Biraz kitap ve kahve kokusu, biraz fısıltılı muhabbetler... Kitap tutkunlarının dışarıda okumak için uğrak noktalarından olan kitap kafelerin sayıları gün geçtikçe azalıyor. Kitapseverlerin direnişi sayesinde ayakta duran kafeler, kitap ve kahve severleri ağırlamaya devam ediyor. Yeni çıkan roman, hikâye, eleştiri türlerini bulabileceğiniz, edebi tartışmalara girebileceğiniz, fikir alışverişinde bulunarak derin sohbetler edebileceğiniz bu kafeler, ev dışında farklı mekânlarda kitap okumanıza olanak tanıyor.

Tasarım Bookshop & Cafe


Adıyla tüm konseptini açıklayan ve İstanbul’da yaşayan okurların sıklıkla uğradığı bu kafe, Kadıköy, Moda Sahnesi’nin paralel sokağında misafirlerini ağırlamayı bekliyor. Sadece kitap okumak için değil; bilgisayarla iş yapmak, dinlenmek, sokağı izlemek için de içeriye adım atarak kafenin yansıttığı farklı atmosfere tanık olabilirsiniz. Ders çalışmak, tez yazmak, kitap okumak... Hangisini yapmak isterseniz yapın, huzurlu ve keyifli bir ortam için tercihinizi Bookshop & Cafe’den yana kullanabilirsiniz.

M.O.C Şişli


Kitap kurtlarının sıklıkla uğradığı kitap kafeler arasında yer alan M.O.C, Şişli’nin kitapseverlerine ev sahipliği yapıyor. Kitap düşkünlerinin gerek satın alabileceği gerekse kapağını açıp okuyabileceği sınırsız kitap ve dergilerle donatılmış bu kafede kitap ve kahve kokusunu en derinden hissedeceksiniz.

Sancho Panza


İki katlı olan Sancho Panza, tamamen kitap okuyanları, öğrencilerı ve freelance çalışanları düşünülerek tasarlanmıştır. Yerden tavana, duvardan duvara uzanan ve çeşitli edebiyat türlerinin bulunduğu kütüphane, zengin bir kitap arşivi oluşturuyor. Kahvenizi yudumlarken bir yandan da kitabınızı okumak, oldukça keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Akademi 1971


İçeriye adım atar atmaz, bulunan herkesin kitaplara, ödevlere ve işlerine gömüldüğünü fark edeceksiniz. Kütüphane olmamasına karşın kütüphane kadar işlevsel bir şekilde tasarlanmış, kitapseverlere hizmet veren bir kafe. Hem bir şeyler yiyip içebilir hem de çalışmalarınızı kütüphane rahatlığında yürütebilirsiniz. Ayrıca mekân zaman zaman düzenlenen imza günü, film gösterimi gibi etkinliklerle de ön plana çıkıyor.

Minoa Cafe & Bookstore


Beşiktaş’ta kitap tutkunlarına ev sahipliği yapan bu mekân, kitap kafe konseptinin hakkını en iyi şekilde veriyor. Kafe ve kitap bölümü olarak ayrılan mekânda oluşturulan atmosfer oldukça keyif verici. Pek çok detayla bezenmiş mekân, dışarıda kitap okuma alışkanlığınızın artmasını sağlayacak.

Page Cafe Gallery


Sürekli yenilenen kütüphanesiyle Kadıköylü kitapseverlerin uğrak noktası olan Page, özellikle sınav dönemlerinde öğrencilerle dolup taşıyor. Adından da anlaşılacağı gibi burası, hem sanat galerisi hem de kafe. Zaman zaman farklı isimlere ait sanat eserlerini görmek için de buraya uğrayabilirsiniz. Kitap okumak, dergi karıştırmak, sınava hazırlanmak için alternatif mekânlardan.