçilecek en yeni 6 – 8 yaş çocuk kitapları, çocuğu daha mutlu eder ve okumaya teşvik eder. Diğer dikkat edilmesi önemli nokta, kitabın ayrıntılı resimleri olmasıdır. Çocukların dikkatlerinin çabuk dağılacağı düşünülürse metnin kısa ve basit cümlelerden oluşmalıdır. Bu döneme ait kitaplarda metinden çok görsel olmasına önem verilmeli ve ayrıca bu şekilde çocuğun görsel zekası da geliştirilir.

6 – 8 yaş 2021 çocuk kitapları, çocuğa yeni bilgiler kazandıracak şekilde hazırlanmıştır. Çocuk kitaplarının bir diğer işlevi ise; yeni kelimeler ve kavramlar öğretmektedir. Bu şekilde çocuğun kelime haznesi genişleyerek sosyal becerileri artar. Ancak yeni öğretilecek kelimeler belirli bir oranı geçmemelidir. İçerisinde yabancı veya çok fazla bilinmeyen kelime bulunursa çocuk, kitabı anlamakta zorlanır ve sıkılarak okumayı bırakabilir. Öğretmenlerden, uzmanlardan çocuğunuz için 6 – 8 yaş çocuk kitabı tavsiyeleri alabilirsiniz.

Sadece iyi karakterler değil, iyi ve kötü karakterle birlikte verilmelidir. Macera hikayelerini yanı sıra bilim insanlarının, tarihi şahısların, padişahların hayatlarını da okumaya teşvik edilebilir. Son olarak çocuğun seviyesine uygun kitaplar seçilmelidir. İlkokul çağındaki çocuk için 6 – 8 yaş çocuk kitapları tavsiye edilebilir. Birbirinden farklı konulara sahip, birbirinden farklı amaçlarla oluşturulmuş en popüler 6 – 8 yaş çocuk kitaplarını Tamadres’te bulabilirsiniz. Bir çocuğun daha kaliteli bir yaşama sahip olmasını istiyorsanız onu en erken zamanda kitaplarla tanıştırmanız gerekir.

En Yeni 6 – 8 Yaş Çocuk Kitapları

Çocukların eğitimine verilen değer her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple piyasada çok sayıda çocuk kitabı bulunuyor. Farklı ilgi alanlarına hitap eden, farklı yaş gruplarına hitap eden, farklı etkinliklerden oluşturulmuş kitaplar, en uygun fiyatlarla Tamadres sitesinde sizleri bekliyor. Usta kalemlerden çıkmış en yeni 6 – 8  yaş çocuk kitapları, çocuk gelişimi göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır ve o dönemdeki çocukların ihtiyaçlarına cevap verecek niteliğe sahiptir. Özel kampanyalardan ve indirimlerden yararlanarak en uygun fiyata 6 – 8 yaş çocuk kitapları satın alabilirsiniz. Yeni çıkan kitaplarının yanı sıra en çok satan ve en popüler 6 – 8  yaş çocuk kitaplarına da kategoriler üzerinden ulaşarak satın alabilirsiniz. Çocuğunuza veya sevdiğiniz çocuklara verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri, kesinlikle kitaplardır.