https://tamadres.com/media/magefan_blog/spirituel-kitaplar.jpg

Sizi Derinden Etkileyecek En İyi Spiritüel Kitaplar

Merve Kekeve
Ekleme Tarihi: Mart 26, 2024

En iyi spiritüel kitapları merak ediyorsanız doğru adrestesiniz! ☺


Bu yazımızda ruhsal yolculuğunuzda size eşlik edecek spiritüel kitap önerilerine yer vereceğiz. Bu kitaplar; bir kitaptan öte ruhu besleme, dünyayı keşfetme, yaşamın derin anlamlarını anlama yolculuğunda okurlarına kılavuzluk eden bir yol arkadaşı. 


Hazırsanız ruhsal keşif yolculuğunuzda ruhunuzu besleyecek, kalbinizi ısıtacak ve sizi daha derin bir anlayışına ulaştıracak spiritüel kitapları keşfedelim.


Ancak kitaplara geçmeden önce ‘’ Spiritüel nedir? ‘’ sorusunun cevabını verelim.


Spiritüel Ne Demek?


Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan Fransızca kökenli spiritüel kavramı, tinsel ve ruhsal anlamlara karşılık geliyor. Ruhunu huzura kavuşturmayı bilen, iç dünyasında kendisiyle barışık olmayı seçen ve pozitif düşünce biçimini benimsemiş için kişiler için kullanılan bir sıfattır. 


Her insan, spiritüel bir enerji ile dünyaya geliyor. Zamanla ise dünyada sistem içerisinde bu ruhsal farkındalık azalarak spiritüel kapılar da kapanır. Bu kapıları yeniden açmak için kişinin öncelikle kendini dinlemesi gerekir. Kendi hataları, yanlışları, doğruları ile kendini kabul etmek ve affetmek…  


Özellikle dinlerin öğretilerine ve manevi deneyimlere atıfta bulunarak anlam arayışı ve ruhsal gelişimle ilgilenen konulara dikkat çeken spiritüel, aynı zamanda insan ruhuna hitap eden müzik, edebiyat, sanat için de kullanılır. 


Spiritüel kitaplar; farklı dünya görüşlerinden, farklı kültürlerden ve farklı spiritüel öğretilerden oluşur. Bundan dolayı bu kitapları seçerken kendi içsel arayışınıza ve ilgi alanınıza en uygun olanları seçmeniz son derece önemlidir. 


Haydi, lafı daha fazla uzatmadan kendini ifade etme, iyileştirme, duygusal zekâ ve diğer önemli yaşam becerileri konularına odaklanan en iyi spiritüel kitaplara geçelim.


Spiritüel Kitap Önerileri


Quantum Manifesting – Nihat Güneri


Herkesin istediğini, hayal ettiği, arzu ettiği şeyler vardır fakat kaç kişi bu isteklerini gerçekleştirebiliyor? Gelecekten beklentilere dair zihinde net bir tablo oluşturulmadığında bazı sıkıntılar başlıyor ve böyle olduğunda da istekleri gerçekleştirmek için bir tutku kalmıyor, daha yolun başındayken takılıp ileri gidilmiyor.


En iyi spiritüel kitapların başında gelen Quantum Manifesting; sizleri geride tutan sınırlayıcı inançlarınızdan kurtulup hedeflerinize nasıl odaklanacağınızı, hayalini kurduğunuz şeyleri detaylı vizyonlayıp onlara ulaşmak için oto-motivasyonunuzu nasıl koruyacağınızı öğretecek. 
Çakralar ve Hayvanlar – Angelica Stuart


Spiritüel kitap önerilerinden biri de, karıncadan çalıkuşuna hayvanla kişisel ve ruhsal gelişim rehberi olan Çakralar ve Hayvanlar kitabıdır. 


Yeryüzündeki tüm hayvanlar, insan dostları için bilgelik ve öğretici derslerle doludur. Bundan dolayı bağlantı kurduğunuz hayvanlarla iletişimini geliştirmek hem ruhsal hem de bedensel olarak zindeliğinizi geliştiren önemli ve eğlenceli bir aktivitedir. Örneğin;


Kalp çakranızda ayıyla bağlantı kuruyorsanız iyileşme ve toparlanma dönemi için kendi mağaranıza dönmeniz gerekir. Kalbinizi açmak ve kabuğunuzdan çıkmak için desteğe ihtiyaç duyduğunuzda kalp çakrasındaki kaplumbağayı çağırabilirsiniz. 


Çakralar ve Hayvanlar kitabında yedi çakranın her biri için elli hayvanın çakra yorumlarını bulabilirsiniz. Çakra bilgeliğini hayatınıza katabilmek için gerekli ipuçları ve tekniklerle size bu konuda rehberlik edecek kişisel dönüşüm hikâyelerini de keşfedeceksiniz.


Melekler – Richard Webster


Çoğu insan, meleklerin varlığına dair işaretler alı ve bazıları onları bulutlarda görürken bazıları ise meleklerin yanlarında olduğuna dair güçlü bir hisse kapılır. Spiritüel kitaplardan olan Melekler, onlarla ilgili bilgilerinizi geliştirecek ve varlıklarını deneyimlemenize destek olacaktır. 


Dünyanın önde gelen spiritüel araştırmacılarından olan Richard Webster Melekler kitabında; melek hiyerarşisi ve meleklerin nasıl farklı bölümlere ayrıldığını, doğduğumuzdan itibaren bizi koruyan, yardım ve rehberlik eden özel koruyucu meleğimizle nasıl iletişim kuracağımızı, melekler âlemiyle farklı ritüellerle nasıl temasa geçeceğimizi, tarih boyunca yapılmış melek ziyaretlerini, kişisel sorun ve endişelerimizi çözmeye yardımcı olacak ruhsal rehberlerimizi anlatıyor.Geçmiş Şifası – Beki İkala Erikli


‘’ Neden bunları tekrar tekrar yaşıyorum? ‘’ diye düşünüyorsanız bu kitap tam size göre. 


‘’ Neden hep aynı insanları hayatıma çekiyorum? Yüzler değişiyor fakat yaşadığımız ilişkinin hissi aynı. ‘’ 


‘’ İşimde hep bir tıkanıklık var. ‘’ 


‘’ Kedi, uçak, yalnızlık gibi korkularım var. ‘’


Bu olayları tekrar tekrar yaşamanız, kader ya da rastlantı değil. Bu yaşadıklarınızın kökeni geçmişinizde yatıyor. Eğer geçmişi şifalandırabilirseniz bu bilinçaltı kayıtları sizi ve hayatınızı artık yönetemeyecek. Geçmiş Şifacısı, tüm bu konuları meleklerin gücüyle şifalandıracak güçte!


Buda Âşık Olursa – Charlotte Kasl


Psikoterapist, yazar ve Reiki şifacısı olan Charlotte Kasl; aşka giden yolu, aydınlanma için bir araç olarak kullanmayı öneriyor. Ruhsal anlamda sağlam bir temele dayanan Buda Âşık Olursa kitabı, hayatınızda yeni bir aşk hikâyesi yaratmayı amaçlıyor. 


Başta Budizm ve Sufizm olmak üzere pek çok manevi geleceğe dayanarak yazılan, alıntılarla ve hayatın her kesiminden insanların deneyimleri ile zenginleştirilen en iyi spiritüel kitaplardan Buda Âşık Olursa, eş bulma yolculuğunuzda size rehberlik edecektir.


Kalp meselelerinde dürüstlük, nezaket ve şefkate önem veren herkesin okuması gereken bir kitap. Tanrılar Okulu – Stefano D’Anna


Sağlam hikâyesi ve zengin üslubuyla edebiyat tutkunlarının da ilgisini çekebilecek en iyi spiritüel kitaplardan biridir Tanrılar Okulu. Kendi türündeki onlarca kitap arasından sıyrılmasına neden olan özelliği ise, yazarın hem akademisyen hem eğitmen hem de bir iş insanı olmasıdır. 


Kendisine dayatılan gerçeklerle yetinmeyen, hayatın karşısına çıkardığı zorluklarla yüzleşme gücü bulan ve hayal kurmaktan asla vazgeçmeyen özgür insanı naif bir dille kaleme alıyor Stefano D’Anna Tanrılar Okulu eserinde. 


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş

Üye Ol

Etiketler: