https://tamadres.com/media/magefan_blog/Okul_ncesi_ocuklar_n_Okuma_Al_kanl_klar_n_Geli_tirecek_Kitap_Tavsiyeleri.png

Okul Öncesi Çocukların Okuma Alışkanlıklarını Geliştirecek Kitap Tavsiyeleri

tamadres.com
Ekleme Tarihi: Eylül 24, 2021


Her çocuğun büyürken bir rehbere ihtiyacı vardır. Kimi zaman anne kimi zaman baba kimi zamansa teyzesi, dayısı, amcası… Bazen de çocuklara kitaplar rehberlik eder. Onları bambaşka dünyalara ve zamanlara götürerek hayal gücünün gelişmesine katkı sağlar. Çocukların sosyal ve duygusal açıdan gelişiminde önemli bir yere sahip olan kitaplar, çocuğun çok yönlü gelişimine katkı sağlar ve kendini daha iyi ifade etmesine neden olur. Küçük yaştan itibaren kitaplarla iç içe olan çocuklar, yaşıtlarına göre daha bilgili ve bilinçli olur. Özellikle okul öncesi dönemde kitap okuma alışkanlığı kazanmış çocuk, okulda öğrenilen bilgileri daha hızlı kavrar.

Okul öncesi dönemdeki çocukların kitap sevgisini ve okuma eylemini artıracak birbirinden renkli ve eğlenceli kitapları, bu başlık altında topladık.

Üç Kedi Bir Dilek

Okul öncesi dönemdeki çocukların mutlaka okuması gereken kitaplar listesinde yer alan Üç Kedi Bir Dilek, en iyi çocuk hikâye kitabı olmaya adaydır. Bu kitap aracılığıyla dostluğun ne kadar önemli olduğunu çocuğunuza sezdireceksiniz. Bu kitaptan sonra çocuğunuz kedi sahiplenmek isteyebilir, bizden söylemesi.

Tepeden Tırnağa


Tepeden Tırnağa kitabı, çocuklarınıza yalnızca kitap okuma alışkanlığı kazandırmayacak ayrıca spor sevgisi de kazandıracaktır. Çocukların oyunla veya eğlenerek öğrenmelerini amaçlayan Eric Carle, oyunla sporu, sporla okuma sevgisini bir arada sunan bir kitap hazırlamıştır.

Seni Çok Seviyorum Kokuşuk Surat

Annenin çocuğuna duyduğu koşulsuz sevginin en güzel dile getirildiği kitaplardan biri. Eğlenceli ve duygusal anlatıma sahip olan bu kitap, uyku öncesinde çocuğunuzun favori kitabı olacaktır.

Dünyayı Gezmek İsteyen Horoz


Sayılarla yeni tanışan okul öncesi çocukların en seveceği kitaplar arasında yer alacaktır. Bu kitap sayesinde çocukların matematiksel zekâları gelişirken bir yandan da bir karar almadan düşünme ve değerlendirme becerileri gelişecektir. Çocukların sayıları daha iyi kavramasına ve sayıları öğrenmekte güçlük çeken çocukların daha iyi anlamasına yardımcı olacak bir kitap.

Gergedanlar Krep Yemez

Son zamanların en çok satan okul öncesi çocuk kitapları arasında yer alan Gergedanlar Krep Yemez; anne, baba ve çocuk arasındaki iletişimin ne kadar önemli olduğuna değinmektedir. Ayrıca çocukların söylediklerine önem verilerek özenle dinlenilmesi gerektiği mesajını da vermektedir.

Kırmızı Çizgi

Çocukları korkutmadan ve ürkütmeden istismarın ve ihlalin en güzel anlatıldığı kitaplar arasında yer alır. Çocukların anlayacağı şekilde kaleme alınması, çocukların kendini koruma bilincine ulaşmasında büyük paya sahiptir. Bu kitap aracılığıyla çocuklar, izinsiz yaklaşılmayan alanların olduğunu da keşfetmektedir.

Aç Tırtıl


Capcanlı resimleri ve akıcı diliyle en çok sevilen okul öncesi çocuk kitapları arasında yer almaktadır. Aç Tırtıl kitabı aracılığıyla çocuğunuza sadece okuma alışkanlığı değil aynı zamanda meyve yeme alışkanlığı da kazandıracaksınız.


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş