Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
Haftanın Fırsatı
-40

Sokak Nöbetçileri 2 Kitap Takım (CİLTLİ)

Aslı Arslan
118,80 ₺198,00 ₺

24 Saat Içinde Kargoda

Fırsatları Kaçırma
Yayınevleri
Çocuk Kitapları Ayın Yazarı
Aranıyor...

Üzgünüz, Sonuç Bulunmadı

Kampanya sayfalarımıza göz attınız mı?
Tüm Kampanyalar
1 -20 arası / Toplam 4277
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%25
Ürünü İncele
Sırlar Kulesi
Myriam Sayalero Domingo Yayınevi
30,00 ₺ 40,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Kafamdaki Orman
Gökçe İspi Turan Kırmızı Kedi
22,50 ₺ 30,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%30
Ürünü İncele
Güz Masalları
Tarık Demirkan Yapı Kredi Yayınları
45,50 ₺ 65,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%30
Ürünü İncele
Tavşan Ozi’nin Boş Vakti
Cem Kızıltuğ Yapı Kredi Yayınları
26,60 ₺ 38,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%30
Ürünü İncele
Bekçi Amos’un Hastalandığı Gün
Philip C. Stead Yapı Kredi Yayınları
19,60 ₺ 28,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%30
Ürünü İncele
İyi Kalpli Küçük Tavşan
Michael Escoffier Yapı Kredi Yayınları
21,00 ₺ 30,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%30
Ürünü İncele
Talihsiz On Bir
Phil Earle Yapı Kredi Yayınları
22,40 ₺ 32,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Disney Karlar Ülkesi 2 - Olaf Unicorn Peşinde!
Kolektif Doğan Çocuk
23,92 ₺ 29,90 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%20
Ürünü İncele
Gölde
Geraldo Valerio Bilgi Yayınevi
34,40 ₺ 43,00 ₺
1 -20 arası / Toplam 4277
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Çocuk Kitapları 6 – 8 Yaş

Çocukların okuma öğrendikleri ve okumaktan keyif aldıkları dönem, 6 – 8 yaş arasıdır. Bu dönemdeki çocuklar harfleri seslendirebilir, sık kullanılan kelimeleri tanır, okuduklarının ne anlama geldiğinin farkına vararak hızlı okuma evresine geçer. 6 – 8 yaş çocuk kitapları, bu dönemdeki çocukların  zihinsel gelişimi ön planda tutularak hazırlanmıştır. Ayrıca 6 – 8 yaş aralığındaki çocuğun kitaplara karşı sevgi beslemesi, 3 – 5 yaş çocuk kitapları okumasından geçmektedir. İlkokul dönemine kadar kitaplarla iç içe olan çocuk, okumaya karşı daha hevesli olur ve okumayı hemen kavrar.

En çok satan 6 – 8 yaş çocuk kitapları; çocuklara bilinçli biri olmayı, herkesin farklı düşüncelere sahip olduğunu, ahlak sistemini, doğru ve güzel davranışı dolaylı olarak kavratmaktadır. Çocuklar okumayı öğrendikleri için bu dönemde 6 – 8 yaş çocuk kitaplarıyla bağımsız okuma yapabilir. Ayrıca çocuk edebiyatının ilkelerine göre yazılmış kitaplar çocuğun düşünme, sorgulama, yorumlama becerilerinin de gelişmesine yardımcı olur. Okuyan çocuk sürekli yeni kelimelerle karşılaşır, kelime dağarcığı gelişir. Bir sonraki dönem olan 9 – 12 yaş çocuk kitaplarını okumaya karşı daha istekli davranır.

6 – 8 yaş okuma kitaplarıyla çocuk, kendi ilgi alanlarının ve yeteneklerinin farkına varır. Genelde bu dönemdeki çocuklar, macera dolu hikayeleri severek okur. Hareketli, dinamik hikayelerle kendini kitabın içerisinde gibi hissederek heyecanlı bir şekilde okumasını sürdürür.

6 – 8 Yaş Okuma Kitabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Öncelikle kitap seçerken çocuğun da fikrini almanız gerekir. Çocuğun ilgilerine, yeteneklerine göre seçilecek en yeni 6 – 8 yaş çocuk kitapları, çocuğu daha mutlu eder ve okumaya teşvik eder. Diğer dikkat edilmesi önemli nokta, kitabın ayrıntılı resimleri olmasıdır. Çocukların dikkatlerinin çabuk dağılacağı düşünülürse metnin kısa ve basit cümlelerden oluşmalıdır. Bu döneme ait kitaplarda metinden çok görsel olmasına önem verilmeli ve ayrıca bu şekilde çocuğun görsel zekası da geliştirilir.

6 – 8 yaş 2021 çocuk kitapları, çocuğa yeni bilgiler kazandıracak şekilde hazırlanmıştır. Çocuk kitaplarının bir diğer işlevi ise; yeni kelimeler ve kavramlar öğretmektedir. Bu şekilde çocuğun kelime haznesi genişleyerek sosyal becerileri artar. Ancak yeni öğretilecek kelimeler belirli bir oranı geçmemelidir. İçerisinde yabancı veya çok fazla bilinmeyen kelime bulunursa çocuk, kitabı anlamakta zorlanır ve sıkılarak okumayı bırakabilir. Öğretmenlerden, uzmanlardan çocuğunuz için 6 – 8 yaş çocuk kitabı tavsiyeleri alabilirsiniz.

Sadece iyi karakterler değil, iyi ve kötü karakterle birlikte verilmelidir. Macera hikayelerini yanı sıra bilim insanlarının, tarihi şahısların, padişahların hayatlarını da okumaya teşvik edilebilir. Son olarak çocuğun seviyesine uygun kitaplar seçilmelidir. İlkokul çağındaki çocuk için 6 – 8 yaş çocuk kitapları tavsiye edilebilir. Birbirinden farklı konulara sahip, birbirinden farklı amaçlarla oluşturulmuş en popüler 6 – 8 yaş çocuk kitaplarını Tamadres’te bulabilirsiniz. Bir çocuğun daha kaliteli bir yaşama sahip olmasını istiyorsanız onu en erken zamanda kitaplarla tanıştırmanız gerekir.

En Yeni 6 – 8 Yaş Çocuk Kitapları

Çocukların eğitimine verilen değer her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple piyasada çok sayıda çocuk kitabı bulunuyor. Farklı ilgi alanlarına hitap eden, farklı yaş gruplarına hitap eden, farklı etkinliklerden oluşturulmuş kitaplar, en uygun fiyatlarla Tamadres sitesinde sizleri bekliyor. Usta kalemlerden çıkmış en yeni 6 – 8  yaş çocuk kitapları, çocuk gelişimi göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır ve o dönemdeki çocukların ihtiyaçlarına cevap verecek niteliğe sahiptir. Özel kampanyalardan ve indirimlerden yararlanarak en uygun fiyata 6 – 8 yaş çocuk kitapları satın alabilirsiniz. Yeni çıkan kitaplarının yanı sıra en çok satan ve en popüler 6 – 8  yaş çocuk kitaplarına da kategoriler üzerinden ulaşarak satın alabilirsiniz. Çocuğunuza veya sevdiğiniz çocuklara verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri, kesinlikle kitaplardır.