Cerrahi Bakım Vaka Analizleri ile Birlikte

Cerrahi, yaralanan ilk insanla başlayan ve tıbbın gelişim sürecinde uzun yıllar ihmal edilen, diğer bir deyişle geçmişte en son başvurulan tedavi şekli iken bugün ilk akla gelen te...
-5%

Cerrahi Bakım Vaka Analizleri ile Birlikte

ISBN:9786059354394
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 95,00 ₺ Regular Price 100,00 ₺
4 İş Günü İçinde Kargoda
%5 İndirim
Açıklama

Cerrahi, yaralanan ilk insanla başlayan ve tıbbın gelişim sürecinde uzun yıllar ihmal edilen, diğer bir deyişle geçmişte en son başvurulan tedavi şekli iken bugün ilk akla gelen tedavi seçeneğidir.
Bununla birlikte cerrahi girişim büyük ya da küçük, acil ya da planlanmış olsun, yaşamı güven altına alan uygulamalar olmakla birlikte, hasta için hem psikolojik hem de fizyolojik bir travmadır ve bedendeki tüm sistemleri etkiler. Beden cerrahi girişime travmaya verdiği gibi tepki verir. Bu nedenledir ki cerrahinin hasta üzerine etkileri, stres tepkisinin oluşması, enfeksiyona karşı direncin azalması, vasküler sistemin bozulması, organ fonksiyonlarının bozulması, beden imajının ve yaşam tarzının değişmesi olarak değerlendirilebilir.
Cerrahinin özellikleri ve hasta üzerindeki etkileri göz önünde bulundurulduğunda cerrahi bakım vericilerinin de özel donatılmış sağlık profesyonellerinden oluşması gerektiği anlaşılmaktadır. Bu nedenledir kicerrahi hemşiresinden beklenen; hasta güvenliği hedeflerini dikkate alarak, cerrahi ekip ve diğer sağlık profesyonelleri ile iş birliği içinde bakım uygulamasıdır. Ayrıca, cerrahi yolla tedavi olan hastalarda tanı, tedavi ve tedavinin neden olduğu semptomların yönetimi bireyselleştirilmiş bakım gerektirir.
Elinizde ki bu kitap bireyselleştirilmiş bakım felsefesi doğrultusunda cerrahi hastalarına bakım veren sağlık profesyonellerinin bilgi ve beceri donanımına katkı sağlayacak bir ilk – Cerrahi Bakım; Vaka Analizleri ile Birlikte - olması nedeniyle ayrıca bir öneme sahiptir.
Bu kitap Türkiye’nin 18 Üniversitesinden alanında uzman 36 bilim insanının değerli katkıları ile hazırlandı.

Yazar Fatma Eti Aslan
Yayınevi Akademisyen Kitabevi
Barkod 9786059354394
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 956
Basım Tarihi Ocak 2017
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2017
Ebat 16 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi