Bugün 3131 kisi bu ürünü görüntüledi

Çingene Tarotu

1. Hamur
Kapak: Karton
24,31 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 32,41 ₺
Stokta Yok

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategori

Puanınız

Çingene bilgeliği ve maneviyatını temel alan özgün yorumlarla

ÖZEL KUTULU
Tarot üzerine yazılmış pek çok kitap vardır, ancak çoğu öylesine karmaşık ve karanlıktır ki, tarot falı bakmayı öğrenmek isteyen hemen herkesin cesareti kırılır. Çingene Tarotu bu gerçek göz önünde bulundurularak son derece yalın bir dille yazılmış, tarot hakkında okumayı ve tarot falının nasıl açılacağını öğrenmeyi bir eğlenceye dönüştüren, sevimli bir kitap.
Çingene Tarotu geleneksel tarot formunu izler, en çok bilinen ve kullanılan tarot destesi olan Rider-Waite destesinin yorum ve ilkelerinden ayrılmaz. Ayrıca tarot falı geleneğini yüzlerce yıldır sürdüren ve tarotun geçmişin karanlıklarında kaybolup gitmesine izin vermeyen Çingenelerin form ve simgelerini de fala katarak, her bir kartın yorumunu genişletir. Tarotu bilenler fala bu yeni ve farklı yaklaşımdan hoşlanacaklar, kendilerini yenileyip bilgilerini tazeleyecekler ve farklı bir içgörü kazanacaklar; yeni öğrenenler de bu destenin kullanım ve yorumlama kolaylığının cazibesine kapılacaklar. Kitabın içinde geleneksel tarot kartı yorumlarına ek olarak, her kart için yeni, Çingene bilgeliğini ve maneviyatını temel alan farklı bir yorum daha vardır. Ayrıca yazar her kart için falı baktıranla ilişkilendirilebilecek pek çok farklı soru belirlemiş, bunların nasıl sorulacağını, yanıtların falı ne yöne sevk edeceğini göstermiştir.
Kitapta Çingeneler hakkında tarihi bilgiler bulabilir, bilgelik asasını nasıl pek çok yüzyıl boyunca ülkeden ülkeye gezerek taşıdıklarını öğrenebilir, dağarcığınıza birkaç Çingenece sözcük katabilirsiniz.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 232
  • Basım Tarihi: Ekim 2004
  • Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Şubat 2009
  • Ebat: 15 X 22

Okurlarımız Bunları da Beğendi