https://tamadres.com/media/magefan_blog/yeni-cikan-kitaplar_13.jpg

Elinizden Düşüremeyeceğiniz Yeni Çıkan Kitaplar

Merve Kekeve
Ekleme Tarihi: Şubat 14, 2024

Bu ay hangi kitapları okusam diye düşünüyorsanız doğru adrestesiniz! 


Bu yazımızda daha matbaa tozu üzerinde
en yeni çıkan kitapları derledik. Fantastikten anıya, felsefeden denemeye kadar birçok türde yer verdiğimiz kitaplar arasından mutlaka ilgi alanınıza uygun bir kitap bulabilirsiniz.


Yeni Çıkan Kitaplar


Aşkın Kapısı – İkbal Bayrak


İkbal Bayrak yeni kitabı Aşkın Kapısı’nda sevgi, vicdan, sorumluluk, inanç, ilahi adalet gibi zorlu sınavların arka planındaki gerçeğe dair etkileyici bir hikâyeyi konu alıyor. Bunun yanı sıra modern yaşamın çıkmazlarında kaybolan bireyin benliğine de ışık tutuyor.


Aşkın Kapısı kitabında hayatı boyunca özlemle aradığı kadını birdenbire kaybedince ve varoluşu temelinden sarsılan ve büyük bir keder içinde kaybolan Selim, en yakınlarının ihanetiyle de yüzleşip derinlere gömülmek üzereyken bilinmezliklerle dolu bir yolculuğa çıkıyor. Selim’i bambaşka bir kişiye dönüştürmektense aslına ve gerçek evine çağıran bu yolculukta açılan sayısız kapı, aslında kaderindeki asıl düğünün de müjdecisi…Foxglove – Adalyn Grace


New York Times’ın çok satan yazarı Adalyn Grace; son derece romantik, Gotik esintiler taşıyan, zenginlik, tutku ve ihanet dolu bir dünyanın kapılarını Foxglove kitabıyla okurları için yeniden aralıyor. 2024 yeni çıkan kitaplar arasında yer alan Foxglove, Signa ve Ölüm’ün onları ayırmaya kararlı doğaüstü bir düşmanla yüzleştiği
Belladonna kitabının büyüleyici devam kitabıdır. 


Gerilimli, tehlikeli ve baştan çıkarıcı Signa ile Ölüm’ün hikâyesinin devamı, son derece romantik olduğu kadar ölümcüldür de. 


Dük Julius Wakefield öldürülür ve Thorn Grove'un lordu, Dük’ü öldürmekle suçlanır. Ölüm'ün ele avuca sığmaz kardeşi Kader, yakınlardaki görkemli bir malikâneye yerleşir ve yıllar önce sevdiği kadının canını alan Ölüm'den intikam almaya, ne pahasına olursa olsun sevgilisine yeniden sahip olmaya niyetlidir. 


Signa ve kuzeni Blythe, Kader'in, Elijah Hawthorne'u hapisten kurtarabileceğinden emindir. Ancak kızlar Kader'le zaman geçirdikçe Signa, Kader'in geçmişine bağlanan yeni güçlere sahip olduğunu fark eder ve böylece yaşadıkları daha da korkutucu hâle gelir. Her köşede gizem ve tehlike varken, kuzenler yüksek sosyetedeki geleceklerini yönlendirirken, ailelerine musallat olan cinayetleri çözerken ve Kader'in beklenmedik oyunlarını oynarken birbirlerine güvenip güvenemeyeceklerine karar vermelidirler. Tüm bunların arasında kendi kaderlerini de dengede tutmaya çalışırlar. 


Saklı Gerçekler – Neva Altaj


Aşk, aksiyon, Rus mafyası… 


Kitapseverlerin en sevdiği üç tema bu kitapta! Neva Altaj yeni kitabı Saklı Gerçekler ile okurlarıyla buluştu. Kusursuzca Kusurlu Serisi, söylenmeyen sırlar ve gerçeklerle Sergei ve Angelina’nın hikâyesini konu olan üçüncü kitabı Saklı Gerçekler ile devam ediyor. Sergei ve Angelina’nın gizli gerçeklerinin itiraflarıyla çevrili bomba etkisi yaratan aşkını anlatan yeni çıkan kitap, yayımlanır yayımlanmaz çok satanlar listesindeki yerini aldı.


Sergei


Ev;
Bratva benim evim.
Geçmişten saklandığım sığınağım.
Benim gibi bir ölüm makinesinin
ait olduğu tek yer.
Bazen aklımdaki hayaletler geri geliyor.
Kontrolden çıkıyorum, öfke beni ele geçiriyor.
Kendimi tamamen kaybedecek gibi oluyorum.
Sonra dağılmış, yaralı bir kadın yoluma çıkıyor.
Koruma içgüdülerimi uyandırıyor.
Ve bütün hayaletlerimi ortadan kaldırıyor.
Tek seçeneğim onu tutsak etmek.
O giderse karanlığım yine ortaya çıkacak.
Ve bu kez kaçışım olmayacak.

Angelina


Kaçmak;
Tek yapabileceğim bu.
Ama aklını kaybeden bir katilin eline düşeceğimi kim bilirdi?
Şimdi düşmanlarımdan uzak kalmaya uğraşıyorum.
Ve istememem gereken bir adama âşık olmamaya çalışıyorum.
Ama ikimiz de gizli gerçeklerimizi itiraf edince neler olacak?


Görevimiz Felsefe – Sara Gomel


Sara Gomel, Görevimiz Felsefe kitabında Profesör Artemisia Arke-Omega ile minik felsefecileri eğlenceli oyun ve deneylerle benzersiz bir düşünce yolculuğuna çıkarıyor! Bu yeni çıkan felsefe kitabı ile felsefe gerçekten çocuk oyuncağı!


Biz Kimiz?

Nereden Geliyoruz?

Doğruluk Nedir? 

Bir Şeyin Doğruluğundan Nasıl Emin Olabiliriz?

Neden Bu Kadar Çok Soru Soruyoruz?


Hayatımızın her aşamasında karşımıza çıkar ve kafamızı karıştırır bu sorular. Ama felsefe cevaplardan ziyade sorularla ilgilenir. 


Float – Suyun Üstünde – Kate Marchant


Yaz, gençlik, seçilmiş aile ve bir yeniden doğma hikâyesi… 


Sarah Dessen ve Jenny Han hayranları için tutunmak ve veda etmek üzerine samimi bir yaz okuması: Float – Suyun Üstünde. 


Artemis Milenyum yeni çıkan kitaplar arasında yer alan Float kitabı, Robbie Amell ve Andrea Bang başrollerde yer aldığı sinema filmiyle vizyona girdi. 


Kendini bildi bileli ebeveynlerinin boşanma olayının ortasında sıkışıp kalan Waverly, yaz tatilini geçirmek için Holden’da halasıyla kalmaya merhaba demiştir. Waverly; plaj kültürüne hâkim değil, güneşten hoşlanmaz ve hatta yüzmeyi bilmiyordu. Hem de hiç. Yan komşu olan tatlı ve çekici çocuk Blake, onu kendi ortamına dâhil etmiştir. Waverly’nin hayatında ilk kez arkadaşları, sosyal hayatı ve kısa bir süre sonra da Blake’e karşı hisleri olmuştur. Ancak her yazın bir sonu vardır ve sonunda ait olduğunuz yeri bulduğunuzda yapacağınız en zor şey, veda etmektir.


‘’ Hayatımda ilk kez tam olarak olmam gereken yerdeymişim gibi hissediyorum. ‘’


Seyahat Sanatı – Alain de Botton


Alain de Botton’ın yeni çıkan kitabı Seyahat Sanatı; yalnızca bir yolculuk kitabı değil, aynı zamanda da bir dünyayı keşif ve içsel dönüşüm rehberidir. 


Botton; Flaubert, Edward Hooper, Wordsworth ve Van Gogh’un da aralarında bulunduğu bir dizi yazar, sanatçı ve düşünürün yardımıyla seyahatin güzel manzaralar görmekle ilgili olmadığı ve aynı zamanda kişisel ve ruhsal bir yolculuk olduğunu ortaya koyuyor. 


Samimi ve zeki üslubuyla okurları seyahat sanatını yeniden keşfetmeye ve yolculuklarında daha derin anlamlar aramaya davet eden Botton; anekdotları, felsefeyi ve sanatı ustalıkla bir getirerek seyahatin dönüştürücü doğasına değerli bakış açıları sunuyor. 


Ay Eşleşmesi – Lauren Kung Jessen


Çin astrolojisi, düşmandan aşka, komedi...


Çin astrolojisiyle dolu tatlı ve düşmandan âşıklara dönüşen bu yeni çıkan kitap, şüphesiz Helen Hong, Jasmine Guillory ve Helena Hunting okurları için muhteşem bir eşleme olduğunu kanıtlayacak.


Olivia Huang Christenson, büyükannesi Pó Po'nun çöpçatanlık işini devralacağı için hem heyecanlı hem de korkmuştur. Fakat ortaya çıkan yeni bir flört uygulamasının, Pó Po'nun geleneksel Çin burçları yaklaşımını tamamen "burç çekiciliği" ile ilgili hâle getirdiğini öğrendiğinde duyguları daha çok öfkeye dönüşür
. Özellikle de bu uygulamanın arkasında, Los Angeles'ın en uygun bekârı Bennett O'Brien’ın olduğunu öğrendiğinde çılgına döner.


Liv, geleneklerin yıkılması gerektiğine inanan, insanı çileden çıkartacak kadar yakışıklı olan bu adam bir yana; herhangi bir erkeğe âşık olmaması gerektiğinin bilincindedir. İki şirket karşı karşıya gelirken Bennett ve Liv bir bahse girer: Birbirlerine uygun bir eş ayarlayacaklardır ve eşleştiği kişiye âşık olan, kaybedecektir.


Fakat Liv, iş fikirleri çalma konusunda zaten usta olan biriyle uğraşmaktadır. Peki bu adamın, Liv’in kalbini de çalmasını ne engelleyebilir ki?


Sessizliği Vurun – Berkay Ateş


Oyuncu ve yazar Berkay Ateş, ilgiyle karşılanan beş oyununu ve bir öyküsünü yeni kitabı Sessizliği Vurun’da bir araya getirdi. Karanlık masallara hapsolmuş insanları, hüznün hem düşmanı hem de aşığı olan yazgıları sahnelere taşıyor; sokaklarında, dağ başlarında veya belki bir rüyada gerçeğin izini sürenler, dili dolaşanlar, derdini anlatsa da ciddiye alınmayanlar, sessizliğe veya deliliğe mahkûm edilenler…


25. Cevat Kudret Edebiyat Ödülleri’nde, Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde, Yeni Tiyatro Dergisi ve Ekin Yazın Dostları Ödülleri’nde ve Savaş Dinçel Ödülleri’nde en iyi yazar ve Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde en iyi oyuncu ödülünü kazanan Ateş; kalemiyle sahneye ve beyaz perdeye yansıyan
yetkinliğini perçinliyor.


‘’ Her şeyi unuttuğumu biliyorum, ancak hatırladıklarım da az değil! Gerçeğimi verin bana. İşte, sesim çıkıyor. İhtimallerimi elimden almayın! Yaşamadığım ihtimallerim var, bana beni geri verin! Ölmekte olan bir sessizliğim var, bana sessizliğimi geri verin... Elim, kolum, dilim bal.. ‘’


Acı Yoruldu – Serhan Asker


Serhan Asker’in yeni kitabı Acı Yoruldu, aslında acıların değil bir yüzleşmenin kitabıdır. Korkunç yıkımlarla, travmalarla, kayıplarla karşı karşıya kalan insanların çaresizliğinin, direncinin, yaşamı yeniden öğrenmeye çalışmanın kitabı…


Serhan Asker; Acı Yoruldu kitabında geçip giden bir afeti değil, her an yeniden kapımızı çalabilecek bir tehdidi de anlatmış felaketin tam kalbinden, üzüntüyü iliklerinde hissederek ve o derin yası depremzedelerle birlikte yaşayarak.


Serhan Asker, tarihin en büyük acılarından, belki de en büyüğünü yaşadı, bu acılara tanık oldu. Acı Yoruldu Serhan Asker’in acıya tanıklığının, onu teninde yaşamasının benzersiz ürünüdür. 


*Kitabın tüm gelirleri deprem bölgesindeki depremzede öğrencilere bağışlanacaktır.


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş

Üye Ol

Etiketler: