https://tamadres.com/media/magefan_blog/ogretmenler-gunu-mesajlari.jpg

En Güzel Öğretmenler Günü Mesajları ve Hediye Önerileri

Merve Kekeve
Ekleme Tarihi: Kasım 15, 2023


24 Kasım Öğretmenler Günü’nün yaklaşmasıyla pek çok öğrenciyi, veliyi ve öğretmenlerinin bu özel gününü kutlamak isteyen kişileri hediye telaşı sardı. Öğretmenler Günü hediyesi, aslında öğretmenlerimize ve bizi bugünlere getiren eğitimcilerimize minnettarlığımızı göstermenin bir yoludur. Hediye seçiminize yardımcı olması için
öğretmenlerin okuması gereken kitaplara göz atabilirsiniz.


Öğretmenler Günü mesajı ve hediye fikirlerine geçmeden çok merak edilen soruya cevap verelim; Öğretmenler Günü ne zaman? Her yıl 24 Kasım’da kutlanan bu özel gün 2023 yılında Cuma gününe denk geliyor. 


Eğitimimizde ve kişisel gelişimimizde öğretmenlerin katkısı büyüktür ve onlara atfedilen bu özel günde saygımızı ve sevgimizi en güzel şekilde göstermemiz gerekir. Bunun en etkili ve en güzel yollarından biri; Öğretmenler Günü için şiirler, mesajlar, notlar yazmaktır. 


Bu yazımızda bu özel günü en anlamlı şekilde kutlamak için göndereceğiniz sözleri bulabilirsiniz.


Öğretmenler Günü İçin Güzel Sözler


Öğretmenler Günü mesajı kısa ya da uzun olsun öğretmenlerimize ne kadar kıymet verdiğimizi gösterir. Mesaj seçerken de onların emeklerine vurgu yapan ve kıymet veren sözleri tercih edebilirsiniz. 


İşte öğretmenlerinize göndereceğimiz anlamlı ve kısa mesajlar;


1- Her zorlukta bana sabırla öğretmeye devam eden biricik öğretmenim. Sizi tanıdığım ve bana yol gösterdiğiniz için çok şanslı hissediyorum. Öğretmenler Günü’nüzü kutlarım.


2 - Çocuklarımızın iyi bir karaktere sahip olmasında her türlü zorluğa katlanan yüce insanlar! Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.


3- Bize eğitim öğretim hayatında gösterdiğiniz sonsuz sabır ve inanç için ne kadar teşekkür etsek azdır. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.


4- Öğretmenler tıpkı bir güneş gibidir. Çevresini aydınlatırken karanlıklara meydan okur. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.


5- Hayatımda kalıcı izler bırakan canım öğretmenim. Hatalarımdan ders çıkarmamı sağlayan ve bize ilim yolunu açan çok önemli bir kişisiniz. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.


6- Bugünkü başarımda en büyük pay sahibi sizsiniz biricik öğretmenim. Hayatımın her alanında bize öğrettikleriniz ile yol almaya devam ediyorum. Öğretmenler Günü’nüzü kutlarım.


7- Eğitim sürecimde göstermiş olduğunuz sabır ve inançtan dolayı size minnettarım. Gösterdiğiniz ilgi sayesinde bugünlere gelebildik. İyi ki varsınız öğretmenim.


8- Her koşulda bizden esirgemediğiniz sevginiz ve sabrınız için ne kadar teşekkür etsek azdır. Siz koca bir nesle insan olmayı öğreten çok değerli bir kişiliksiniz. Öğretmenler Günü’nüzü kutluyor önünüzde saygıyla eğiliyorum.


9- Bizimle hayatı paylaşırken büyüyüp kendimizi geliştirmemizde en önemli paya sahip kişisiniz. Yıllar önce verdiğiniz yaşam dersleriniz bugün bile kulağımıza küpedir. İyi ki varsınız canım öğretmenim.


10- Hiçbir hediye sizin bize derslerde verdiğiniz hayat hediyelerinin yerini tutmaz. Aldığım en önemli armağan sizin bize verdiğiniz öğütlerdir. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.


11- Herkesin hayatına o kadar ince dokunuşlar yaptınız ki kıymetinizi yıllar sonra daha iyi anladık. İlim ve irfan yolunda bize çok güzel örnek oldunuz. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.


12- Doğru, güzellik ve tüm erdemler ilk seninle aşılanır fikirlerimize. İyi düşünen ve çevresine duyarlı eğitimciler olmayı senden öğrendik canım öğretmenim. Öğretmenler Günü’müz kutlu olsun.


13- Öğretmen tıpkı bir bahçıvana benzer. En güzel çiçekleri yetiştiren de onların bakımını yapan da kendisidir. Bilginizi ve tecrübenizi bizden esirgemediğiniz için minnettarız. İyi ki bizim öğretmenimizsiniz.


14- Öğretmenler bir ışık, çevresindeki öğrenciler de onunla aydınlanmaya hevesli kişiliklerdir. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.


15- Bilim ve aydınlanmanın ışığında sizin gayretiniz bize her zaman moral olarak döndü. Bizden asla ümit kesmediğiniz için size ne kadar minnettar olduğumu anlatamam öğretmenim. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.


16- Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun!


17- Sadece bugün değil, hayatın önemli anlarında her şey sizinle ilgili. Sonsuz bilgeliğinizi, paha biçilmez deneyiminizi ve istemediğimiz zamanlarda bile ilerlememize yardımcı olan muazzam nezaketinizi kutluyoruz. Her şey için teşekkürler. Siz bu gezegendeki en iyi öğretmensiniz.


Öğretmenler Günü İçin Hediye Önerileri


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 24 Kasım 1928 yılında Başöğretmen ünvanını almıştır. 1981 yılında, Atatürk’ün 100. doğum gününde, Kenan Evren tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak ilan edildi. Bu özel günde yeni nesiller yetiştiren ve geleceğe ışık tutan öğretmenlerimizi hatırlamak ve onları mutlu etmek için hediyeler alırız.


24 Kasım’ın yaklaşmasıyla ‘’ Öğretmenler Günü için ne hediye alınır? ‘’ diye düşünmeye başladığınızı biliyoruz.
Öğretmenler Günü için hediye önerileri; size emek veren ve yeni bilgiler öğrenmenizi sağlayan öğretmenleriniz için en uygun hediyeyi bulmanız için yol göstericidir. 


Öğretmenler Günü hediyesi seçmek, kimi zaman çok karmaşık bir süreç olabilir. Öğretmeninizin kişiliğini, ilgi alanlarını, hobilerini düşünerek ilk adımı atabilirsiniz.  


Öğretmenler Günü İçin Kitap Önerileri


Bir öğretmene alınabilecek en anlamlı hediyelerden biri, kitaptır. Bu özel günde kütüphanelerine zenginlik katacak, farklı bakış açısı kazandıracak, yeni ufuklar açacak kitaplar hediye edebilirsiniz. Tabi hediye kitap seçerken onların ilgi ve alanlarına uygun seçim yapmak gerekir. Branşına uygun kitaplar,
yeni çıkan kitaplar, çok satan kitapların özel basımları oldukça değerli ve anlamlı hediye seçeneklerindendir. 


Dr. Bahar Eriş yeni kitabı
Düşleyen, Düşünen, Dönüşen İnsan’da duygusal zekanın aydınlık ve karanlık yüzü, yaratıcılık becerisi, eleştirel düşünme, dikkat ve odaklanma becerisi, zaman yönetimi becerisi konularındaki araştırmaları, edebiyattan psikolojiye farklı disiplinlerden içgörüler ışığında ele almıştır.  Peki tüm bu beceriler nasıl gelişir? Telaşa kapılmadan, denemeye, keşfetmeye ve merak etmeye devam ederek, en önemlisi de anlamlı ilişkiler, işler ve değerler etrafında hayatı yeniden ve yeniden inşa ederek… Eğitim alanında yeni çıkan kitapları takip etmeyi seven öğretmeniniz Bahar Eriş’in yeni kitabına bayılacaktır. 


Yemek yapmayı seven, mutfağa ilgi duyan, değişik tarifler denemeyi seven bir öğretmeniniz varsa çok satan yemek kitaplarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca yeni çıkan eğitim kitaplarını hediye ederek eğitimcinizin eğitim alanına dair son gelişmeleri, son güncellemeleri, son teorilerini takip etmesine yardımcı olabilirsiniz. 


Ajanda ve Planlayıcılar


Öğretmenler, her zaman günlerini ve saatlerini planlama ihtiyacı duyar. Bu nedenle öğretmenlere alınabilecek en kullanışlı hediye önerilerinden biri de,
ajanda ve planlayıcılardır. Öğretmeninizin kullanım alışkanlıklarına göre tarihli ya da tarihsiz bir ajanda tercih edebilirsiniz. 2024 yılı da geliyorken yeni yılı daha kolay planlamasına yardımcı olabilirsiniz. 


İmzalı Kitaplar


Bir kitapseverleri en mutlu edecek hediye, kesinlikle, sevdiği yazarın imzalı kitabıdır. En sevilen yazar, kitaplarını tamadres okurları için imzaladı. Siz de bu
imzalı kitaplar arasından öğretmeninizin sevdiği ya da seveceğini düşündüğünüz bir kitabı seçebilirsiniz. Öğretmenler Günü hediyesini verirken içerisine öğretmeninize karşı olan duygu ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Böylece hediyeyi daha anlamlı ve kişisel bir hale getirebilirsiniz.


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş