0 - 2 Yaş

1 -20 arası / Toplam 236
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
-%25
Ürünü İncele
İlk Kitaplarım – 1 Yaş
Tiago Americo Yapı Kredi Yayınları
142,50 ₺ 190,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%25
Ürünü İncele
Sevimli Boyama - 2 Yaş
Kolektif Ren Kitap
29,25 ₺ 39,00 ₺
-%10
Ürünü İncele
Renkler ve Şekiller
Kolektif Beta Kids
134,55 ₺ 149,50 ₺
-%30
Ürünü İncele
2-3 Yaş Aktivite Kitabım
Kolektif Yeti Kitap
25,20 ₺ 36,00 ₺
1 -20 arası / Toplam 236
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Çocuk Kitapları 0 – 2 Yaş

Bebeklerin doğdukları andan itibaren kitaplarla haşır neşir olmaları, kitap sevgisinin temellerini atar. Bebek kitapları 0 – 2 yaş; bebeğinizin ruhsal, zihinsel gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. Çocuk kitapları, yaşa ve ihtiyaca göre kategorilere ayrılmış. Bu kategoriler içerisinde en küçük yaştaki çocuklara hitap eden 0 – 2 çocuk kitapları, bebeğinizin algılama düzeyini arttırır. Bebek, ne dediğinizi anlamasa bile sesinizin ritmine kapılarak dikkatini toplar. Yapılan araştırmalar sonucunda, bebek ne kadar çok kelimeye maruz kalırsa tek başına okumak için o kadar hazırlıklı olduğu anlaşılmıştır. 0 – 2 yaş grubunun zihinsel ve fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak hazırlanan 0 – 2 yaş çocuk kitapları; özel malzemeden veya kumaşlardan yapılarak ıslanması veya bebeğe zarar vermesi engellenmiştir. Özellikle en yeni 0 – 2 yaş çocuk kitapları, sesli temalara sahiptir ve eğlenceli sesleriyle oldukça ilgi çekicidir.

Bebeğin el – göz koordinasyonunun gelişmesiyle birlikte eline alacağı ilk nesnelerden olan bebek kitapları, kitap sevgisinin kazanılmasında etkin rol oynar. 3 – 5 yaş çocuk kitapları okumaya hazırlıkta oldukça önemli olan bu kitaplar, büyük resimlerden ve tek cümlelerden oluşan sayfalardan ibarettir. En çok satan 0 – 2 yaş çocuk kitapları nesneleri ve hayvanları tanıtmak için öğretici bir niteliktedir. Görme ve duyma duyularını harekete geçirerek olumlu zihin gelişimi sağlar.

0 – 2 Yaş Bebek Kitaplarının Önemi

Bir bebek için oyuncak ne kadar gerekliyse kitap da aynı derecede gereklidir. En popüler 0 – 2 yaş bebek kitapları, bebeğin hayal dünyasının gelişmesini sağlarken aynı zamanda zihinsel gelişimini destekler. Bebek kitapları sayesinde doğduğu dünyaya dair birtakım bilgileri edinir ve etrafında ne olup bittiğine dair bilgi sahibi olur. Doğduğu andan itibaren kitaplarla birlikte olan çocukların, yaşıtlarına oranla daha geniş kelime dağarcığına ve daha iyi iletişim becerisine sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Çıkartma – boyama kitaplarıyla el becerilerinin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Çeşitli dokulardan oluşturulan 0 – 2 yaş bebek kitapları, bebeğinizin dokunsal duyusunun gelişimini sağlar. Bebeğin dil gelişimiyle her gün duyduğu kelimeler arasında bir bağlantı vardır. Bebek ne kadar fazla kelimeye maruz kalırsa dil gelişimi o kadar artar.

0 – 2 Yaş Çocuk Kitabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebeğiniz için doğru kitabı seçtiğiniz zaman, bebeğinizin kitaplara karşı olumlu duygular beslemesine yardımcı olabilirsiniz. Her gün birkaç dakika ayırarak okuduğunuz kitaplar sayesinde çocuğunuzun dil becerisi gelişir. En çok satan 0 – 2 yaş çocuk kitapları sizin ve bebeğiniz arasındaki bağı güçlendirecektir. Bebeğiniz için kitap seçimi yaparken özellikle yaşını göz önünde bulundurmanız gerekir ancak bu tek başına yeterli değildir.

Büyük nesneli ve renkli resimler 0 – 2 yaş kitapları, çocuğunuzun ilgisini daha fazla çeker. Yeni doğan bebekler için en önemli üç renk; kırmızı, siyah ve beyazdır. Bu renklerin olduğu kitaplar en doğru seçim olacaktır. En çok satan 0 – 2 yaş çocuk kitaplarının en önemli özelliklerinde biri de, basit ve kısa cümlelerin yer almasıdır. Çocuğun kolaylıkla taklit edebileceği sesler ve tekerlemeler yer almalıdır. Kumaştan, kalın kartondan veya keçeden yapılmış olan kitaplar ilk tercihiniz olmalı, ayrıca kolay temizlenebilir olması da önemli detaylardandır. Bebeğinize kazandırmak istediğiniz davranışların yer aldığı en popüler 0 – 2 yaş çocuk kitaplarını tercih edebilirsiniz. Çocukların en çok eğlenirken öğrendiklerini unutmamak gerekir, bu yüzden eğlendirici nitelikte olmasına da dikkat etmek gerekir.

0 – 2 Yaş Eğitici Çocuk Kitapları

Birbirinden farklı özelliklere sahip olan ve ihtiyaçlara hitap eden 0 – 2 yaş çocuk kitapları, Tamadres’te. Kolay ve güvenli internet alışveriş yöntemiyle kapınıza kadar gelecek kitaplarla, çocuğunuza birtakım alışkanlıkları kazandırabilirsiniz. Eğlenceli olmalarının yanı sıra oldukça faydalı bilgiler ve davranışlar kazandıran 0 – 2 yaş eğitici bebek kitapları önerilerine de göz atmayı unutmayınız.

Uygun fiyatlı en çok satan 0 – 2 yaş çocuk kitapları, çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirirken bazı alışkanlıkları kazanmasına da yardımcı olur. Çocuk kitaplarından yüksek verim almak istiyorsanız bu iki özelliği göz önünde bulundurmalısınız.

Çeşit çeşit 0 – 2 yaş çocuk kitapları, Tamadres’te çocuğunuzla buluşmayı bekliyor.