https://tamadres.com/media/magefan_blog/begum-cakir-kitap-onerileri_1.jpg

Begüm Çakır’dan Çocuklara Kitap Önerileri

tamadres.com
Ekleme Tarihi: Nisan 27, 2022

Gerek Instagram hesabından, gerekse Youtube kanalından paylaştığı içeriklerle pek çok kitapseverin severek takip ettiği Begüm Çakır, 7 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için kitap önerilerini tamadres takipçileriyle paylaştı. 


Toplu Masallar Samed Behrengi’nin 11 masalının derlenmesiyle oluşan Toplu Masallar kitabı, şık ve kaliteli baskısıyla her kitaplıkta olması gereken kitaplardan biri. Büyük küçük her yaştan okurun beğenisini kazanacak masallarla dolu bu kitap, Küçük Kara Balık’tan Bir Şeftali Bin Şeftali’ye kadar Samed Behrengi’nin en sevilen masallarını içeriyor. 

İldeniz Kurtulan’ın çevirisi ve Oğuz Demir’in çizimleriyle Toplu Masallar kitabı, baştan sona nitelikle derslerle doludur.


Küçük Kara Balık 


Samed Behrengi Küçük Kara Balık kitabında çoğu kişinin yapamadığı şeyleri yaparak hayatı sorgulayan bir balığı konu almıştır. Sınırları aşmanın ancak kararlılık ve cesaretle gerçekleşebileceğini eğlenceli ve keyifli bir dille aktaran yazar, Küçük Kara Balık kitabıyla da yeni maceralara yelken açmak isteyen okurları cesaretlendiriyor. 

Nehrin nereye aktığını merak eden Küçük Kara Balık, her şeyi göze alarak bu yolculuğa çıkmak için hazırdı ancak önünde oldukça zorlu bir yol vardı. Yengeçler, pelikanlar, büyük balıklar… Bunlar Küçük Kara Balık’ı yıldırmadı ve o dünyayı izleyerek, öğütlere kulak vererek yolculuğuna tüm hızıyla devam etti.

Jane Eyre Bir genç kıza yol gösterecek en önemli eserlerden biridir Jane Eyre… Charlotte Bronte’nin sırlarla dolu Jane Eyre kitabı, Büyülü Fener Yayınları tarafından sadeleştirilerek ve çizimlerle donatılarak genç okurlarla buluşmuştur. İlk günkü kadar heyecan verici kalmayı başaran Jane Eyre kitabının konusu, kitaba adını veren Jane Eyre’nin hayatıdır. 

Küçük yaşta öksüz kalan Jane Eyre’yi kendisine kötü davranan akrabalarından ve öğretmenlerinden koruyacak kimse yoktur. Talihini döndüren Jane, mürebbiye olur ve Thornfield Malikanesi’nde yepyeni bir hayata başlar. Ancak çok zaman geçmeden Thornfield’in ve sahibi Bay Rochester’ın bazı sırları olduğunu anlar. 


Uğultulu Tepeler 


Emily Bronte’nin en iyi kitaplarından biri olan Uğultulu Tepeler, Büyülü Fener Yayınları tarafından sadeleştirilerek genç okurlara uygun hale getirilmiştir. Yazıldığı ilk günkü değerini, gücünü ve sürükleyiciliğini kaybetmeden günümüze ulaşan kitap, genç kızların okuyacağı en iyi kitaplardan biridir. 

Rüzgârlı Yorkshire tepelerine kurulmuş eski çiftlik evi, pek çok karanlık sır barındırmaktadır. Tüm bu sırların öğrenmek için Uğultulu Tepeler kitabını okuyabilirsiniz.


Peter PanBüyülü Fener Yayınları’ndan çıkan Peter Pan kitabında, değerlendirme soruları yer alıyor. Bu sorularla çocukların eleştirel düşünme becerilerinin artmasına katkı sağlanabileceği gibi olaylar üzerinde düşünme ve empati yeteneklerinin gelişmesi de sağlanabilir. Sadece çocuklara değil; her yaştan okura hayal etmenin ve bu hayallerden vazgeçmemenin ne kadar değerli olduğunu hatırlatacaktır.

Peter Pan kitabının konusu, Peter ve Darling ailesinin çocuklarının heyecan dolu maceralarıdır. Her gün bambaşka bir tehlikeyle uyansalar da acımasız korsan lideri Kanca onları tuzağa düşürmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.


Alice Harikalar Diyarında


Büyülü Fener Yayınları’nın Gençlik Klasikleri serisinde yer alan Alice Harikalar Diyarında kitabı, yüz yılı aşkın süre önce kaleme alınmasına rağmen günümüzün en çok okunan çocuk kitaplarından biridir. Ayrıca kitabının sonunda anlama ve değerlendirme soruları da yer almaktadır. 

Alice Harikalar Diyarında kitabının konusunu Alice’in bahçede gördüğü tavşanı takip etmesiyle bambaşka bir dünyaya geçişini oluşturuyor. Bu dünyada hiçbir fizik kuralı geçerli değildi. Yedikleri tuhaf etki yapıyor ve bir büyüyüp bir küçülüyordu… Tırtıllarla ve kedilerle konuşabilmesinin yanı sıra komik çay partilerine de katılan Alice, gittikçe tuhaflaşan bir maceranın içindeydi artık.


Gençler İçin NutukBüyülü Fener Yayınları’ndan çıkan Gençler İçin Nutuk kitabı 18 – 24 Nisan tarihleri arasında yapacağınız tüm 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde hediye!

Atatürk, Nutuk adlı eserinde Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın hangi zorluklarla ve ne gibi sıkıntılara göğüs gererek kazanıldığını anlatmıştır. Ayrıca çağdaş bir millet devletinin kuruluşuyla devrimlerinin önemini vurgulayarak milli varlığın, ülke bağımsızlığının ve yaratılan eserlerin gelecek nesiller tarafından nasıl korunması gerektiğine dair açıklamaları da bulunmaktadır. 

Gençler için Nutuk kitabı ise Atatürk’ün çağdaş Türkiye’nin kurtuluş ve kuruluş dönemlerini detaylı olarak anlattığı Nutuk’un ilgi çekici bölümlerinden oluşturulmuştur. Dili de gençlere uygun olarak yalınlaştırılmıştır.


İngilizce İlk 250 Kelimem


İngilizce İlk 250 Kelimem kitabında günlük hayatta en çok karşılaşılan 250 kavram, onların İngilizce karşılıkları, nasıl telaffuz edildikleri ve çizimleri yer alıyor. Çocukların İngilizce kelime dağarcığının zenginleşmesine yardımcı olacak bu kitap hayvanlardan renklere, organlardan eşyalara pek çok kavramı içeriyor.


Tarihi Değiştiren Olağanüstü KadınlarTarihi Değiştiren Olağanüstü Kadınlar kitabında, hayallerinin ve yeteneklerinin peşinden giderek harika başarılara imza atan muhteşem kadınların hikâyeleri anlatılıyor. İlk kadın doktor Elizabeth Blackwell ile tanışmak, Harriet Tubman ile yeraltı demiryollarında seyahat etmek ve Mary Shelley ile Frankenstein’in sayfalarını çevirmek ister misiniz? 

Tarihi Değiştiren Olağanüstü Kadınlar, minik okurlarına ilham olacak.


Dünyayı Değiştiren Olağanüstü Kadınlar


Dünyayı Değiştiren Olağanüstü Kadınlar kitabı, hayallerinin ve yeteneklerinin peşinden giderek muhteşem başarılara imza atan kadınların hikâyeleriyle dolu. Fantastik bilgilerle ve harika çizimlerle donatılmış kitap, dünyanın değişmesinde etkin rol oynayan Emmeline Pankhurst, Amelia Earhart, Coco Chanel ve daha pek çok kadınla tanışmanıza imkân tanıyor.  


Gezegeni Değiştiren Olağanüstü Kadınlar


Gezegeni Değiştiren Olağanüstü Kadınlar kitabı, yaşamlarını Dünya’yı ve içinde yaşayan tüm canlıları korumaya adamış kadınların ilham verici hayatlarını anlatıyor. İsatou Ceesay, Jane Goodall, Wangari Maathai ve daha pek çok doğal yaşama sahip çıkmış kadın, bu kitapta sizinle tanışmayı bekliyor.

Cesaret verici ve umut dolu hikâyelerle dolu bir kitap… 


Adım Adım İnsan VücuduAdım Adım İnsan Vücudu kitabı, çocuklara en basit dille solunum sistemi, kan dolaşımı, sindirim sistemi gibi pek çok noktada vücudun nasıl işlediğini ve dış dünyayla nasıl bağlantı kurduğunu anlatıyor. Eğlenceli ve pratik bilgilerle anlatılan bu konular, çocuklar tarafından daha hızlı kavranacaktır.

Ayrıca Adım Adım İnsan Vücudu kitabında ergenlik çağıyla birlikte vücutta yaşanan değişimler, bebek yapmak, hayatın ilk anları, birey olmak, biricik olmak konularına ilişkin bilgiler de yer almaktadır. 1 – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Çocuk Kitapları Şenliği kapsamında tüm bu kitaplara ve diğer tüm çocuk kitaplarına çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Yüzlerce yayınevinde ve binlerce kitapta geçerli muhteşem indirimlerden yararlanmak için
buraya tıklayabilirsiniz.Begüm Çakır’dan Çocuklara Kitap Seçkisi: https://tamadres.com/avantajli-kitaplar/begum-cakir


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş

Üye Ol

Etiketler: