https://tamadres.com/media/magefan_blog/2022-kirtasiye-alisverisi.jpg

Okul Alışverişi Başlasın! Kırtasiye Alışverişinde Alınması Gerekenler

Merve Kekeve
Ekleme Tarihi: Eylül 04, 2023

Eylül ayının gelmesiyle beraber öğrencilerin ve velilerin okul alışverişi heyecanı başladı. Ancak kırtasiye alışverişi yaparken bazen gereksiz harcamalarla bütçenizin sarsılmasına sebep olabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için önceden kırtasiye alışveriş listesi hazırlamakta fayda var. 

Okula yeni başlayan öğrencilerin ya da okula devam eden öğrencilerin ihtiyacı olan kırtasiye ürünleri birbirinden farklıdır. Kırtasiye listesini hazırlarken öğretmeninizden yardım alabilir ya da öncelikle temel ihtiyaçları karşılamak adına bir liste oluşturabilirsiniz. 


Biz de bu yazımızda kırtasiye alışverişinde alınması gereken temel ürünleri listeledik. 


Renk Renk, Desen Desen Defterler

Öğrencileri en çok motive eden kırtasiye ürünlerinden biri, defterlerdir. Kırtasiye alışverişi öncesi hangi dersler için nasıl defterler alınması gerektiğini belirlemelisiniz, böylece işinize yaramayacak ya da fazladan defter almamış olursunuz. İhtiyacınıza uygun çizgili, çizgisiz, kareli satın alacağınız defterler öğrencilerin okula kolay adapte olmasına, derslerini sevmesine de katkıda bulunacaktır. 

tamadres’te birçok markanın farklı özelliklerde ve modellerde ürettiği defterleri kolayca bulabilirsiniz. Aynı zamanda film karakterlerinin ve çizgi kahramanların olduğu defterler çocukların daha fazla ilgisini çekecek ve okula olan önyargılarını yıkacaktır.Rengârenk Kalemler


Kalemlerin ders çalışma ve not tutma üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Okul kırtasiye alışverişi öncesinde hangi kalemlere ihtiyacınız olduğunu belirlemek, hem liste dışına çıkmadan ihtiyaçlarınızı tamamlamanız hem de alışverişinizi kısa sürede bitirmeniz noktasında yardımcı olacaktır.

Kurşun, uçlu, jel, tükenmez, keçeli gibi kalem modelleri arasından zevkinize ve ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz. Renkli kalemler, ders çalışma motivasyonunu arttırır. Ayrıca önemli notların hafızada daha fazla yer edinmesi için renkli kalem kullanılması gerekir.

Kapax Kitap Kılıfları


Rengârenk kitap kılıfları ile kitap ya da defter kenarlarının yıpranmasına son. Çantada taşırken kitaplarınızın kenarlarının kıvrılmasını önleyen kitap kılıfları, A5 boyutundaki okul defterlerine de uygundur. Uzun ömürlü, su geçirmez ve sağlam kumaşlardan üretilen kılıflar, öğrenciler ya da kitap tutkunları için harika bir hediye seçeneği olabilir. Küçük büyük her yaştan öğrencinin rahatlıkla kullanabileceği Kapax kitap kılıfları, 2022 kırtasiye alışverişi listesinin en ilgi çekici ürünlerinden biri.Düzenli Çalışmanın Anahtarı Ajandalar


Daha başarılı, düzenli ve planlı bir okul dönemi geçirmek istiyorsanız kırtasiye alışverişi listenizde mutlaka ajandalar da yer almalı. İhtiyacınıza ve isteğinize göre günlük, haftalık, aylık ya da süresiz ajanda modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece çalışmalarınızı, ödevlerinizi, yapacaklarınızı ve sınav tarihlerini not alarak organize edebilirsiniz. Ajandalar, başarının arkasındaki gizli güçtür. 


Sağlıklı Let’s Ürünleri

Okul alışverişi yapan velilerin ya da öğrencilerin en çok özen gösterdiği nokta, kırtasiye ürünlerinin sağlıklı olması. Parmak boyası, guaj boya, akrilik boya, sulu boya, yüz boyama kalemleri, keçeli kalem, oyun hamuru, yapıştırıcı alırken Let’s markasını tercih edebilirsiniz. Doğal ve çocuklara uygun içerikleriyle gözünüz arkada kalmaz.

İçeriği temiz ve zararlı maddeler içermeyen boyalarla çocuğunuzun sağlığını koruyabilirsiniz ve aynı zamanda da çocuğunuz bu ürünlerle eğlenceli zaman geçirirken gözünüz arkada kalmaz. 

Okul Kırtasiye Alışverişi Listenizde Olması Gereken Diğer Ürünler

* Silgiler
* A4 kâğıdı
* Makas
* Cetvel takımı
* Kalem açacağı
* Resim defteri
* Etiket


Kırtasiye Alışverişi Ne Zaman Yapılmalı?

Pek çok veli, ucuz kırtasiye alışverişi yapmak için okula dönüş kampanyalarını yakından takip ediyor. Böylece indirimlerden ve bütçe dostu fiyatlardan yararlanarak tüm okul ihtiyaçlarını ekonomik bir şekilde tamamlıyorlar.

Okulların açılmasına az bir zaman kala çocukların ve velilerin kırtasiye telaşı başladı. Bazı veliler, tüm kırtasiye ihtiyaçlarını bir arada alarak yüklü masraflarla karşılaşmak yerine kırtasiye malzemelerini peyderpey alıyor. Kalem, silgi, okul çantası gibi temel ihtiyaçları okul açılmadan önce; defter, çalışma kitapları, boya gibi derse ve öğretmene göre değişiklik gösterecek kırtasiye malzemelerini ise okul açıldıktan sonra alıyorlar. Bazı veliler ise okullar açıldıktan sonra öğretmenin verdiği okul kırtasiye alışveriş listesi ile tüm eksikleri tamamlıyor. 


Kırtasiye alışverişi ne zaman yapılmalı sorusunun cevabı aslında, kişiye göre değişiklik gösterir. Kırtasiye alışverişini ister okul açılmadan önce ister okul açıldıktan sonra tamamlayın; bu konuda dikkat etmeniz gereken en temel nokta, öğrencinin ihtiyaçlarını ve öğretmenin verdiği listeyi eksiklik tamamlamanızdır.


İlginizi Çekebilir;


Kırtasiye Alışverişi Yapacak Velilerin Dikkat Etmesi Gereken Püf Noktalar

Okula Dönüş İçin Kapsamlı Okul – Kırtasiye Alışverişi


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş