-%35
Bugün 2131 kisi bu ürünü görüntüledi

Çavdar Tarlasında Çocuklar

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
26,00 ₺ 40,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  çok satanlarda görüp aldım hemen geldi okumaya başlayacağım
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  çok güzeldi kısa sürede okuyup bitirebileceğiniz bir kitap. okurken olayların hepsi gözümün önünde canlandı sanki siyah beyaz klasik bir film izliyormuş gibi hissettim. dönemin ruhunu çok iyi yansıtıyor
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  bir ergenin hayatı anlama çalışmasını okuyorsunuz. aşırı sürükleyici diyemem ama sıkıcı da değil. ben keyif aldım okurken herkes beğenmeyebilir.
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  uzun betimlemeleri ara sıra sıktı beklentimi tam olarak karşılamasa da okunabilir. paketleme, kargo, teslimat hepsi sorunsuzdu

4 madde

Göster sayfa başı

Pek çok insanın hakkında konuştuğum için üzgünüm. Bildiğim tek şey; size anlattığım herkesi biraz özlüyorum. Bizim Stradlater'ı ve Ackley'i bile, sözgelimi. Sanırım o lanet Maurice'i bile özlüyorum. Sakın kimseye bir şey anlatmayın. Herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra.
Çavdar Tarlasında Çocuklar, Salinger'ın tek romanı. Ergenlik çağının içinde, yetişkin dünyanın düzenine karşı isyankar bir çocuğun, bir Noel öncesi başına gelenler... Bu sürecin bir psikiyatri kliniğinde noktalanışı. Holden Caulfield'in masumiyet arayışının iç burkucu romanı. Belki de Salinger'ın.
1993'te Franny ve Zoey ile Dokuz Öykü adlı kitaplarını yayımladığımız Salinger, 1963'ten bu yana yeni bir yapıt yayımlamamasına ve neredeyse efsane haline gelmiş bir gizlilik içinde yaşamasına karşın, dünya edebiyat gündemindeki yerini hep koruyor.

 

En çok satan kitaplar arasında yer alan Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabı, çevresindeki sahte dünyanın içerisine dahil olmak istemeyen ve etrafındaki yetişkinlerin samimiyetten uzak davranışlarını kendine özgü üslubuyla eleştiren Holden’ı konu alıyor. Holden’ın okul ve aile hayatına, arkadaşlıklarına tanıklık ederken bir yandan da New York’ta geçirdiği tuhaf güne şahit olacaksınız. Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabı, Holden’ın sıcak ve depresif öyküsüdür.

 • Kağıt Türü: 1. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 200
 • Basım Tarihi: Ekim 1997
 • Kaçıncı Baskı: 69.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Mayıs 2022
 • Ebat: 13,5 X 21
 • Çevirmen: Coşkun Yerli
 • Yayına Hazırlayan: Birhan Keskin

Çavdar Tarlasında Çocuklar

J. D. Salinger’in ilk ve tek romanı olan Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabı, 1951 yılında yayımlanmıştır. Kırmızı Pazartesi kitabı gibi yayımlandığı andan itibaren büyük bir ilgiyle karşılaşan Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabının konusu, ergen bir çocuğun dünyayı anlama şeklidir. Ayrıca ergen gencin, yetişkinlerin düzenine karşı olan isyanı da oldukça başarılı bir şekilde aktarılmıştır.

Samimi bir dille kaleme alınmış olması ve karakterin duygularını okurlara başarılı bir şekilde yansıtmasıyla dünya edebiyatının en çok okunan eserleri arasında yer almıştır. Damızlık Kızın Öyküsü kitabı gibi değerini kaybetmeden günümüze ulaşan kitap, ilk olarak Gönülçelen adıyla yayımlanmıştır.

Okunması gereken kitaplar arasında yer alan Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabını henüz okumadınız mı? Hemen sepetinize ekleyin ve uygun fiyat seçeneğiyle Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabını satın alın.

Çavdar Tarlasında Çocuklar Kitabının Konusu ve Kısa Özeti


Amerikalı yazar J. D. Salinger tarafından kaleme alınan Çavdar Tarlasında Çocuklar, yayımlandığı günden itibaren dünya edebiyatındaki popülerliğini koruyor. 65 milyondan fazla okura ulaşan kitap, Amerika’nın kimi eyaletlerinde yasaklanmıştır.

Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabının konusu, New Yorklu zengin bir ailenin oğlu olan Holden Caulfield’in büyümesiyle birlikte yaşanan hüzünlü ve keyifli hikâyesidir. Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabının özeti, özellikle kitabı satın almayı düşünenler tarafından oldukça merak ediliyor. Liseli bir öğrenci olan Holden, daha önce pek çok okuldan kovulmuştur ve insanların kendilerine ve birbirlerine karşı sahte, yapmacık, ikiyüzlü davranışlarını eleştiriyor. Üstün çabasına ve egoların yersizliğine karşı isyan niteliği taşıyan Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabında Holden’in karşılaştığı çıkarcı tavırlar gerçekçi bir şekilde gözler önüne serilmiştir.

Çevresindeki sahte dünyanın içerisine asla dahil olmak istemeyen, etrafındaki yetişkinlerin samimiyetten uzak yaşamlarını o kendine has eğlenceli üslubuyla eleştiren on altı yaşındaki Holden’ın sıcak ve biraz da depresif öyküsüdür bu. Holden’ın ağzından kendi okul ve aile yaşamını, arkadaşlıklarını dinlerken, bu kırılgan fakat bir o kadar da cesur çocuğun New York’ta geçirdiği tuhaf güne tanıklık edeceksin. Yazdığı öykülerde çocuklara ve gençlere dair oldukça yalın gerçeklere temas eden Salinger’ın yazdığı yegâne roman olan Çavdar Tarlasında Çocuklar’ı, havanda olsan da, olmasan da okumak isteyeceksin!

Kitapseverlerin mutlaka okuması gereken kitaplar arasında yer alan Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabını satın almak için tamadres’i tercih edebilir ve okuyanlara ilham veren Holden Caulfield ile tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.  


Okurlarımız Bunları da Beğendi