https://tamadres.com/media/magefan_blog/en-iyi-kitaplar.jpg

tamadres Okurları Yılın En İyi Kitaplarını Seçti

Merve Kekeve
Ekleme Tarihi: Ocak 23, 2023

tamadres okurları, farklı kategorilerde yılın en iyi kitaplarını seçti. 

Edebiyat, psikoloji, felsefe, kişisel gelişim ve çocuk kitapları kategorilerinde yapılan anket sonucunda her kategorinin en iyi kitabı belirlendi. 


İşte okurların en iyi olarak tanımladığı kitaplar;


Yılın En İyi Edebiyat Kitabı 


N. G. Kabal’ın Sobe kitabı, okurlar tarafından yılın en iyi edebiyat kitabı olarak seçildi. Sürükleyici ve akıcı anlatımıyla okurları içine çeken kitap, serinin ikinci kitabı karşımıza çıkıyor. Saklambaç kitabının devamı olarak yayımlanan Sobe kitabının ne anlattığına göz atalım.


Sobe Kitabının Konusu


Ophelia Valley kasabası beklenmedik bir tutuklamayla çalkalanırken tehlike ise hâlâ devam etmekteydi. Ayrıca Ansel, Maddie ve Kylie’nin arkadaşlığı da diğer her şey gibi sarsıldı. Kızlar şimdi kendi kimlik arayışları ve sırlarının peşinde… Dedektif Wallaca ise bildiği fakat kanıtlayamadığı gerçeklerle köşeye sıkıştı.


Şüphe kendini içten içe yiyip bitirecek ve bu esnada da hatalar bir bir sıralanacak. Sırlar açığa kavuşacak ve beklenmedik yüzleşmeler, yaşananlardan daha ağır olacak. Çember daraldı ve artık birine güvenmek hiç olmadığı kadar zorlaştı.


‘’ Sırları karanlık yapan onları ne kadar uzun süre saklandığınızdır. Ve bazı sırlar sizi suç ortağı yapar. ‘’Yılın En İyi Felsefe Kitabı


Nigel Warburton’ın Felsefenin Kısa Tarihi kitabı, tamadres okurları tarafından yılın en iyi felsefe kitabı olarak seçildi. 2000 yıllık Batı felsefesini Sokrates’ten hayvan hakları hareketine kadar ana hatlarıyla sunan en iyi felsefe kitabı, eleştirel düşünmenin her bireyin sahip olması gereken başlıca niteliklerden biri olduğunun altını çiziyor. 


Felsefenin Kısa Tarihi Kitabının Konusu Nedir?


Felsefenin Kısa Tarihi kitabı; görünüş ve gerçek, benliğin doğası, tanrının varlığı ve hem birey hem de toplumun bir üyesi olarak nasıl yaşanması gerektiği gibi felsefenin ana temalarına odaklanıyor. Yazar Nigel Warburton, pek çok kişinin gözünü korkutan ve anlaşılmaz bulduğu felsefeyi herkesin anlayabileceği ve günlük hayatta kullanabileceği bir konu haline getirmeyi başarıyor.


Sokrates’ten Descartes’e, Marx’tan Aristoteles’e, Machiavelli’den Wittgenstein’a kadar Batı felsefesine damga vurmuş tüm düşünürlerin hayat hikâyelerini ve düşüncelerinin ana hatlarını kronolojik olarak ele alıyor.
Yılın En İyi Psikoloji Kitabı


Esra Ezmeci’nin Vazgeçilmez Olmanın Sırrı kitabı, tamadres okurları tarafından yılın en iyi psikoloji kitabı olarak seçildi. Okurlar bu kitapta ilişkide bağ kurmanın, ışığını yükseltmenin ve fark yaratmanın yollarını keşfedecek.


Kitapları satış rekorları kıran Esra Ezmeci’nin Vazgeçilmez Olmanın Sırrı kitabının konusuna göz atalım.


Vazgeçilmez Olmanın Sırrı Kitabının Konusu


Uzman psikolog ve yazar Esra Ezmeci Vazgeçilmez Olmanın Sırrı kitabıyla bağlanmadan şemalara, aura yükseltmeden zihin ve beden bütünleşmesine kadar vazgeçilmez olmanın ve fark yaratmanın sırlarını anlatıyor. Kristaller, afrodizyak yağlar, bitkiler ve özel metotlarla hem bedenin hem de yaşam alanlarının enerjisini nasıl destekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.


Bereketten başarıya, dişil güçten cinsel çekime kadar hayatınızda ihtiyacınız olan her alanda uygulayabileceğiniz pratiklerle dolu Vazgeçilmez Olmanın Sırrı, başucunuzda tutacağınız bir rehber olacak.
Yılın En İyi Kişisel Gelişim Kitabı


2022 yılının en çok dinlenen podcast, Ortamlarda Satılacak Bilgi,
Farkındalık Defteri adıyla defter oldu. tamadres okurları da yılın en iyi kişisel gelişim kitabı olarak Farkındalık Defteri’ni seçti. Kişisel gelişim kitabı okumak yerine kendi kişisel gelişimi kitabını yazmak isteyenler için tasarlanan bu defter, satış rekorları kırarak kısa sürede üçüncü baskıya girdi.

Alfa Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan defter, yeni yılda kendinizi gelişmenize oldukça yardım olacak. Kendi gelişiminizi anbean takip edebilecek ve böylece motive olabileceksiniz. Ayrıca Farkındalık Defteri’ni nasıl kullanacağınızı dair bir podcast yayımlanacak. Farkındalık Defteri, kendi hızında ve kendi ilgi alanlarında kendini geliştirmek isteyenler için.
Yılın En İyi Çocuk Kitabı


Yazar Defne Ongun Müminoğlu’nun Çılgın Sörfçüler serinin ilk kitabı
Denizden Gelen Şifre, tamadres okurları tarafından yılın en iyi çocuk kitabı olarak seçildi. Çocuklara heyecan dolu bir macera sunan kitap; Deniz Fenerindeki Adam ve Kerberos’un Gizemi kitaplarıyla devam ediyor. 


Çılgın Sörfçüler – Denizden Gelen Şifre Kitabı Ne Anlatıyor?


Yazar Defne Ongun Müminoğlu kaleme aldığı çocuk kitaplarıyla minik okurları bir yandan eğlendirirken bir yandan da bilgilendiriyor. Dostluk, spor, doğa ve gizemin yer aldığı Çılgın Sörfçüler, okurlarını maceradan maceraya koşturuyor.


Mira, Tan, Asu, Tim ve Emma… Bay Bilge ve Poyraz… Rüzgâr sörfünü ve denizi yaşamlarının parçası haline getirmiş bir ekip. Denizden beklenmedik bir şekilde onlara ulaşan şifreyi çözmek isteyen bir tek onlar değildi. Denizdeki mücadeleyi kim kazanacak? Gizemli adamın şimdilik bir yere gitmeye niyeti yok. 


Çılgın Sörfçüler serisinin ikinci kitabı
Deniz Fenerindeki Adam’da ekibimiz, sörf yarışlarında yaşanan tehlikelerin gizemli kaynağını bulabilecek mi? Peki, eski deniz fenerindeki yaşlı adam gerçekten var mıydı yoksa sadece hayal miydi? 


Çılgın Sörfçüler ile macera sizi bekliyor.


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş

Üye Ol

Etiketler: